Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 00:04

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 64
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 43
Σύνολο: 43

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Κάτω
Εκτύπωση
δημιουργεια RACING TEAM!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 19593 φορές.
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #20 - 14 Οκτωβρίου 2007, 02:53
0

Άρε Sermac...μ'έκανες και γέλασα. Βασικά δεν έχεις να χάσεις και τπτ αν το προτείνεις και στους αρμόδιους φορείς.

Μόνο αν γίνει αυτό που λες....τότε όλοι οι δρόμοι της Ελλάδας θα γίνουν πίστες WRC ή Ανωμάλου δρόμου...αφού όλοι οι δρόμοι είναι χάλια.

... Αγώνες Ανωμάλου Δρόμου 4x4 στο κέντρο της πόλης!...
Καλά που με το θύμισες. Έχω να αλλάξω λάστιχα και να ξανακάνω ευθυγράμμιση. Πότε πέρασε κιόλας ένας χρόνος απο την προησούμενη φορα...

Προτείνω να βάλεις λάστιχα τύπου για Τρακτέρ...γιατί στην Ελλάδα όλοι τέτοια χρειαζόμαστε...
Καταγράφηκε
Tortest
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

IT Pro (soon)

Απάντηση #21 - 14 Οκτωβρίου 2007, 02:56
0

Κλασικοί φοιτητές πάντως, 3 η ώρα το βράδυ να μιλάμε για τους δρόμους των Σερρών. . .  ;D
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #22 - 14 Οκτωβρίου 2007, 03:02
0

Ε καλά...τι άλλο; Αλλά πότε πήγε τρεις; Περνάει η ώρα...
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #23 - 14 Οκτωβρίου 2007, 03:11
0

Δείτε αυτό το βίντεο και θα αλλάξετε αμέσως γνώμη για την νοοτροπία των ελλήνων οδηγών! Ναι, υπάρχουν χειρότεροι από εμάς!  ;D
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #24 - 14 Οκτωβρίου 2007, 03:15
0

Έχω δει Ντοκιμαντέρ σχετικά με αυτό...και μάλιστα έλεγε ότι η κόρνα είναι το απαραίτητο εργαλείο...εκεί και ότι δεν αγοράζουν αυτοκίνητο που δεν έχει δυνατή κόρνα.
Καταγράφηκε
slayer
*
Μηνύματα: 30
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #25 - 14 Οκτωβρίου 2007, 03:47
0

Λοιπόν επειδή ειπώθηκαν διάφορα έχω να πω:
α) Ο δρόμος Σερρών-Θεσσαλονίκης με τπτ δεν μπορεί να γίνει wrc special stage επειδή έχει 2-3-4 επίκυνδυνες στροφές για επιβατικά ΙΧ, ακόμα και το ράλλυ ΕΛΠΑ να παρακολουθούσατε, δεν συγκρίνεται σε τπτ η ταχύτητα και η δυσκολία μιας ειδικής διαδρομής σε σχέση με ένα δρόμο με τόσες πολλές ευθείες (έχω εμπειρία από αγωνιστική οδήγηση)
β) Η πίστα των Σερρών είναι σε ένα σχεδόν άριστο επίπεδο για Ελλάδα-Βαλκάνια, από πλεράς σχεδίασης, ασφάλειας και πρόσφυσης. Αν έχετε αγωνιστικά λάστιχα σε 1-2 ώρες δεν θα μείνει τπτ από γόμα.... Καμμία σχέση με την πρόσφυση σε οποιονδήποτε κοινό δρόμο....
γ) Όποιος θέλει να κάνει τις τρέλες του ας περάσει μια βόλτα από την πίστα πρώτα, και όσα χρήματα κ αν δώσει, δεν θα κυνδυνέψει κανένας άλλος άτυχος "κοινός¨οδηγός και ούτε και ο εαυτός του σε σχέση με τις βλακείες που μπορεί να κάνει σε οποιονδήποτε δρόμο... Αν δεν του φτάνει μια πίστα (πόσο μάλλων των Σερρών που είναι η καλύτερη της Ελλάδας) ας δηλώσει συμμετοχή σε ένα Ράλλυ (500 ευρώ min) αλλά με ασφάλεια σε ελεύθερο δρόμο και με όλες τις προϋποθέσιεις ασφαλειας του αυτοκινήτου...
Όλοι τελικά στην Ελλάδα είμαστε οι καλύτεροι οδηγοί του κόσμου... Με έχει πάει βόλτα ο Tziger (ο νην πρόεδρος του Παναθηναϊκού) σε ειδική και εντός πόλης και στην ευθεία στον Περιφεριακό πήγαινε παρ' όλα τα άλογα και το τέλειο αγωνιστικό με 40khm/h...... Όταν μπορείς να τα δώσεις όλα σε έναν αγώνα, δεν ασχόλείσαι με τις βλακέιες που μπορεί να κάνει ο καθένας με μία καλύτερη εξάτμηση, και πόσο μάλλον με την γρήγορη οδήγηση όταν απέναντί σου είναι μία αθώα οικογένεια ή οποιοσδήποτε άλλος....

Και τέλος ένα ευχαριστώ και μια ένα μεγάλο αντίο για τον θεό Colin Mc Rae!!! RIP Colin....
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #26 - 14 Οκτωβρίου 2007, 14:23
0

Slayer,

Αρχικά θέλω να σου πω να διαβάσεις και τα προηγούμενα post σε αυτό το θέμα...Εκεί θα διαπιστώσεις ότι το θέμα περί πίστας WRC για το δρόμο Σερρών - Θεσ/νίκης, ειπώθηκε για αστείο και για να περάσει η ώρα. Όπως και να'χει εμείς αυτό το σχολιάσαμε...για να δείξουμε ότι ο δρόμος αυτός δεν θα μπορούσε να είναι για τους κοινούς οδηγούς (σε αντίθεση με αυτούς του WRC), γιατί είναι πολύ επικίνδυνος. Δεν χρειάζεται ότι γράφεται εδώ, να το παίρνουμε στα σοβαρά. Σιγά μην γινόταν ποτέ πίστα WRC, αυτός ο δρόμος Σερρών - Θεσ/νίκης.
Επιπρόσθετα, όσον αφορά την πίστα των Σερρών...σκέψου με τι χώρες την συγκρίνεις.        "Αυτό έλειπε να μην είναι καλύτερη πίστα στα Βαλκάνια," αφού η Ελλάδα θεωρείτε η πιο ευημερούσα χώρα στα Βαλκάνια. Αυτό για μένα δεν είναι μέτρο σύγκρισης.
Αν θες να συκρίνουμε την πίστα των Σερρών, ας δούμε κάποιες πίστες άλλων χωρών, όπως Γερμανία, Ιταλία, Αγγλία, Βέλγιο, Γαλλία...
Εγώ έχω πάει σε πίστες μόνο τις Γερμανίας και Ιταλίας (στην Ιταλία δεν θυμάμαι και πολλά). Δεν συγκρίνονται με της Ελλάδας.
Αν θέλουμε να πηγαίνουμε μπροστά, δεν θα συγκρίνουμε τις πίστες μας με υποβαθμισμένες, γιατί έτσι θα νομίζουμε ότι είναι καλές και θα παραμένουμε σταθεροί. Απεναντίας, αν τις συγκρίνουμε με χώρες που έχουν καλύτερες από εμάς, τότε συνεχώς θα προοδεύουμε για να φτάσουμε το επίπεδο τους και γιατί όχι να το ξεπεράσουμε κάποτε...λέμε τώρα.

Τέλος θέλω να σχολιάσω, ότι δεν έχουν όλοι την οικονομιή δυνατότητα να μπουν σε πίστα, ή σε κάποιον άλλο διαγωνισμό, άσε που πρέπει να έχεις και το ανάλογο αυτοκίνητο. Έχω συγγενείς...που έχουν πανάκριβα αυτοκίνητα (BMW M3, Mercedes CLS AMG, Lexus LX6700, BMW X5 4.4Li και όλοι τους όταν έρχονται Ελλάδα τα πηγαίνουν χαλαρά) απλώς στην Ελλάδα επικρατεί η νοοτροπία "έχεις καλό αμάξι...πάτα το γκάζι".

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι οι εξατμίσεις, οι χοάνες και τα συναφή δεν κάνουν το αμάξι ούτε τον οδηγό. Και όπως ανέφερα σε άλλο μήνημα μου, λίγες στιγμές απόλαυσης δεν αξίζουν για να χάσεις τη ζωή σου και φυσικά να χαθεί η ζωή άλλων. (Αν θες δες, τα προηγούμενα μηνύματα μου).
Κάθε οδηγός πρέπει να είναι υπεύθυνος όταν οδηγάει και να αφήνει στην άκρη τις επιθυμίες για ταχύτητα, φιγούρες κ.τ.λ. όταν υπάρχουν άλλοι αθώοι στο δρόμο.

Φιλικά.
Τελευταία τροποποίηση: 14 Οκτωβρίου 2007, 14:26 από Xaeron Καταγράφηκε
slayer
*
Μηνύματα: 30
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #27 - 15 Οκτωβρίου 2007, 13:07
0

Αντιλαμβάνομαι το χιούμορ του θέματος της Εθνικής (ο θεός να την κάνει...) Σερρών-Θεσσαλονίκης, εγώ απλά ήθελα να τονίσω το θέμα ασφάλειας (και λάθος που αναφέρθηκα έκει στο χιουμοριστικό κομμάτι του wrc).
Συμφωνώ ότι η πιστά δεν συγκρίνεται με οποιαδήποτε άλλη πίστα που γίνονται διεθνείς αγώνες, αλλά έχουμε μια αρκετά καλή πίστα (από σχεδίαση) για να μπορείς να μπεις μέσα και να την γυρίσεις μερικές ώρες δοκιμάζοντας ότι γουστάρεις στο αμάξι σου, κάτι που δεν πρέπει να κάνεις στον δρόμο όμως... Επίσης αν η πίστα ήταν πχ σαν την Κωσταντινούπολης, δεν θα μπορούσες ούτε να διανοηθείς ότι θα μπείς εύκολα και οικονομικά μέσα να κάνεις τις τρέλες σου... Πίστα (και εννοώ πίστα που μπορεί να γίνει ένας αγώνας F1 ή MotoGP) δεν πρόκειτε να γίνει στην Ελλάδα γιατί απλά είμαστε Ελλάδα εδώ δυστιχώς... Άλλα άλλο θέμα αυτό και χωρίς τέλος....
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #28 - 15 Οκτωβρίου 2007, 14:49
0

Από άποψη σχεδιασμού και για τα δεδομένα της Ελλάδας η πίστα είναι καλή, γι'αυτό άλλωσε είναι και οικονιμική (λέμε τώρα). Πάντως, να λέμε και του στραβού το δίκιο...εφόοον ξέρουμε ότι δεν θα έχουμε ποτέ πίστα Formula1 ή MotoGP στην Ελλάδα, ας είμαστε ευχαριστημένοι και μ'αυτήν την πίστα των Σερρών. Ας την βρίσκουμε με αυτήν...αν εχουμε άλλα ζευγάρια λάστιχα..... :)
Κι αυτό το θέμα είναι τόσο μεγάλο και άλυτο...όπως όλα τα θέματα της Ελλάδας...
Καταγράφηκε
riffmaster
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 367
Θετικοί ψήφοι: +234

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #29 - 28 Νοεμβρίου 2007, 10:41
0

Αγώνες Ανωμάλου Δρόμου 4x4 στο κέντρο της πόλης!

Σίγουρα έχετε πάει Αθήνα... πιστεύω πως το καλύτερο μέρος για Αγώνες Ανωμάλου Δρόμου 4x4 είναι στην εθνική μπροστά από το ΥΠΕΧΩΔΕ!
Η ξεφτίλα στο μεγαλείο της. Είναι λες και περνάς απο χωματόδρομο! Και που;;; ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!
Ελεος απλα!  :P
Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Πάνω
Εκτύπωση