Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 17:12

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 61
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 43
Σύνολο: 43

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7   Κάτω
Εκτύπωση
Εκλογές στο ΤΕΙ Σερρών
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 28685 φορές.
xamhlovlepousa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 27
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #10 - 21 Μαΐου 2008, 16:51
0

Καλησπέρα forum,
ρε μας δουλεύουν αυτοί.τους βρίζουν και τους λέν και ευχαριστώ. Θα το λέν και μετά τις εκλγές?
οι άλλοι υποψήφιοι έστειλαν post?

πάντως το ότι ψηφίζουμε είναι καλό για να πάψουν οι καθηγητές να να μας αγνοούν και να γλίφουν τις παρατάξεις. μάθημα θα γίνει στις εκλογές? Κάνει ζέστη και ένα τετραήμερο χαλκιδική είναι ότι πρέπει. Ας τους καθηγητές να λουστούν στον ιδρότα , χα, χα, χα
Καταγράφηκε
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 21 Μαΐου 2008, 16:57
0

Συγχαρητήρια για την γρήγορη ανταπόκριση και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Τους περισσότερους υποψηφίους τους γνωρίζω είτε από τρίτους είτε από τα μαθήματά τους.

Σε περίπτωση που "βγείτε" να κρατήσετε την επαφή (και) με το forum γιατί ακούγονται πολλές καλές προτάσεις εδώ μέσα.
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
blAck PR
Διαχειριστής
It's not my fault. My name is Tim'; DROP TABLE students; --
*****
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #12 - 21 Μαΐου 2008, 17:56
0

 :o :o :o
Δεν το περίμενα αυτό!
Καλές οι απαντήσεις... Μακάρι να γίνουν!
Καταγράφηκε

Δεν ήρθε η σειρά μου. Εγώ την έφερα :p
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #13 - 21 Μαΐου 2008, 18:38
0

Τον κ. Χασάπη τον έχω δει μόνο μέσω τηλεόρασης σε τοπικό κανάλι. Τον κ. Παπατσώρη τον έχω, εδώ και αρκετά χρόνια σε μαθήματα που παρακολουθώ.

Δε θα πάω να ψηφίσω, για τον ίδιο λόγο που δε ψηφίζω εδώ και 5 χρόνια στις φοιτητικές εκλογές. (Άλλωστε εκείνη την μέρα θα έρθω Σέρρες, μόνο και μόνο για το SerLUG)

Θέλω να πιστεύω ότι το "προβλέπεται" που συχνά χρησιμοποιήθηκε στις απαντήσεις, θα γίνει αληθινό.

Από κει και πέρα, μιας και οι γρήγορες απαντήσεις είναι ένα καλό δείγμα, δεν πρέπει να είμαστε εξ αρχής κακοπροαίρετοι.
Τελευταία τροποποίηση: 21 Μαΐου 2008, 18:46 από synzeus Καταγράφηκε
m-e-theo
Διδακτικό Προσωπικό
*
Μηνύματα: 1
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #14 - 23 Μαΐου 2008, 01:29
0

Αγαπητέ φίλε,
Δεν γράφουμε "Στηρίξτε" αλλά στήριξε, είναι μια παραίνεση για συμμετοχή και υποστήρξη και δεν έχει προστακτικό τόνο.Εσύ ελεύθερα αποφασίζεις.
Φιλικά
Ακαδημαϊκή Πρωτοβουλία


Αν θυμάμαι καλά από το σχολείο, το "στηρίξτε το συνδυασμό" είναι στην προστακτική. Κι αν δε κάνω λάθος σήμερα έχουμε 21 μαΐου. Μπαίνετε δηλαδή 7 μέρες πριν τις εκλογές και με προστάζετε να ψηφίσω κάποιους; Χμ...
Τα σταυρωμένα ψηφοδέλτια τα προσφέρουν από συμπόνια στις γιαγιούλες που δε βλέπουν...

ps: Ευτυχώς στο www.teiserres.gr υπάρχουν και φωτογραφίες των υποψηφίων γιατί 3 χρόνια δε τους έχω δει στο τει.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #15 - 23 Μαΐου 2008, 01:34
0

Αγαπητέ φίλε,
Δεν γράφουμε "Στηρίξτε" αλλά στήριξε, είναι μια παραίνεση για συμμετοχή και υποστήρξη και δεν έχει προστακτικό τόνο.Εσύ ελεύθερα αποφασίζεις.
Φιλικά
Ακαδημαϊκή Πρωτοβουλία

Προφανώς εννοεί αυτή την απάντηση και θα συμφωνήσω στο περιεχόμενο της ιστοσελίδας σας ότι πρόκειται για παραίνεση.

Ενημερωθείτε για τις εκλογές νέας διοίκησης στο ΤΕΙ Σερρών στο site: www.teiserres.gr και στηρίξτε το συνδυασμό "Ακαδημαϊκή Πρωτοβουλία" (Δ. Χασάπης, Λ. Θεοδωρίδου, Τ. Παπατσώρης)
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #16 - 23 Μαΐου 2008, 02:27
0

Εγώ αναρωτιέμαι, γενικά αυτοί που βάζουν υποψηφιότητα για μία θέση, γιατί το κάνουν άραγε; Για να υπερασπιστούν τα συμφέροντα των φοιτητών; Η για το χρήμα;

Νομίζω...(για να μην αδικήσω κιόλας) ότι:

1ος στόχος είναι το χρήμα και από εκεί υποκινούνται όλα...γιατί ας είμαστε ρεαλιστές, ποιος καθηγητής σκέφτηκε μία καλύτερη θέση για να βοηθήσει τους φοιτητές; Κανείς! Όλοι σκέφτηκαν και σκέφτονται τον εαυτούλη τους, την τσέπη τους και μετά όλα τ'αλλα...

2ος στόχος είναι να βοηθηθούν, μέσω των αρμοδίων που θα εκλεγούν, οι σπουδαστές του Τ.Ε.Ι. αν τύχει...

Με αφορμή την επιστολή προς τους σπουδαστές... http://www.teiserres.gr/spoudastes.pdf έχω να πω τα εξής:

1ον Λέτε πολλά λόγια. Ξέρετε κάτι; Το να μιλάει κάποιος λακωνικά είναι ένδειξη ωριμότητας... Αυτή η επιστολή μου φαίνεται σαν μυθιστόρημα.
2ον Είστε σίγουροι ότι θα εκπληρώσετε τις υποσχέσεις σας; Αν απαντήσετε ότι αυτό δεν εναπόκειται από εσάς, τότε μην υπόσχεστε.
3ον Προσέξτε να μην υπόσχεστε τα ίδια, που υποσχέθηκαν και οι προήγουμενοι που ήταν στη θέση σας και δεν τα έκαναν. Εσείς θα εκπληρώσετε τους σκοπούς σας;
4ον Όταν θα μάθετε ότι ψηφιστήκατε για Πρόεδρος, Αντιπρόεδρος κ.τ.λ., τι θα σκεφτείτε πρώτα; Α...να βοηθήσω και να επέμβω στα προβλήματα των φοιτητών ώστε να βρεθεί άμεση λύση ή Α..... αυξήθηκε ο μισθός μου, θα μπορώ να έχω περισσότερα;
5ον Γιατί η Γραμματεία να δέχεται τους φοιτητές μόνο για 2 ώρες και καθημερινά το ίδιο ωράριο;
6ον Γιατί μόνο τώρα απευθύνεστε στους φοιτητές; Μήπως είναι γιατί πλέον ψηφίζουν και οι φοιτητές και γιατί χρειαζόσαστε τη βοήθεια τους; Τόσο καιρό γιατί δεν βγήκε κάποιος και να πει: -Φίλε φοιτητή, πως τα βγάζεις πέρα; Είσαι ικανοποιημένος από και με τη σχολή σου; Χρειάζεσαι κάποια βοήθεια σε σχέση με τη σχολή και οτιδήποτε γραφειοκρατικά ζητήματα;
7ον Αν δεν ψηφιστείτε, θα συνεχίσετε να πιστεύετε στα ίδια που υποσχεθήκατε και να αγωνίζεστε από την θέση σας ως καθηγητές; Η θα τα παρατήσετε;
8ον Δεν θέλω δικαιολογίες, ούτε υποσχέσεις, ούτε πολλά λόγια με φιλοσοφικές λέξεις......θέλω αποτελέσματα.

     Υπάρχουν πολλοί, που λένε πολλά, και κάνουν λίγα. Εσείς τι θα αποδειχθείτε; Τυπικότατο δείγμα, λέγεται ότι το ίδρυμα είναι κοντά στους σπουδαστές. Γιατί όταν χρειάστηκα βοήθεια κανείς δεν μου έδωσε σημασία; Πήγα την πρώτη φορά...και κανείς δεν μου έδωσε σημασία. Πήγα την δεύτερη φορά κι έγινε το ίδιο. Πήγα την τρίτη και πάλι το ίδιο. Καθόλου βοήθεια, καθόλου ενδιαφέρον και οι περισσότεροι έλλειπαν. Ας πεταχτεί πια αυτό το προκάλυμα, αυτό το προσωπείο της ψεύτικης ελπίδας, μέριμνας και υποστήριξης.
     Α και πριν κλείσω...ας διοριστούν και κάποιες νέες υπάλληλοι, γιατί αυτές που έχουμε τάχα δουλεύουν. (Βιβλιοθήκη, Λέσχη σπουδαστών, Γραμματεία, Βιβλιοστάσιο κ.τ.λ.). Ας γίνεται έλεγχος στο τι επιτελούν. Αν και αυτό είναι μάλλον ανέφικτο γιατί γνωστός, γνωστού τα κάναμε πλακάκια. Ωστόσο, το λέω γιατί μερικές, κάνουν μία ώρα το τσιγάρο τους, μιλάνε μία ώρα στο τηλέφωνο, λένε τα δικά τους με τη φιλενάδα, για το πως πέρασαν, πάνε να πιουν για λίγο καφέ, μετά λίγο τουαλέτα, μετά λίγο να φάνε, μετά να κάνουν ένα διάλλειμα γιατί κουράστηκαν να τα κάνουν όλα αυτά. Κι όταν είναι να μας εξυπηρετήσουν ή δεν έχουν χρόνο ή λείπουν.
     Τέλος, θέλω να προσθέσω δε, ότι υπάρχει ένα ποσοστό καθηγητών και άλλων υπαλλήλων που αγωνίζονται σθεναρά για την αντιμετώπιση των οποιονδήποτε προβλημάτων και εκκρεμοτήτων που αφορούν το Τ.Ε.Ι. Ελπίζω, στο μέλλον να είμαστε καλύτεροι φοιτητές, καλύτεροι καθηγητές και καλύτερο ίδρυμα.

Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #17 - 23 Μαΐου 2008, 12:07
0

Δεν γράφουμε "Στηρίξτε" αλλά στήριξε
Εγώ στο αρχικό μήνυμα διαβάζω "στηρίξτε". Αν και δε βλέπω καμιά σημαντική διαφορά. Το ένα είναι στον πληθυντικό, το άλλο στον ενικό; Το ένα είναι προστακτική αορίστου, το άλλο προστακτική ενεστώτα; Τέλοσπάντων. (ποτέ δε μ' άρεσε η γραμματική)

είναι μια παραίνεση για συμμετοχή και υποστήρξη και δεν έχει προστακτικό τόνο.
υποστήριξη του συνδυασμού, μη το ξεχνάμε.
...και στηρίξτε το συνδυασμό "Ακαδημαϊκή Πρωτοβουλία".

Όσον αφορά το http://www.teiserres.gr/%E1%F0%E1%ED%F4%DC%EC%E5.pdf, τα είπε Xaeron. Είναι σαν τις μητέρες που υπόσχονται να πραγματοποιήσουν όλες τις χάρες των παιδιών τους για να φάνε το φαγητό τους. Μετά από 5 λεπτά βέβαια ξεχνάνε ό,τι είχαν υποσχεθεί επειδή ολοκλήρωσαν το στόχο τους.

Το μόνο θετικό που κρατάω από το ποστ είναι οι γρήγορες απαντήσεις, που ελπίζω να συνεχιστούν και μετά την τρίτη.
Τελευταία τροποποίηση: 23 Μαΐου 2008, 12:09 από Sermac Καταγράφηκε
xamhlovlepousa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 27
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 23 Μαΐου 2008, 23:08
0

Δε νομίζω ότι πρέπει να είμαστε τόσο αρνητικοί. Έχω ξάδελφο στο ΤΕΙ΄Αθήνας και χτες έγινε το έλα να δεις από εξωτειτζήδες. οχι μονο σπάσανε αλλά χτύπησαν και μια κοπέλα ασχετη έξω απο την αιθουσα.τα κανάλια ομως δεν ειπαν τιποτε μονο μια καθηγητρια και μια υπαληλο δειξανε.

μήπως τελικά καναμε λάθος που δεν ασχοληθήκαμε απο νωρις με τις εκλογες? δε θαπρεπε να γινει μια ενημερωση απο τους υποψηφιους νωρίτερα, για να τους τα χωσουμε και να μαθουμε και 5 πραγματα?


ρωτάω ξανα: την τρίτη γίνεται μάθημα? ας μας απαντησουν οι υποψηφιοι τουλαχιστον σαυτό. 
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #19 - 24 Μαΐου 2008, 10:15
0

xamhlovlepousa εγώ σχολίασα τη θέση αυτών των υποψηφίων και τα όσα έγινα ή μέλλουν να γίνουν σχετικά με το ίδρυμα μας. Φυσικά, καταδικάζω αυτό που έγινε στο ΤΕΙ Αθήνας. Αλλά καμία σχέση το ένα με το άλλο. Απλώς εξέφρασα τα επιχειρήματα μου... Και φυσικά δεν λογίζεται να υπάρχουν τέτοιοες βιαιότητες σε οποιοδήποτε τομέα και ούτε πρόκειται να προβώ σε κάτι τέτοιο.

Την τρίτη δεν θα έχουμε μάθημα.

Φιλικά...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7   Πάνω
Εκτύπωση