Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 23:17

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 49
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 43
Σύνολο: 43

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Κοινωνία - Πολιτική Τετάρτη 18 Μάη ενισχυουμε τα ψηφοδέλτια της Π.Κ.Σ.
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Τετάρτη 18 Μάη ενισχυουμε τα ψηφοδέλτια της Π.Κ.Σ.
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 1538 φορές.
M.Α.Σ. ΤΕΙ Σερρών
*
Μηνύματα: 7
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

16 Μαΐου 2016, 13:10
0

Στις 18 Μάη, θα διεξαχθούν οι φοιτητικές και σπουδαστικές εκλογές. Οι φοιτητές και σπουδαστές σε όλη την Ελλάδα έχουν την ευκαιρία να στείλουν ένα ηχηρό μήνυμα ανυπακοής και αντεπίθεσης στην αντιλαϊκή επίθεση κυβέρνησης - ΕΕ - κεφαλαίου, που ξεδιπλώνεται με ακόμα μεγαλύτερη ένταση, όπως έδειξε και η πρόσφατη ψήφιση με fast-track διαδικασίες του νομοσχεδίου - λαιμητόμου για το Ασφαλιστικό και Φορολογικό, αλλά και η προετοιμασία για τους νέους γύρους της αντιλαϊκής επίθεσης που είναι ήδη στα σκαριά.

Απέναντι στην επίθεση αυτή, οι Φοιτητικοί και Σπουδαστικοί Σύλλογοι πρέπει να βρεθούν από την επόμενη κιόλας μέρα σε θέση μάχης. Οι φοιτητές πλέον έχουν πείρα. Μπορούν να βγάλουν συμπεράσματα, να δουν ότι η λύση δε βρίσκεται σε κανένα «σωτήρα», σημερινό ή αυριανό διαχειριστή της αντιλαϊκής επίθεσης. Ότι η δύναμή τους βρίσκεται στο δικό τους συλλογικό και οργανωμένο αγώνα, μέσα στους συλλόγους, εκεί όπου όλοι όσοι έχουν τα ίδια προβλήματα μπορούν να οργανωθούν, να διεκδικήσουν, να παλέψουν, κόντρα σε όσους θέλουν φοιτητικό κίνημα διαλυμένο ή χειροκροτητή του εκάστοτε αντιλαϊκού διαχειριστή.

Γι' αυτό και έχει πολύ μεγάλη σημασία, να ενισχυθούν μαζικά τα ψηφοδέλτια της Πανσπουδαστικής ΚΣ, να γίνει πιο ικανό το φοιτητικό κίνημα να παλεύει την αντιλαϊκή πολιτική. Και αυτό απαιτεί περισσότερους αγωνιστές στα ΔΣ των συλλόγων, μαχητές, με αποφασιστικότητα, αυταπάρνηση, να μπαίνουν μπροστά στην οργάνωση του αγώνα για τις σύγχρονες ανάγκες. Αυτό θα σηματοδοτήσει και η ενίσχυση των ψηφοδελτίων της ΠΚΣ. Ότι η νεολαία, οι φοιτητές και σπουδαστές, δεν είναι του «χεριού» τους, ότι δεν τα διπλώνουν, απαντούν και αντεπιτίθενται για τις δικές τους ανάγκες. Ότι σπάνε την ηττοπάθεια και το συμβιβασμό, οργανώνουν τον αγώνα τους, μετατρέπουν τους συλλόγους σε όργανα αγώνα και διεκδίκησης, στήριγμα και αποκούμπι σε αυτές τις δύσκολες συνθήκες για τους φοιτητές και τους σπουδαστές των φτωχών λαϊκών οικογενειών.

Ότι παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους, με συλλόγους που θα διεκδικούν πανεπιστήμιο στην υπηρεσία των λαϊκών αναγκών. Πανεπιστήμιο στο οποίο θα παρέχεται όλη η αναγκαία επιστημονική γνώση, με βάση τις σύγχρονες επιστημονικές κατακτήσεις, για ενιαία ανώτατη εκπαίδευση αποκλειστικά δημόσια και δωρεάν, για επιστημονική γνώση και ειδίκευση υψηλού επιπέδου. Για δωρεάν σίτιση - στέγαση - μετακίνηση - βιβλία - αναλώσιμα, για ανέγερση νέων εστιών στην ευθύνη του κράτους, για επίδομα ενοικίου. Για επαρκή κρατική χρηματοδότηση και επιστροφή των «κουρεμένων» αποθεματικών. Για πτυχία με αξία, μοναδική προϋπόθεση για δουλειά στο αντικείμενο σπουδών. Για αξιοπρεπή δουλειά και ζωή, ενάντια στα σχέδια υπερεκμετάλλευσης που επιβάλλουν στους νέους να δουλεύουν για 5 μήνες με 400 ευρώ. Για μόνιμη και σταθερή δουλειά για όλους.

Με συλλόγους, Διοικητικά Συμβούλια αγωνιστικά, διεκδικητικά, που δεν είναι «φαντάσματα», αλλά συνεδριάζουν σταθερά, ενημερώνουν, κάνουν απολογισμό στους φοιτητές που τα εξέλεξαν με τη ψήφο τους στις φοιτητικές εκλογές, κόντρα στη διάλυση και τον εκφυλισμό. Με κέντρο της οργάνωσης και της συλλογικής δράσης και συζήτησης το τμήμα και το έτος, που θα έχουν και τις εκλεγμένες επιτροπές τους. Με συχνές και μαζικές Γενικές Συνελεύσεις που παίρνουν αγωνιστικές πρωτοβουλίες για κάθε πρόβλημα, αλλά και για κάθε ανάγκη των φοιτητών και σπουδαστών, για τα δικαιώματα στη ψυχαγωγία, στον αθλητισμό, τον πολιτισμό. Συλλόγους που θα οργανώνουν τη λαϊκή αλληλεγγύη.

Ισχυροί Φοιτητικοί - Σπουδαστικοί Σύλλογοι, στην πρώτη γραμμή της μάχης για την ικανοποίηση των σύγχρονων αναγκών σημαίνει βήμα για την αγωνιστική ανασυγκρότηση του φοιτητικού - σπουδαστικού κινήματος, σημαίνει ενίσχυση του Μετώπου Αγώνα Σπουδαστών, της συσπείρωσης δεκάδων Φοιτητικών Συλλόγων, Επιτροπών Αγώνα, επιτροπών ετών και εκλεγμένων συνδικαλιστών.

Σημαίνει δυνάμωμα της συμμαχίας με αυτούς που πραγματικά έχουν κοινά συμφέροντα οι φοιτητές και σπουδαστές, τους εργαζόμενους, τους φτωχούς αγρότες, σε συμπόρευση και σταθερή επαφή με το ταξικό εργατικό κίνημα.

Σε αυτήν την προσπάθεια έδωσαν και δίνουν όλες τις δυνάμεις τους οι εκλεγμένοι με τα ψηφοδέλτια της Πανσπουδαστικής ΚΣ, οι Φοιτητικοί και Σπουδαστικοί Σύλλογοι που βρίσκονται σε αγωνιστική κατεύθυνση, αποδεικνύοντας στην πράξη ότι η υποταγή, ο συμβιβασμός και η μιζέρια δεν ταιριάζουν στη νεολαία.

Η ψήφος στην ΠΚΣ είναι ξεκάθαρο μήνυμα αγώνα, αντίστασης, ελπίδας και η καλύτερη προετοιμασία για να αντιμετωπίσουν οι φοιτητές και σπουδαστές την ολόπλευρη επίθεση που δέχονται, να πάρουν θέσεις μάχ
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση