Νέα:
Τρίτη 19 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Μαρτίου 2024, 09:35

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 24
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 16
Σύνολο: 16

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Έχασα την πρώτη χρονιά
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 14442 φορές.
Syntax
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
11 Μαΐου 2018, 00:09
0

Δεν ξέρω άμα είχε μπει ένα παρόμοιο θέμα με το δικό μου ή άμα είναι πολύ άκυρη η ερώτησή μου, διότι μπορεί απλά πρέπει να πάω στην Γραμματεία ή να πάω να μιλήσω με τους καθηγητές για αυτό το θέμα, απλώς αυτές τις μέρες δεν μπορώ και θέλω να είμαι σίγουρη σε αυτό, μην κάνω και άλλη, καινούργια "πατάτα".

Γράφτηκα κανονικά στην Σχολή και πήρα όλα τα Συγγράμματα (Α' και Β' Εξάμηνο), απλώς δεν πήγα σε κανένα μάθημα, ούτε σε Εργαστηριακά, αλλά ούτε και στα Θεωρητικά. Το πρώτο Εξάμηνο δεν μπόρεσα λόγο τις πρακτικής άσκησης από το ΕΠΑ.Λ. μου, ενώ το δεύτερο... δεν ήμουν σίγουρη άμα όντως ήθελα να σπουδάσω στον Τομέα που πέρασα. Επίσης, είχα ξενερώσει που στο δεύτερο δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω μερικά μαθήματα που με ενδιέφεραν περισσότερο. Χαζομάρα μου που δεν ερχόμουνα, το ξέρω

Τώρα, που αρχίζει η εξεταστική, μπορώ να δώσω τα Θεωρητικά; Αλλά, η πιο σημαντική για μένα ερώτηση είναι, τί θα κάνω το ερχόμενο Εξάμηνο; Θα συνεχίσω κανονικά από το Γ' Εξάμηνο και θα χρωστάω τα μαθήματα; Πως μπορώ να τα δώσω χωρίς να ξαναχάσω χρονιά; Όχι, δεν βιάζομαι, απλώς δεν μου αρέσει να χρωστάω γενικά. Θα μπορέσω κάπως να παρακολουθώ Α'/Γ' και Β'/Δ' μαζί; Ή θα παρακολουθήσω το Α' και Β' στο τέλος; Ή πρέπει να μιλήσω με τους καθηγητές και θα τους αναγκάσω να κάνουν ειδικές εξετάσεις για μένα για να περάσω; Βέβαια, δεν θα ήθελα το τελευταίο, διότι δεν ξέρω τίποτα από τα μαθήματα, και το απλό "πέρασμα" μόνο και μόνο για να περάσω δεν με πολυνοιάζει.
Καταγράφηκε

5yN74x 3Rr0R
oneiroitane
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: +99

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #1 - 11 Μαΐου 2018, 13:44
+1

αν δεν εχεις κανεις δηλωση μαθηματων σε αυτο το εξαμηνο δεν μπορεις να δωσεις θεωριες. ουτε το σεπτεμβρη αν δεν εκανες ουτε τ χειμερινο. απλα πας ενα χρονο πισω. απο Οκτώβρη μπορεισ να ξεκινησεισ και να παρακολουθησεις του πρωτου χρονου τ μαθηματα χωρις κανενα προβλημα
Καταγράφηκε

when i see some people walking in the night and looking around like they fear the night i laught cause i live at night.darkness is my life and i transorm me to something else more powerfull than human...
d3vi4n
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 104
Θετικοί ψήφοι: +73

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 13 Μαΐου 2018, 20:21
+1

Λογικα το πρωτο εξαμηνο η δηλωση σου εγινε αυτοματα απο την γραμματεια και στο δευτερο δεν εκανες καν δηλωση απο οτι καταλαβα. Απο οσο θυμαμαι 2 συνεχομενα εξαμηνα χωρις να κανεις δηλωση συνεπαγεται διαγραφη απο την σχολη (διορθωστε με σε αυτο αμα κανω λαθος) αρα εχε το νου σου για το επομενο (εκτος αμα δεν εχουν ανοιξει ακομα οι δηλωσεις αρα προλαβαινεις). Τωρα να σε βοηθησω λιγο να καταλαβεις πως πανε τα μαθηματα: Υπαρχουν οι θεωριες και τα εργαστηρια.

Θεωριες: Δεν εισαι υποχρεωμενος να παρακολουθεις, δεν μετρανε απουσιες και μπορεις να δωσεις αν και εφοσον τις δηλωσεις στην δηλωση μαθηματων.

Εργαστηρια: Ειναι με υποχρεωτικη παρουσια, στις 3 απουσιες κοβεσαι και πρεπει και αυτες να τις δηλωσεις οταν ανοιξουν οι δηλωσεις μαθηματων.

Μεχρι οταν πηρα εγω πτυχιο υπηρχε ο κανονας οτι εισαι υποχρεωμενος να δηλωσεις θεωρια-εργαστηριο μαζι την πρωτη φορα. Για τις επομενες φορες (σε περιπτωση που κοπεις και στα 2) μπορεις να τα δηλωνεις ξεχωριστα. Δεν ξερω αν ισχυει ακομα αυτο καλο ειναι να το διευκρινισει καποιο παιδι που ειναι μεσα στα πραγματα τωρα. Απο την θεση που εισαι προτεινω ΑΝ και εφοσον ειναι ανοιχτες ακομα οι δηλωσεις μαθηματων να δηλωσεις τα μονα μαθηματα (αγγλικα,διοικηση κτλ κτλ, λογισμο 2 δεν θα στο προτεινα να το δηλωσεις παρολο που ειναι μονο μαθημα) και να τα περασεις. Αμα εχουν κλεισει οι δηλωσεις δεν μπορεις να κανεις κατι αρα περιμενεις τον Σεπτεμβριο για το νεο εξαμηνο. Θεωρητικα θα βρισκεσαι στο Γ εξαμηνο σπουδων σου παρολο που πρακτικα δεν εισαι αρα μπορεις να δηλωσεις μαθηματα Γ εξαμηνου αλλα προσωπικα σου προτεινω να το πιασεις απο την αρχη με τα μαθηματα του Α εξαμηνου και να δηλωσεις απο Γ απλα μαθηματακια που εχεις ελπιδα. Αντιστοιχο το ιδιο ισχυει για Β και Δ εξαμηνο. Επιπλεον δεν μπορεις να πιεσεις κανεναν καθηγητη να κανει εξεταση μονο για εσενα μιας και δεν προβλεπεται κατι τετοιο αφου δεν ειναι λαθος της σχολης οτι εσυ εχασες τα εξαμηνα.

Αμα θελεις να διευρκινισουμε κατι η χρειαζεσαι περαιτερω βοηθεια σε κατι εδω ειμαστε. Καλη τυχη και καλη συνεχεια
Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
Syntax
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #3 - 14 Μαΐου 2018, 02:17
0

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας στο θέμα μου.

Μίλησα και με άλλα παιδιά από διαφορετικά ΤΕΙ και μου είπαν πως θα συνεχίσω λογικά από το Γ' Εξάμηνο. Είχα δηλώσει και το Β', ενώ το Α' είχε δηλωθεί από την Γραμματεία, οπότε δεν κινδυνεύω με την διαγραφή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω αυτήν την στιγμή είναι άμα γίνεται κάπως να παρακολουθώ το Α' μαζί με το Γ', τα Εργαστήρια και τα Θεωρητικά μαζί, π.χ. έχω τις Δευτέρες κενό μετά της 2, ενώ η Α' θα έχει μάθημα. Ή θα παρακολουθήσω το Α' και το Β' αφού τελειώσω, δηλαδή αφού τελειώσω την ΣΤ';

Επειδή τα μαθήματα είναι δηλωμένα, αλλά δεν "πέρασα" στην Εξεταστική, τα χρωστάω, σωστά; Πότε μπορώ να τα δώσω και... πώς; Δεν ξέρω τίποτα  :P
Καταγράφηκε

5yN74x 3Rr0R
maraki7
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 52
Θετικοί ψήφοι: +51

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #4 - 14 Ιουνίου 2018, 18:34
+1

Σε κάθε εξάμηνο μπορείς να παρακολουθείς θεωρίες και εργαστήρια του ίδιου τύπου εξαμήνου.. είτε αυτό θα είναι θερινό(Β,Δ,ΣΤ) είτε θα είναι χειμερινό(Α,Γ,Ε,Ζ).
Όπως βλέπεις στο πρόγραμμα εξεταστικής του Ιουνίου μπορούμε να δώσουμε μαθήματα Β,Δ,ΣΤ εξαμήνου. Απλά ίσως θα έχεις πρόβλημα με τις θεωρίες/εργαστήρια του Β να συμπίπτουν με κάποιες ώρες του Δ.. κλπ .. αλλά αυτό λύνεται άμα μιλήσεις με τους καθηγητές των εργαστηρίων.
Επίσης να ξέρεις πως σε κάθε εξεταστική Σεπτεμβρίου μπορείς να δώσεις μαθήματα και θερινού και χειμερινού εξαμήνου.
Δηλαδή τον Σεπτέμβριο του 2018 θα μπορούμε να δώσουμε όποιο μάθημα δηλώσαμε για το χειμερινό του 2017 και για το θερινό του 2018. :)

Τέλος θα σου πρότεινα να τα πάρεις με την σειρά τα εξάμηνα άσχετα αν θα θεωρείσαι 3ο εξάμηνο... να παρακολουθήσεις του 1ου(τουλάχιστον τα εργαστήρια) και μετά του 3ου..επειδή κάποια θα σου είναι πιο δύσκολα στην κατανόηση αν δεν έχεις μία βάση.
Τελευταία τροποποίηση: 14 Ιουνίου 2018, 18:38 από maraki7 Καταγράφηκε

“The price of being a sheep is boredom. The price of being a wolf is loneliness. Choose one or the other with great care.”
― Hugh MacLeod
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση