Νέα:
Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
24 Απριλίου 2024, 01:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 18
Σύνολο: 18

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Φιλοσοφία Πιστεύετε στην ανωτερότητα?
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πιστεύετε σε κάποιου είδους ανωτερότητα?
ΝΑΙ - 27 (45.8%)
ΟΧΙ - 23 (39%)
ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ - 9 (15.3%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 58

Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
Εκτύπωση
Πιστεύετε στην ανωτερότητα?
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 14864 φορές.
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
14 Μαΐου 2008, 22:50
0

Πιστεύεται στην:
1)φυλετική ανωτερότητα
2)γονιδιακή ανωτερότητα
3)ανωτερότητα φύλου

ή οποιαδήποτε άλλη?

Πείτε μας τις σκέψεις σας.
Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
Kolokythi
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 241
Θετικοί ψήφοι: +4

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #1 - 15 Μαΐου 2008, 00:47
0

όχι.
Πιστεύω πως όλοι είμαστε ίσοι...αλλά όχι ίδιοι.
Η φύση παραείναι τέλεια για να πιστέψω πως κάποιους ανθρώπους τους έχει κάνει κατώτερους από κάποιους άλλους.
Αντίθετα είμαι σίγουρη πως έχει κάνει τον καθένα απόλυτα διαφορετικό.
Υστερούμε σε κάποιους τομείς, και υπερτερούμε σε άλλους.
Το συμαντικότερο είναι να ανακαλύψει που υπερτερεί ο καθένας και να το αναδείξει.

Αυτά απο εμένα...
Καταγράφηκε

Ο καλός ο καπετάνιος, ξέρει κι άλλο μονοπάτι και το καλό το παλικάρι, στη φουρτούνα φαίνεται...
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #2 - 15 Μαΐου 2008, 22:46
0

Πιστεύω στην ανωτερότητα δύο πραγμάτων.
i) Ανωτερότητα μιας οποιασδήποτε αθλητικής ομάδας έναντι κάποιας άλλης
ii) Ανωτερότητα ιαπωνικής τεχνολογίας

Στην πρώτη περίπτωση, το ταλέντο και η σκληρή προπόνηση κάνει την διαφορά.
Όσο για την δεύτερη, "ζωντανή" απόδειξη είναι τα ιαπωνικά αυτοκίνητα.
Καταγράφηκε
snil
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 16
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #3 - 23 Σεπτεμβρίου 2008, 00:42
0

όχι.
Πιστεύω πως όλοι είμαστε ίσοι...αλλά όχι ίδιοι.
Η φύση παραείναι τέλεια για να πιστέψω πως κάποιους ανθρώπους τους έχει κάνει κατώτερους από κάποιους άλλους.
Αντίθετα είμαι σίγουρη πως έχει κάνει τον καθένα απόλυτα διαφορετικό.
Υστερούμε σε κάποιους τομείς, και υπερτερούμε σε άλλους.
Το συμαντικότερο είναι να ανακαλύψει που υπερτερεί ο καθένας και να το αναδείξει.

Αυτά απο εμένα...

Με βρήσκεις απόλυτα σύμφωνο!  :)
Καταγράφηκε
rossi
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 690
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΠΑΟΚ ΜΙΑ ΖΩΗ

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 23 Σεπτεμβρίου 2008, 11:59
0

φυσικά και πιστεύω σε κάποια ανωτερότητα....κοίταξε να δεις πως έχουν τα πράγματα..... Πάνω από όλα είναι ο ΠΑΟΚ ;D ;D μετά έρχετε η μηχανή μου :), μετά εγώ ;)  , μετά το Proevolution :D  και μετά ολοι οι άλλοι :P :P :P
Καταγράφηκε

ΠΑΟΚ εδώ ΠΑΟΚ εκεί ΠΑΟΚ είναι όλοι στο ΤΕΙ!!!
Apestalmenos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 90
Θετικοί ψήφοι: +13

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 23 Σεπτεμβρίου 2008, 14:21
0

Πιστευω οτι υπαρχει ανωτεροτητα , μεταξυ ανθρωπων και οχι μονο , ολοι ειμαστε διαφορετικοι σε κατι απο καποιους αλλους αυτο μπορει να μας κανει ανωτερους η κατωτερους σε εκεινο το συγκεκριμενο τομεα. Επιπλεον το περιβαλλον και ο τροπος που μεγαλωνει καποιος εππηρεαζει πολλα πραγματα. Ετσι μπορει να αποκτησει ανωτεροτητα σε καποιους τομεις απο καποιους αλλους . Πολλες φορες το ταλεντο γεννα ανωτεροτητα.

Φυσικα δεν υπαρχει ατομο που να ειναι ανωτερο στα παντα απο ολους τους αλλους και ουτε θα υπαρξει ποτε.

Σας δινω ενα απλο παραδειγμα , μαθηματικα δεν μπορω να τα καταλαβω και δεν μπορω να τα εμπεδωσω τοσο καλα οσο προγραμματισμο ... αυτο ειναι ενα ταλεντο . Μπορω να κατσω να διαβασω 10 ωρες μαθηματικα και να μη βγαλω ακρη και να πονεσει το κεφαλι μου , και να κατσω να διαβασω 30 λεπτα προγραματισμμο και να γραψω 9-10 . Σαφως ειμαι ανωτερος απο αλλους στο τομεα του προγραμματισμου και πολυ κατωτερος απο αλλον που μπορει να διαβαζει μαθηματικα . Και μην πειτε οτι προτιμαω το ενα μαθημα απο το αλλο , ολες οι θετικες επιστημες μαρεσουν εξισου και δεν εχω κενα στα μαθηματικα  :P.
Θαυμαζω τα ατομα που προσπαθουν να αποκτησουν σε ολο και περισσοτερους τομεις της ζωης του ανωτερη γνωση , εμπειρια , τεχνικη. Παλι καλα υπαρχουν και αυτοι που πανε την ανθρωποτητα μπροστα  ;D
Καταγράφηκε

ΑnimeS & GameS ftW
alximistis07
*
Μηνύματα: 4
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 07 Ιανουαρίου 2009, 01:26
0

Ας πούμε εγώ είμαι ανώτερο απο το μεγαλύτερο ποσοστό ανθρώπων διότι ειμαι 1.98 cm στο ύψος.
Αυτό το λέω με σιγουριά γιατι φαίνετε δεν κρύβετε.
Οσον αφορά πολλές άλλες ανωτερώτιτες ο καθένας το ξέρει μόνος του διότι αν είναι είναι όντως ανώτερος του το επιβεβαιώνει η σιωπηλή φωνή μέσα του.΄
οπότε πιστέψτε στον εαυτός>>>>
Καταγράφηκε
paresthisiogona paparouna
*
Μηνύματα: 7
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 04 Φεβρουαρίου 2010, 16:21
0

εγω δεν πιστευω στην ανωτεροτητα.τη βιωνω..........ειμαι ανωτερος σε ολα.χιχιχιχιχι
Καταγράφηκε
$kullf@Ck3R
*
Μηνύματα: 8
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Η κοινή Γνώμη Δεν Έχει Γνωμη

Γυναίκα
Απάντηση #8 - 04 Φεβρουαρίου 2010, 16:22
0

Φυσικα και πιστευω στην ανωτεροτητα.εΕιναι δυνατον οι αλβανοι και ολοι οι αλλοι οι μαυριδεροι
να ναι ιδιο με μας τους ΕΛΛΗΝΕΣ????
Μην λετε βλακειες.Ελλαδα πνω απ ολους και ολα ρε.Ημασταν ειμαστε και 8α μαστε η αρεια φυλη οι
απογονοι του Μ.Αλεξανδρου και των 300!!
Εξω οι ξενοι απο τη χωρα.Τωωραααα!!!
 >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #9 - 04 Φεβρουαρίου 2010, 17:35
+1

"Ένας άνθρωπος πολύ ψηλός κι ένας άνθρωπος πολύ κοντός, το ίδιο απέχουν από τα αστέρια", Άγιος Γρηγόριος Παλαμάς.

"Η βάση της πνευματικής ζωής και το θεμέλιο κάθε αρετής είναι η ταπεινοφροσύνη", «Φωνή Κυρίου» 1999.

"Τα μυστήρια του Θεού αποκαλύπτονται στους ταπεινόφρονες", Άγιος Ισαάκ ο Σύρος.

"Το να υπερηφανεύεσαι για τον πλούτο, ή να καμαρώνεις για την καταγωγή σου, ή να αποβλέπεις στη δόξα, ή το να νομίζεις ότι είσαι ανώτερος από τους άλλους... αυτά είναι αφαίρεση της ψυχικής αξίας και καταλήγουν στην ντροπή", Άγιος Γρηγόριος Νύσσης.

"Η υπερηφάνεια είναι ένα ζευγάρι ξύλινα παπούτσια που κάνουν τον άνθρωπο υψηλό, χωρίς όμως να τον κάνουν και μεγάλο", Μέγας Βασίλειος.

"Μόνο ένας ταπεινός ασχολείται με τον εαυτό του. Ο υπερήφανος με τους άλλους", Γρηγόριος ο Παλαμάς.

"Εάν εσύ περιφρονείς άλλους ανθρώπους, διότι ξέρουν λιγότερα από σένα, αυτόματα κάνεις τον εαυτό σου περιφρονημένο κοντά σ’ εκείνους που ξέρουν πολύ περισσότερα από σένα!", [Ανώνυμος Άγιος Πατέρας].

"Αυτός που δέχεται με υπομονή και με ταπείνωση τις κατηγορίες, αυτός έφθασε στην τελειότητα", [Άγιος Ισαάκ ο Σύρος]
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
Εκτύπωση