Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 03:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 42
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 50
Σύνολο: 50

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Βάσεις ΙΙ Τελευταίο μάθημα
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 1689 φορές.
a1ex
*
Μηνύματα: 59
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Οι ιδέες είναι άχρηστες, η υλοπόιησή τους μετράει

Άντρας
02 Φεβρουαρίου 2009, 10:50
0

Ρε παιδιά, συγνώμη που θα κάνω ένα ανούσιο thread αλλά νομίζω πως κάτι έχω με τις Βάσεις ΙΙ. Είναι το τελευταίο μάθημα που χρωστάω στην σχολή (μαζί με το Unix εργαστήριο το οποίο μάλλον πέρασα αυτήν την εξεταστική). Δεν ξέρω γιατί μου φαίνονται παντελώς δύσκολα. Κάθε φορά στις εξετάσεις βάζει κάτι που έπρεπε να κάνεις ένα trick για να περάσεις. Κάτι που ή δεν διδάχτηκε ή ήταν πιο εξεζητημένο σε σχέση με αυτά που διδάχτηκαν.

Γυρνάει ο τσιμπίρης και με λέει "ε, είναι σαν τον προγραμματισμό, άμα δεν τα πας καλά εκεί θα δυσκολευτείς" και του απαντάω με στόμφο πως πέρασα όλους τους προγραμματισμούς με την πρώτη και με δέκα! Έφτασα στο σημείο να θεωρώ τις Βάσεις ΙΙ κάτι σαν το unix, ένα taboo μάθημα το οποίο πρέπει να κάνεις "κάτι" για να το περάσεις. Έχω και την φίλη μου τη Μαρία που είναι ίδιο εξάμηνο με μένα και είναι το μόνο που με στηρίζει (όσο κι αν ακούγεται κακό Μαρία, χαίρομαι που το χρωστάς μαζί μου  ;D).

Έτσι είμουν και στις Βάσεις Ι. Πέρασα το εργαστήριο με την πρώτη με δέκα και την θεωρία την έδινα επί τρία εξάμηνα και στο τέλος έφτασα στο σημείο να κάνω "κάτι" (που δεν θα σας πω) για να το περάσω με πέντε.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Εάν ξέρετε κάτι που αγνοώ παρακαλώ πείτε το μου γιατί θα τρελαθώ. Δεν είναι καν μάθημα που το χρωστάει κόσμος πολύς για να το δικαιολογήσω.
Καταγράφηκε

Υπόσχομαι ως Πτυχιούχος Μηχανικός Πληροφορικής και Επικοινωνιών του ΑΤΕΙ  Σερρών, να μην ασχοληθώ ποτέ με Linux/Unix.
Ευχαριστώ πολύ τους καθηγητές που με υπερβολικό ζήλο κατάφεραν να με κάνουν να μισήσω αυτήν την επαγγελματική κατεύθυνση.
Troula
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1972
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πτυχίο εδώ... Πτυχίο εκεί... Πτυχίο Παραπέρα...

Γυναίκα
Απάντηση #1 - 02 Φεβρουαρίου 2009, 10:54
0

Δεν πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο μάθημα..
Εγώ προσωπικά το περασα με τη 2η φορά.. Αφού όμως διάβασα και κατάλαβα όλα τα παλιά θέματα με τις λύσεις τους..
Δεν θέλει κόπο.. Θέλει τρόπο που λένε...
Άμα διαβάσεις σωστά sql και την κατανοήσεις και μπορείς και λύνεις και μόνος σουπαραδείγματα, μετά τα υπόλοιπα δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο...
Και αφού είναι και τελευταίο μάθημα... Γράψε και εσύ όσο καλύτερα μπορείς, πες και στον Τσιμπίρη κύριε είναι το τελευταίο, ε που θα πάει.. Θα σε περάσει, έστω με 5.
Καταγράφηκε

Φωνάζουν οι.... Κουμπάροι, να φοβηθούν οι νοικοκύριδες...
Ρε που καταντήσαμε...
a1ex
*
Μηνύματα: 59
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Οι ιδέες είναι άχρηστες, η υλοπόιησή τους μετράει

Άντρας
Απάντηση #2 - 02 Φεβρουαρίου 2009, 11:48
0

Δηλαδή όντως είναι θέμα του "κάνω κάτι" για να το περάσω. Δεν αρκεί να παρακολουθείς (που το παρακολούθησα ήδη τρεις φορές) και να κρατάς σημειώσεις. Πρέπει να βρεις παλιά θέματα και ενδεχομένως να είσαι και λίγο κώλος για να πέσει κάτι που έχεις δει λυμένο.

Το κακό είναι πως πήρα και παλιά θέματα και είναι εντελώς αψυχολόγητα. Την μία βάζει 9 μονάδες SQL και 1 μονάδα θεωρία από κάτι ξεκάρφωτο. Και την άλλη βάζει XML, SQL, και μπόλικη παραδόξως θεωρία από όλα λίγο πολύ!

~~~~~~~~~~~
Όσο για να τον πιάσω να του πω κάτι άστο, δεν είναι από τους καθηγητές που περνάνε.
Καταγράφηκε

Υπόσχομαι ως Πτυχιούχος Μηχανικός Πληροφορικής και Επικοινωνιών του ΑΤΕΙ  Σερρών, να μην ασχοληθώ ποτέ με Linux/Unix.
Ευχαριστώ πολύ τους καθηγητές που με υπερβολικό ζήλο κατάφεραν να με κάνουν να μισήσω αυτήν την επαγγελματική κατεύθυνση.
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση