Νέα:
Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Απριλίου 2024, 01:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 26
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 24
Σύνολο: 24

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Κοινωνία - Πολιτική ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Σε ποιόν τομέα θα επιθυμούσες να εργασθείς μετά την λήψη του πτυχίου σου;  (Η ψηφοφορία έληξε: 28 Οκτωβρίου 2014, 19:52)
Ελεύθερος Επαγγελματίας - 5 (25%)
Δημόσιος Υπάλληλος - 2 (10%)
Ιδιωτικός Υπάλληλος (Ελλάδα) - 3 (15%)
Ιδιωτικός Υπάλληλος (Εξωτερικό) - 10 (50%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 20

Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 12054 φορές.
and_papa
*
Μηνύματα: 27
Θετικοί ψήφοι: +27

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

28 Σεπτεμβρίου 2014, 20:52
+2

Σε ποιόν τομέα θα επιθυμούσες να εργασθείς μετά την λήψη του πτυχίου σου;
Καταγράφηκε
MasterCrafterGR
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 25
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

TechLimitTV.eu

Άντρας WWW
Απάντηση #1 - 28 Σεπτεμβρίου 2014, 20:59
0

Ιδιωτικός Υπάλληλος (Ελλάδα), συγκεκριμένα στο πρώτο MCN (MultiChannel Network [YouTube Network]) της Ελλάδας, την DigitalMinds (DigitalMinds.gr) !
Καταγράφηκε

WeAreAllSick
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 42
Θετικοί ψήφοι: +22

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #2 - 28 Σεπτεμβρίου 2014, 21:23
+1

Πσσς Διδακτορικό στην Διοίκηση Επιχειρήσεων έβγαλες ρε μεγάλε? Απλά παραδέχομαι το μέγεθος της διαφήμισης, της καταπληκτικής φανταστικής και ανεπανάληπτης DigitalMinds.gr !
DigitalMinds.gr DigitalMinds.gr DigitalMinds.gr (να και η πλύση εγκεφάλου από μένα, να βοηθήσουμε όσο μπορούμε και εμείς.) 8)
Καταγράφηκε
panos21
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 124
Θετικοί ψήφοι: +26

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 28 Σεπτεμβρίου 2014, 21:39
-1

αχχαχαχαχχαχα
Καταγράφηκε
ArnakiGiaxni
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 579
Θετικοί ψήφοι: +297

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

like a sir...

Απάντηση #4 - 28 Σεπτεμβρίου 2014, 21:48
0

ΕΕ - Ψαράς
Καταγράφηκε
MasterCrafterGR
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 25
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

TechLimitTV.eu

Άντρας WWW
Απάντηση #5 - 28 Σεπτεμβρίου 2014, 23:42
0

Πσσς Διδακτορικό στην Διοίκηση Επιχειρήσεων έβγαλες ρε μεγάλε? Απλά παραδέχομαι το μέγεθος της διαφήμισης, της καταπληκτικής φανταστικής και ανεπανάληπτης DigitalMinds.gr !
DigitalMinds.gr DigitalMinds.gr DigitalMinds.gr (να και η πλύση εγκεφάλου από μένα, να βοηθήσουμε όσο μπορούμε και εμείς.) 8)
Εντωμεταξύ δεν ήθελα να κάνω ad την DigitalMinds ! Επίσης δεν κάνω πλάκα είναι όντος το πρώτο open mcn ! Mcn είναι και το comedylabgr !
Απλά ήθελα να πω που σκευτομε να δουλέψω μαζί με το site τους :P
Καταγράφηκε

teobass
**
Μηνύματα: 69
Θετικοί ψήφοι: +26

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 29 Σεπτεμβρίου 2014, 07:54
0

δυστυχώς επαγγελματική αποκατάσταση στην Ελλάδα δεν υπάρχει παιδιά. όλοι το ξέρουμε. εγώ τελείωσα το ΠαΜακ και τώρα παριστάνω τον αγρότη... Ωστόσο όταν πάρω το πτυχίο απο τη σχολή θα ήθελα να έχω μια δικιά μου διαδικτυακή εταιρεία ανάπτυξης λογισμικού (πρέπει να τα ψάξω λίγο με την εφορία).
Καταγράφηκε
paulkokos
*
Μηνύματα: 17
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 30 Σεπτεμβρίου 2014, 16:08
0

Οπως και να το παρει κανεις, δεν μπορεις να κανεις ευκολα επιχειρηση (δικη σου ) στην ελλαδα χωρις πρωτα να εχεις κυκλο και επαγγελματικες γνωριμιες. Χωρις αυτα εισαι καταδικασμενος στην τυχη και στο κρατος που θα παραφυλαει να σου παρει με το ΦΠΑ και τις ασφαλιστικες εισφορες ολα τα λεφτα απο την τσεπη σου. Η γνωμη μου και αυτο που κανω ειναι freelancer web Designer στο www.freelancer.com. Ριξτε μια ματια για οσους ενδιαφερονται πραγματικα να δουλεψουν. Ειναι και στα ελληνκα, και με πελατες απο ολο τον κοσμο. Επισης εχει και ελληνικη κοινοτητα που μπορει να σας βοηθησει τουλαχιστον στην αρχη.
Καταγράφηκε
teobass
**
Μηνύματα: 69
Θετικοί ψήφοι: +26

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 30 Σεπτεμβρίου 2014, 18:02
0

φίλε paulkoκοs έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι απίστευτα δύσκολο να διατηρήσεις την επιχείρησή σου πόσο μάλλον να τη στήσεις. Το βλέπω καθημερινά απο την οικογενειακή μας αγροτική επιχείρηση. Εκτώς της φορολογίας και της γραφειοκρατίας υπάρχει και ένα ακόμα τεράστιο πρόβλημα. Δεν πληρώνει σχεδών κανείς στην ώρα του ! Καλή φάση το φριλάνσερ. απόσο κατάλαβα ρίχνεις στο σάιτ τισ προσφορέσ σου και περιμένεις κάποιος να σε ειδοποιήσει για να ανλάβεις μια δουλειά. Θα ήθελες να μας πεις λίγα πράγματα; πως ξεκείνησες, πως το ανακάλυψες, κάνεις αυτό που σου αρέσει, υπάρχει πίεση, κερδίζεις καλά χρήματα (σε σύγκριση με τις εργατοώρες σου αλλά και με αυτά που δείνουν έξω),πως πέρνεις τα λεφτά σου, απο φορολογία τι λέει, και γενικά ότι άλλο θα ήθελες να μοιραστείς μαζύ μας.
Καταγράφηκε
paulkokos
*
Μηνύματα: 17
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 30 Σεπτεμβρίου 2014, 19:10
0

Η αρχη δεν εγινε οταν πρωτομπηκα στο ΤΕΙ. Η αναγκη με εφερε να ψαξω εναλακτικους τροπους εργασιας απο το σπιτι. Ξεκινησα για πλακα και στον ελευθερο μου χρονο, με μεταφρασεις, απομαγνητοφωνησεις , και αλλες αγγαροδουλειες μεχρι να δω τι γινετε και να δω αμα μου αρεσει πρωτα απο ολα, πως δουλευει, ποσα βγαζει, πως τα βγαζει, και να απαντησω στον εαυτο μου απο τις πιο γενικες, μεχρι τις πιο συγκεκριμενες απαντησεις. Δεν μπορω να κανω περιγραφη του Site γιατι ειναι ΤΟΣΟ μεγαλο το θεμα και το γνωστικο αντικειμενο, που εμεις σαν μηχανικοι πληροφορικης μπορουμε να βρουμε απασχοληση σε 60 περιπου ειδικοτητες ( ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ).Το ανακαλυψα μετα απο ποολυ ψαξιμο, ειναι αυτο που μου αρεσει , και οσον αφορα αμα βγαζει χρηματα, αυτο εξαρταται απο το τι γνωσεις εχεις, ποσο γρηγορα το παραδιδεις και το τι συμφωνια θα κανεις. Αμα δεν γνωριζεις κατι, εχεις την ελευθερια να το ψαξεις, αλλα σου στοιχιζει σε χρονο. Ο ανταγωνισμος ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ , και σας ενθαρυνω , οσο δυσκολο και να ειναι , να ασχοληθείτε. Εργατοωρες δεν υπαρχουν. Αμα θες να εισαι ηπαλληλος, κανε τα χαρτια σου για το δημοσιο. Εδω κυριαρχει η λογικη "work till the job is done". Και για αυτο πρεπει να εισαι πολυ καλος γνωστης του αντικειμενου που θα ασχολειθεις. Υπαρχει μεσα στο site ενα προφιλ με καποια στοιχεια που πρεπει να συμπληρωσεις, και μαζι με αυτο και μια ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ - ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ , που απο εκει θα πληρωνεις και θα πληρωνεσε.

Οσον αφορα την φορολογια ... Προσωπικα εγω δεν δηλωνω τιποτα στην εφορια. Οταν πηγα για το κανω, μου λεγαν για εναρξεις, ΦΜΥ , ΙΚΑ , ΣΥΚΑ και σε γενικες γραμμες, θα επρεπε να δουλευω για να τους ταιζω. Οποτε τους αφηνω στην αγνοια, και οποτε ξυπνησουν και δουν τι γινετε και στον υπολοιπο κοσμο το ξανασυζηταω.
ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ , μονο αμα ασχολειθεις ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με αυτο , να σκεφτεις και την εφορια διαφορετικα, αστους να βοσκουν χορταρι.

Στο site παντως υπαρχει επιλογη σε περιπτωση που θες να δωσεις εκαθαρυνση στην εφορια. Αμα ενδιαφερεσε ΤΕΟ μπορεις να με βρεις στο facebook ως Paul Kokozidis.

Το πεδιο δρασης ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ... Απο ματλαβ, C,C#, μεχρι και ... (δεν μπορω να γραψω ολες τις κατηγοριες) , και μπορεις να ασχολειθεις αναλογα με τον χρονο που εχεις. 1ωρα, 2 ωρες, 20 ωρες? κανενα προβλημα.

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ: AMA εισαι Web developer-designer-programmer αυτο το site ειναι το καλυτερος σου συνεργατης. Εχει μονο για αυτους τους τομεις πανω απο 10000 (δεκα χιλιαδες ) αγγελειες για δουλειες, οι περισοτερες βεβαια για Web Sites. Αλλα ακομα και να μην εισαι τετοιος τυπος ( για τις γυναικες το λεω αυτο) εχει δουλειες για photoshop , δακτυλογραφηση, online γραματειακη υποστηρηξη (τελος η σεξουαλικη παρενοχληση ) ,  μεχρι και για γαμους εχει κατηγορια. ( https://www.freelancer.com/contest/Design-a-monogram-for-a-wedding-109446.html )

Ειναι πολυ καλο για να εμβαθυνεις τις γνωσεις σου, και να παρεις μια ιδεα με το τι γινεται εξω απο το στρουμφοχωριο που λεγεται ελλαδα. Επισης ειναι πολυ καλο για να δεις που εχεις κληση, σε ποια κατηγορια, και να "τεσταρεις " τον εαυτο σου στην πιεση της εργασιας.

Επειδη εισαι στην ουσια "ελευθερος επαγγελματιας " του κυβερνοχωρου , χτιζεις την καριερα σου, και αρχιζεις να μαθαινεις πραγματα για το πως λειτουργει και πως πρεπει να λειτουργει μια επιχειρηση. Εισαι το αφεντικο και ο εργαζομενος ταυτοχρονα. Επεισης εχεις απεριοριστες επιλογες καριερας. Πολλες εταιριες ψαχνουν freelancer για μονιμη συνεργασια με bonous και αλλα οφελοι που για ελλαδα απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Μπορουν να σε κανουν μεχρι και προσκληση για να δουλεψεις σε αυτους ( αυτο συμαινει "ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΞΕΝΙΤΙΑ" , )

ΠΡΟΫΠΟΘΈΣΕΙΣ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΡΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΙΣΙΝΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ . Αμα εισαι αποφασισμενος για να ασχοληθεις , θα το κανεις . Το αντικειμενο ειναι παρομιο με της σχολης οποτε δεν θα εχεις ζορι. ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΡΩΘΕΙΣ. Για οσους ενδιαφερονται , http://teamtreehouse.com/ αυτο το site θα βοηθησει παρα πολυ, και ειναι σχετικα φτηνο το μηνιαιο κοστος (15 euro, ελα τωρα, λεφτα θα σε βοηθησει να βγαλεις, μην εισαι τσιπης)

Ελπιζω να σε καλυψα.
Τελευταία τροποποίηση: 30 Σεπτεμβρίου 2014, 19:59 από paulkokos Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση