Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 14:01

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 47
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 33
Σύνολο: 33

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Privacy-Security-Encryption.....
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 3261 φορές.
Zavlakopios
*
Μηνύματα: 45
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

15 Ιουνίου 2014, 23:50
+2

Ενδιαφέρετε κανείς για δημιουργία group ή για συζητήση των παρακάτω θεμάτων?


UPDATE# 1  -
Ότι έχει παρατεθεί παρακάτω είναι για εκπαιδευτικούς σκοπούς κ για το δικαίωμα στην πληροφόρηση!

Απο που να αρχίσω και πότε θα τελειώσω??

  • Privacy για τον Browser κυρίως.
Απο εταιρίες(Analytics,Spammers) - Απο Κυβερνητικούς Μηχανισμούς(NSA) - Από Black Hats! - Από τον Πάροχο(OTE, Forthnet, Hol, Vodafone (Άρθρα 1 - 2)  κτλπ... που μπορεί να μας φιλτράρει το τι θα βλέπουμε ή τι κάνουμε).
Για την Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων + 1 . 2 . 3 .




"FireFox Security & Anti Tracking Addons!"
------------------------------
       Safe Browsing       
         Google Alternative         
     Force Encryption     
    "Surf the web without ads!"   
       See & Block Analytics!       

   
  • Security & Encryption + Privacy
SSL - Προγράμματα Voice & Chatting - Συνειδητοί Ε-Mail Πάροχοι(Προτείνω OpenMailBox, ProtonMail) - PGP,GPG

Μια μέρα φεύγοντας από την δουλεία σας, πέφτει από την τζάντα σας ένα usb το οποίο δεν ήταν κρυπτογραφημένο και έτσι εκτίθεται τα στοιχεία των πελατών σας σε τρίτους!
Το μόνο που ήθελε ήταν 2 λεπτά να τα κρυπτογραφήσετε! Φυσικά προαπαιτεί δυνατό password.


    Ανωνυμότητα , Λειτουργικά Συστήματα(Tails), Δίκτυα : Tor,I2P ,Freenet - Meshnets(Internet φτιαγμένο από τους πολίτες και υπάρχει πάντα σε περίπτωση ανάνγκης γιατί δεν βασίζεται σε έναν κεντρικό κόμβο - provider - ...)

Για να μπείς στο Tor Network τώρα πια είναι τόσο απλό σαν να κατεβάζεις τον chrome και μπαίνεις στο Ιντερνετ. Θα πρότεινα όμως αν κάποιος ασχοληθεί με το tor network να διαβάσει λίγο εώς πολύ για το πώς λειτουργεί πριν αρχίσει να το χρησιμοποιεί δεν είναι παράνομο και όλοι έχουν το δικαίωμα να το χρησιμοποιήσουν. Ωστώσο επειδή το network χρησιμοποιείτε από πάρα πολλά trolls be careful άμα μπαίνετε σε .onion διευθύνσεις κατα τ' αλλα το υπόλοιπο net είναι όπως το ξέρετε!
Μην χαίρεστε όμως με κάποια site όπως το facebook! ζητάει κινητό για επιβεβαίωση εκεί δεν υπάρχει ανωνυμία :D
  • +++


Επείδη τα δικαιώματα μας καταπατούνται εδώ και χρόνια και θα συνεχίζετε να συμβαίνει αυτό μέχρι να αλλάξει η κοινή λογική, η οποία ακόμα βρίσκετε στο στάδιο του "Δεν έχω τίποτα να κρύψω" οπότε και γιατί να φοβηθώ αν κάποιος με καταγράφει καθημερινά?
Το θέμα είναι ότι πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη από αυτούς που κατά-κρίνουν τον κόσμο, γιατί πχ μια κλήση στο skype πρέπει να είναι όσο prive είναι μια συζήτηση που κάνω με κάποιον στο δωμάτιο μου και τουλάχιστον όταν παρεμβάλει τρίτος στην συζήτηση να μην είναι κρυφό και να το ξέρω! Αλλα δεν...

-------------
Τελευταία τροποποίηση: 19 Ιουνίου 2014, 00:33 από Zavlakopios Καταγράφηκε
Nal.ithoriseis
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #1 - 16 Ιουνίου 2014, 17:54
0

Αγγλικα ελληνικα?η ελληνικα μονο?(θα προτεινα μονο ελληνικα γιατι θα ταν καλο το αρχειο που θα δημιουργηθει να ειναι στην γλωσσα μας μηπως ασχοληθουν παραπανω ατομα)
Καταγράφηκε

words will always be just words, only the feelings are real
ArnakiGiaxni
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 579
Θετικοί ψήφοι: +297

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

like a sir...

Απάντηση #2 - 16 Ιουνίου 2014, 18:06
0

Εμενα θα με ενδιεφερε, δωσε υλικο :)
Καταγράφηκε
Duffman
*
Μηνύματα: 27
Θετικοί ψήφοι: +9

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #3 - 16 Ιουνίου 2014, 19:55
0

Είμαι μέσα για κάτι τέτοιο.
Καταγράφηκε
Zavlakopios
*
Μηνύματα: 45
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #4 - 17 Ιουνίου 2014, 22:05
0

----Έκανα ένα μικρό Update----

Δυστυχώς το περισσότερο υλικό που προ-διαθέτω για αυτό το topic έιναι στα Αγγλικά.
Eυτυχώς όμως που το τόνισες γιατί δεν το είχα λάβει καθόλου υπόψην μου!
Αλλά θα πρέπει τουλάχιστον να γνωρίζουμε βασικές ορολογίες στα Αγγλικά γιατί η μετάφραση μεταξύ των γλωσσών μπορεί να φέρει μπερδέματα οταν πχ. το 90+%  του ΝetCode και των προγραμμάτων είναι γραμμένα στα Αγγλικα !
Ωστώσο από εκεί και πέρα όπιως έχει όρεξη μπορεί να γράψει  πχ. Tutorials!

Φυσικά προτείνετε και εσείς οτι θέλετε! Και πείτε μου αν δεν σας αρέσει κάτι!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση