Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 15:26

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 61
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 47
Σύνολο: 47

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Κάτω
Εκτύπωση
Τα νέα προτεινόμενα Projects
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 25818 φορές.
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #10 - 15 Μαρτίου 2009, 15:39
0

Το πιο σημαντικό πιστεύω είναι να γίνεται ένα σωστό λογικό διάγραμμα.  Σε φυσική γλώσσα δηλαδή να σκεφτείς από πριν τι θέλεις να κάνεις, π.χ. ελέγχουμε αν χ>0 τοτε αυτό αλλιώς εκείνο. κτλ κτλ κτλ
Έτσι αφ' ενός γίνεται ευκολότερα η υλοποίηση του project μια και μετά απλά πρέπει η φυσική γλώσσα να γίνει κώδικας και όχι να σκεφτόμαστε τι θα κάνουμε μετά στο πρόγραμμα, αφ' εταίρου βοηθάει ώστε αν κολλήσουμε κάπου, να  μπορούμε να προσδιορίσουμε ένα συγκεκριμένο σημείο όπου κολλήσαμε και όχι να πούμε απλά έχω κολλήσει με αυτό το project.

Οπότε toreador, αν έχεις κολλήσει κάπου συγκεκριμένα, πες που είναι το κόλλημα, κάνε και ένα attach τον κώδικά σου, ώστε να βοηθήσουμε!
Καταγράφηκε
Troula
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1972
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πτυχίο εδώ... Πτυχίο εκεί... Πτυχίο Παραπέρα...

Γυναίκα
Απάντηση #11 - 15 Μαρτίου 2009, 17:19
0

Βασικά λοιπόν το πρόβλημα που έχει ο toreador και εγώ δηλαδή, είναι πως μπορούμε να επιλέξουμε κάποιο project χωρίς να έχουμε την παραμικρή ιδέα..
Με τι κριτίρια μπορείς να πεις ότι κάποιο είναι σχετικά εύκολο, βατό τέλος πάντων και κάποιο άλλο όχι???
Τελευταία τροποποίηση: 16 Μαρτίου 2009, 10:34 από Troula Καταγράφηκε

Φωνάζουν οι.... Κουμπάροι, να φοβηθούν οι νοικοκύριδες...
Ρε που καταντήσαμε...
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #12 - 15 Μαρτίου 2009, 17:33
0

Προσωπική μου άποψη... Αποφεύγεται project που ασχολούνται με αντικείμενο το οποίο δεν κατέχετε.. π.χ. project τα οποία θέλουν υλοποίηση κάποιου μαθηματικού προβλήματος που δεν ξέρετε καν πως να το λύσετε στο χαρτί. 

Και το σημαντικότερα... Διαβάστε προσεκτικά τα projects, ένα ένα.  Θα κάνετε ένα project, θα δημιουργήσετε κάτι... Και θα είναι κάτι ολόδικό σας.  Διαλέξτε κάτι που να σας αρέσει.  Δε θα είναι προφανώς κάποιο super ουάου project αλλά μπορείτε να βρείτε κάτι που να "σας μιλάει", ένα project το οποίο να πείτε "ναι, μόλις μάθω τις εντολές, θα μπορούσα να το υλοποιήσω αυτό!" και κυρίως ένα project που θα πείτε από μέσα σας "χμμμ, ναι, αμέ, θα ήθελα να το κάνω αυτό"
Καταγράφηκε
StSyiLaD
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: +3

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #13 - 01 Ιουνίου 2009, 00:40
0

Εχω μια ερώτηση να κάνω σε αυτους που έχουν κάνει ήδη project 'η που το υλοποιούν τώρα...

Πόσες γραμμές κώδικα έχετε γράψει???
Γιατί εγώ εχώ ξεφύγει αρκετά με τον δικό μου κώδικα..
και θέλω να δώ αν είναι φυσιολογικό αυτό..

Υ.Γ: δεν χρησιμοποίησα awk.

Αν μπορείτε πείτε και αριθμό.  :D
Καταγράφηκε

...hell yeah...i love life!!!!!!
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #14 - 01 Ιουνίου 2009, 03:41
0

 Eγω ειχα γραψει 250-300 αν θυμαμαι καλα.
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
cmpahar
*
Μηνύματα: 236
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #15 - 01 Ιουνίου 2009, 06:39
0

Ανάλογα πάντα το project, την μέθοδο και άλλα. Ένας καλός μέσος όρος πάντως πιστεύω είναι γύρω στις 200 με 400 γραμμές.
Καταγράφηκε

Go away or I will replace you with a very small shell script
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #16 - 01 Ιουνίου 2009, 09:25
0

Δε νομίζω πάντως ότι υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος προσδιορισμός γραμμών για το project - δεδομένου φυσικά ότι δεν υπάρχουν γραμμές κώδικα που δε χρειάζονται για την υλοποίηση του συγεκριμένου προγράμματος.

Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει τον τρόπο του για να υλοποιήσει κάτι.  Τώρα κάποιοι ίσως το κάνουν πιο αποδοτικά κάποιοι άλλοι ίσως όχι.  Όμως από τη στιγμή που το πρόγραμμά σου κάνει ακριβώς αυτό που πρέπει να κάνει δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα αν γράψεις και 600 γραμμές κώδικα.
Καταγράφηκε
StSyiLaD
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: +3

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #17 - 01 Ιουνίου 2009, 12:07
0

Mου λύσατε την μια απορία ...αλλά έχω και ακόμη μια...
Δεν ξέρω με ποίες εντολές θα ήθελαν να δουν το προγραμμά μου να έχει υλοποιηθεί αλλα το μόνο σίγουρο είναι ότι κάνω ακριβώς ότι λέει το project. Δηλαδή τους ενδιαφέρει να δουν ορισμένες εντολές να χρησιμοποιούνται ή απλά να δουν το πρόγραμμα να εκτελεί αυτά που λεει το θέμα?
Γιατί για ένα θέμα μπορεί να υπάρχουν πολλές λύσεις και ο καθένας μπορεί να το έχει λύσει με τον δικό του τρόπο.
Τι θα ελεγξουν πρώτα απ όλα?

Καταγράφηκε

...hell yeah...i love life!!!!!!
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 01 Ιουνίου 2009, 12:34
0

Κοίτα, το λογικό είναι να μην τους ενδιαφέρει παρά μόνο το αποτέλεσμα.
Αλλά όπως είπα, αυτό είναι το λογικό.
Καταγράφηκε
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #19 - 01 Ιουνίου 2009, 14:22
0

 Λοιπον θα ελεγξουν και αν δουλευει αλλά κυριώς πως το έκανες (Χουβαρδας). τι εννοω;
 Στο δικό μου πρόγραμμα ελεγξε κυρίως αν εχω βάλει ελέγχους για κάθε εντολή (π.χ. εδινε ο χρήστης ένα αρχείο, έπρεπε να έχω έλεγχο για το αν είναι αρχείο και αν είχε λάθος να βγάζει το σχετικό μηνυμα).
 Δεν τον ενόχλησε που χρησιμοποιησα εντολές που βρηκα από το ιντερνετ και δεν είχαμε διδαχτεί επειδή ήξερα τι κανουν. Δεν τις εκανα απλως copy-paste δηλαδη.
 Γενικά αυτό που θελουν να δουν ειναι αν και τι εχεις καταλάβει.
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Πάνω
Εκτύπωση