Νέα:
Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Απριλίου 2024, 12:35

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 43
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 31
Σύνολο: 31

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2]   Κάτω
Εκτύπωση
Προγραμματισμός ΙΙ - egram
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 6098 φορές.
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #10 - 07 Φεβρουαρίου 2009, 19:56
0

Κανονικά έτσι θα είναι το email σου αλλά ο κωδικός σου περνιέται από το κέντρο δικτύου..Σου δίνουν αυτοί κωδικό ή τους λες εσύ και σου βάζουν αυτόν που θες..Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα φίλε μου..Αν και δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις να στείλεις από κάποιον δικό σου άλλο λογαριασμό..Εκτός βέβαια αν θες να στείλεις μέσω κάποιου από εμάς..
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
mast
Διδακτικό Προσωπικό
**
Μηνύματα: 70
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 07 Φεβρουαρίου 2009, 19:59
0

Λογαριασμό στο e-learning έχω από το 1ο εξάμηνο. Δηλαδή το e-mail είναι pli[Αρ.μητρώου]@teiser.gr;
Αν ναι, δεν μπόρεσε να λειτουργήσει. Θα ξαναδοκιμάσω. Είναι όμως;

Το egram μου έστειλε μήνυμα ότι ανέβασε όλους τους βαθμούς. Εάν δε βλέπετε το βαθμό σας πηγαίνετε στη Γραμματεία να δείτε από τα δικά τους μηχανήματα, που τους βγάζει όλους. Φυσικά με mail μπορείτε να ρωτήσετε αλλά θα αποκαλυφθεί ποιος/ποια είστε στο forum.

Πάρις Μαστοροκώστας
Καταγράφηκε
Troula
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1972
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πτυχίο εδώ... Πτυχίο εκεί... Πτυχίο Παραπέρα...

Γυναίκα
Απάντηση #12 - 07 Φεβρουαρίου 2009, 20:06
0

Να που μας απάντησε ο κ. Μαστοροκώστας...

Αν και είναι λίγο άσχετο με το συγκεκριμένο θέμα, κύριε Μαστοροκώστα μπορείτε να μας πείτε αν υπάρχει κάποια έστω και τυπική τιμωρία για τους καθηγητές που δεν βγάζουν τις βαθμολογίες τους στα προβλεπόμενα όρια??
Επίσης εμείς μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό?? Γιατί η κατάσταση δεν πάει άλλο σε μερικά μαθήματα...
Καταγράφηκε

Φωνάζουν οι.... Κουμπάροι, να φοβηθούν οι νοικοκύριδες...
Ρε που καταντήσαμε...
nikolas87
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #13 - 07 Φεβρουαρίου 2009, 20:07
0

Λογαριασμό στο e-learning έχω από το 1ο εξάμηνο. Δηλαδή το e-mail είναι pli[Αρ.μητρώου]@teiser.gr;
Αν ναι, δεν μπόρεσε να λειτουργήσει. Θα ξαναδοκιμάσω. Είναι όμως;

Το egram μου έστειλε μήνυμα ότι ανέβασε όλους τους βαθμούς. Εάν δε βλέπετε το βαθμό σας πηγαίνετε στη Γραμματεία να δείτε από τα δικά τους μηχανήματα, που τους βγάζει όλους. Φυσικά με mail μπορείτε να ρωτήσετε αλλά θα αποκαλυφθεί ποιος/ποια είστε στο forum.

Πάρις Μαστοροκώστας

Να σας αποστείλω τα στοιχεία μου μέσω pm και δεν έχω πρόβλημα να φανερωθώ ή να σας στείλω e-mail μέσω του προσωπικού μου e-mail; Η αγωνία μου είναι πολύ μεγάλη.
Ευχαριστώ που απαντήσατε.
Καταγράφηκε
mast
Διδακτικό Προσωπικό
**
Μηνύματα: 70
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #14 - 07 Φεβρουαρίου 2009, 21:10
0

Να που μας απάντησε ο κ. Μαστοροκώστας...

Αν και είναι λίγο άσχετο με το συγκεκριμένο θέμα, κύριε Μαστοροκώστα μπορείτε να μας πείτε αν υπάρχει κάποια έστω και τυπική τιμωρία για τους καθηγητές που δεν βγάζουν τις βαθμολογίες τους στα προβλεπόμενα όρια??
Επίσης εμείς μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό?? Γιατί η κατάσταση δεν πάει άλλο σε μερικά μαθήματα...

Σας είπα ότι για το 2009 θα αποτοξινώμουν αλλά ...
Διαβάζω όλα τα σχόλια για τις 5 ημέρες και τα υποτιθέμενα όρια και γελάω:
1) Οι 5 εργάσιμες ισχύουν ΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑ και μόνο για τις θεωρίες, καθώς δεν προβλέπονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ εξετάσεις για τα εργαστήρια. Θυμηθείτε ότι τα εργαστήρια δεν είναι ανεξάρτητα μαθήματα. Επομένως ένας που εξετάζει 3 μαθήματα μπορεί να εκδώσει αποτελέσματα σε 3x5=15 ημέρες.

2) Δεν είναι ζήτημα τεμπελιάς και όλων όσα αναφέρετε. Δεν έχετε ιδέα για το σύνολο των καθηκόντων μας και τις απίθανες αναθέσεις έργου που δεχόμαστε από το ΤΕΙ, ΔΩΡΕΑΝ φυσικά (αναφέρομαι πάντοτε στους μόνιμους). Μία μικρή ιδέα έχουν οι συνδικαλιστές σας. Eπιπλεόν επειδή οι περισσότεροι μόνιμοι είμαστε σε υψηλές καθηγητικές βαθμίδες μάς καλούν σε διάφορα ΤΕΙ της χώρας για εκλεκτορικά (δηλαδή να εκλέξουμε νέους καθηγητές) και είμαστε εκ του νόμου υποχρεωμένοι να πάμε. Φανταστείτε τώρα ένα εκλεκτορικό στο ΤΕΙ Κρήτης ή - ακόμη χειρότερα - Καλαμάτα-Σπάρτη μεσούσης της εξεταστικής. Αυτά εσείς δεν μπορείτε να τα γνωρίζετε.

3) Τα 30 γραπτά την ημέρα που ειρωνικά σχολίασε κάποιος είναι 30x15 λεπτά = 450 λεπτά = 7.5 ώρες, δηλαδή μία πλήρης εργάσιμη ημέρα.

4) Καταλαβαίνετε αυτές τις ημέρες πόσες ώρες είμαι ξύπνιος και διορθώνω, χωρίς να μετράει Σαββατοκύριακο. Το θετικό είναι ότι γράφετε καλά σε αυτή την εξεταστική και έτσι μειώνεται ο χρόνος διόρθωσης.

Καταληκτικά: αφήστε την υψηλή κριτική και κοιτάξτε να γράψετε καλά στις εξετάσεις. Αν γίνει αυτό το τελευταίο που θα σας απασχολεί θα είναι πότε θα βγει ο βαθμός σας. Σημειώστε ότι το όριο στο Πανεπιστήμιο είναι 30 ημέρες και τα γραπτά είναι λιγότερα.

Δεν επανέρχομαι,
Πάρις Μαστοροκώστας
Καταγράφηκε
Troula
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1972
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πτυχίο εδώ... Πτυχίο εκεί... Πτυχίο Παραπέρα...

Γυναίκα
Απάντηση #15 - 07 Φεβρουαρίου 2009, 23:37
0

Δεν περιμένω απάντηση, αλλά είμαι υποχρεωμένη να απαντήσω διότι αναφέρατε δικιά μου άποψη...

Πρώτον, απο το συγκεκριμένο καθηγητή που περιμένουμε τα αποτελέσματα δεν είναι μόνιμος... Οπότε αυτόματα δεν έχει υποχρεώσεις να τρέχει σε άλλες πόλεις κλπ κλπ..

Δεύτερον, τα πανεπιστήμια έχουν διωρία 30 μέρες, αλλά στα πανεπιστήμια δεν δίνουν δεύτερη εξεταστική στο καπάκι χωρίς να ξέρουν αν πέρασαν το μάθημα ή όχι...

Τρίτον, αν διόρθωνε 30 γραπτά την μέρα, μέσα σε 3 μέρες θα το είχε διορθώσει το μάθημα... Έχει περάσει μια βδομάδα... Δηλαδή 7 ημέρες.. Ας υποθέσουμε ότι ήταν 100 τα γραπτά (που είμασταν σίγουρα λιγότεροι) και θέλει 100x15 λεπτά= 1500 λεπτά... Αν τώρα δούμε και τις μέρες 7 αντιστοιχούν σε περίπου 215 λεπτά την μέρα... Δηλαδή περίπου 3,5 ώρες ημερησίως.. Πόσο δύσκολο είναι δηλαδή για κάποιον να αφιερώσει 3,5 ώρες την μέρα για να παραδώσει τις βαθμολογίες των φοιτητών..?? Εμείς δηλαδή γιατί να πρέπει να διαβάζουμε πάνω από 8ωρο για να περάσουμε ένα μάθημα και ο καθηγητής να μην αφιερώσει λίγες ώρες να τα διορθώσει...

Τέταρτον, από τη στιγμή που υπάρχουν καθηγητές σαν και εσάς και μερικούς άλλους που μπορούν και διορθώνουν τα γραπτά σε λίγες μέρες, έστω και με θυσίες και με κούραση, γιατί να μην μπορούν να το κάνουν όλοι... Στην τελική όλο το χρόνο έχουν το περιθώριο να κάτσουν.. Δεν μπορούν να θυσιάσουν μερικές μέρες??

Σταματάω εδώ... Κατά τη γνώμη μου δίκιο έχουν και οι καθηγητές, που δεν μπορούν να διορθώσουν πολλά γραπτά, και έχουν και άλλες εργασίες... Αλλά όταν ακούω ότι καθηγητής πήγε σε internet cafe να περάσει τις βαθμολογίες διότι βρισκόταν εκτός πόλεως, τότε περιμένω από κάποιους τουλάχιστον να έχει τη στοιχειώδη σκέψη ότι σε λιγότερο από μια βδομάδα αρχίζει η 2η εξεταστική και πρέπει να ξέρουν πως έχουν γράψει οι φοιτητές...


Και επειδή τόση ώρα ήμουν εντελώς εκτός θέματος, δεν μας είπες βρε nikoross.. Τι έγινε τελικά.. Το πέρασες το μάθημα??
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2009, 11:08 από Troula Καταγράφηκε

Φωνάζουν οι.... Κουμπάροι, να φοβηθούν οι νοικοκύριδες...
Ρε που καταντήσαμε...
nikolas87
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 08 Φεβρουαρίου 2009, 11:07
0

Troula καλημέρα.

Δυσυχώς δεν ξέρω ακόμα. Οι μόνοι που θα ξέρουν είναι η γραμματεία και ο κος Μαστοροκώστας.
Η αγωνία μου έχει κορυφωθεί....
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
Εκτύπωση