Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 16:48

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 177
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 49
Σύνολο: 49

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις και Έκτακτα Νέα ΤΕΙ: Ανακοινώσεις Νέο μεταπτυχιακό στη «Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων» στο ΤΕΙ ΚΜ
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Νέο μεταπτυχιακό στη «Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων» στο ΤΕΙ ΚΜ
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 6224 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
13 Μαΐου 2014, 21:48
0

Μεταπτυχιακό στη «Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων»



Δημοσιεύτηκε στο Φ.Ε.Κ. 1182/8.5.2014/τ.Β΄ η αριθμ. 65727/Ε5 Απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων σχετικά με την έγκριση Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων του Τ.Ε.Ι. Κεντρικής Μακεδονίας με τίτλο: «Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων», το οποίο οργανώνει το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας του Ιδρύματος και πρόκειται να λειτουργήσει από το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015.

Αντικείμενο και σκοπός του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών είναι η παραγωγή και η μετάδοση γνώσεων, τεχνογνωσίας, μεθοδολογιών, λειτουργικών εργαλείων και ερευνητικών αποτελεσμάτων στον επιστημονικό χώρο της διοίκησης και οργάνωσης εκκλησιαστικών μονάδων.

Σκοποί του προγράμματος είναι:

• Η προαγωγή της γνώσης και η ανάπτυξη της έρευνας σε συναφείς επιστημονικές περιοχές στον τομέα της διοίκησης και οργάνωσης εκκλησιαστικών μονάδων.
• Η παροχή των απαραίτητων υψηλού επιπέδου γνώσεων για την ανάπτυξη εξειδικευμένων επιστημόνων και διοικητικών στελεχών επιχειρήσεων στον τομέα της διοίκησης και οργάνωσης εκκλησιαστικών μονάδων.
• Η προετοιμασία στελεχών με τις απαραίτητες γνώσεις, ικανότητες και αξίες, ώστε να συμβάλλουν αποτελεσματικά στην ανάπτυξη της διοίκησης και οργάνωσης εκκλησιαστικών μονάδων.
• Η προετοιμασία εξειδικευμένων στελεχών που γνωρίζουν τις σύγχρονες τάσεις στους τομείς της διοίκησης επιχειρήσεων στον τομέα της διοίκησης και οργάνωσης εκκλησιαστικών μονάδων και η καλλιέργεια αναλυτικών, ερμηνευτικών και συνθετικών ικανοτήτων.

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων του Τ.Ε.Ι. Κεντρικής Μακεδονίας απονέμει Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης (Μ.Δ.Ε.) στη Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων και η χρονική διάρκεια για την απονομή του ορίζεται σε τρία (3) εξάμηνα σπουδών, εκ των οποίων το τρίτο διατίθεται για την εκπόνηση της μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας. Η γλώσσα διδασκαλίας είναι η ελληνική.

Στο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών γίνονται δεκτοί, μετά από επιλογή, πτυχιούχοι Α.Ε.Ι. (Πανεπιστημίων και Τ.Ε.Ι.) της ημεδαπής ή ομοταγών αναγνωρισμένων Ιδρυμάτων της αλλοδαπής, το πτυχίο των οποίων έχει αναγνωρισθεί από τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.


Πηγή: http://www.esos.gr/
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #1 - 13 Μαΐου 2014, 22:14
0

Γιατί όποιον Σερραίο κι αν ρωτήσεις "τι λείπει απ' τις Σέρρες;", το πρώτο που θα σου απαντήσει είναι "ένα μεταπτυχιακό για παπάδες".
Τελευταία τροποποίηση: 13 Μαΐου 2014, 22:15 από Sérmac Καταγράφηκε
icebreath
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 52
Θετικοί ψήφοι: +24

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #2 - 13 Μαΐου 2014, 22:49
0

Seriously, ποιος νοήμων απόφοιτος θα έκανε μεταπτυχιακό στη «Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων»;
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #3 - 13 Μαΐου 2014, 23:06
0

Δε ξέρω.. Μου ακούγεται πολύ groovie! Με λίγο σωστό marketing και οι υποψήφιοι θα στήνουν ουρές!
Καταγράφηκε
Alexis92
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 188
Θετικοί ψήφοι: +30

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #4 - 14 Μαΐου 2014, 01:38
0

whaaaaaaaaaaT??
αρα και επισημα , εκκλησιαστικη μοναδα = επιχειρηση  8) 8) 8) 8) 8)
Καταγράφηκε
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #5 - 14 Μαΐου 2014, 10:28
-1

Seriously, ποιος νοήμων απόφοιτος θα έκανε μεταπτυχιακό στη «Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων»;
Πολλοί θα ήθελαν να εμπλακούν στη διαχείριση της (δυσθεώρητης) περιουσίας της εκκλησίας κι επειδή αυτά τα προγράμματα μόνο τυχαία δε πραγματοποιούνται, είναι σίγουρο πως θα ωφελήσει όσους το επιλέξουν!

Ο πρόεδρος του Τ.Ε.Ι. έχει δείξει πολλές φορές ότι είναι πολύ μπροστά από την εποχή του και το αποδεικνύει και τώρα συνεχίζοντας την πολιτική του "Τ.Ε.Ι.=επιχείρηση" που αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούν να ακολουθήσουν κι όλα τα υπόλοιπα Α.Ε.Ι. ελλείψει κρατικής χρηματοδότησης...
Τελευταία τροποποίηση: 14 Μαΐου 2014, 10:28 από Pargalatsos Καταγράφηκε
Alexis92
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 188
Θετικοί ψήφοι: +30

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 14 Μαΐου 2014, 14:55
+1

https://www.youtube.com/watch?v=VGjlXOzszmw
Καταγράφηκε
Zavlakopios
*
Μηνύματα: 45
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 16 Ιουνίου 2014, 01:35
0

Στην αρχή νόμιζα πως μιλούσε για scientology!



Η αλήθεια είναι οτι έχει αρκετές εκκλησίες στο νομο Σερρών κ αρκετά εκκλησιαστικά κειμήλια
αλλά εδώ μιλάνε για "Διοίκηση και Οργάνωση Εκκλησιαστικών Μονάδων"



Κάτι το οποίο νομίζω πως δεν συμβαδίζει κ πολύ με την αυτοοργανωτική λογική των εκκλησιών!



Παράθεση
Επιμέρους χαρακτηριστικά γνωρίσματα της βιοθεωρητικής αυτο-οργάνωσης είναι τα εξής:

  ·         Διακριτό (ξεχωριστό & σαφές) κοινωνικό μήνυμα .
 ·         Ορισμένη χρονική διάρκεια (έναρξη, κορύφωση, ολοκλήρωση).
 ·         Οριζόντια αντι-ιεραρχική δομή επικοινωνίας.
 ·         Αποκέντρωση ή αναδιανομή εξουσίας.
 ·         Ιδεολογική εξάρτηση των νεο-θεσμικών σχημάτων (εφόσον προκύψουν) με το θεωρητικό υπόβαθρο της αυτο-οργάνωσης.
 
   Χαρακτηριστικό παράδειγμα από τον θρησκευτικό χώρο, ο Ιησούς και οι δώδεκα μαθητές. Ριζοσπαστικό μήνυμα βιοθεωρίας, ορισμένης διάρκειας διδασκαλεία (έναρξη, κορύφωση, ολοκλήρωση), οριζόντια δομή επικοινωνίας, αμφισβήτηση εξουσιαστικών σχημάτων και εισαγωγή νεοθεσμικών στοιχείων / υπο-αυτοργανώσεων (Εκκλησία, μοναχισμός, θρησκευτικές ΜΚΟ κλπ) ιδεολογικά εξαρτημένων από το θεωρητικό υπόβαθρο της αυτο-οργάνωσης.
 

να και το site του τει...

http://churchmba.teicm.gr/
Τελευταία τροποποίηση: 16 Ιουνίου 2014, 01:54 από Zavlakopios Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 16 Ιουνίου 2014, 12:08
0

http://churchmba.teicm.gr/programma-spoudon/periexomeno-tou-programmatos

Μάρκετινγκ, Μάνατζμεντ, Χρηματοοικονομική, Τάξη, Πολιτική... δηλαδή επισήμως Εκκλησία Α.Ε.

Πλάκα θα έχει πάντως. Θα δίνει ο άλλος διάλεξη στο μάθημα "Κοινωνία, Ηθική & Τεχνολογία" με θέμα π.χ. 3D εκτύπωση ανθρωπίνων οργάνων για μοσχεύματα, κι όποιος σπουδαστής τάσσεται υπέρ, θα του αφαιρεί ο καθηγητής 2 μονάδες και θα τον στέλνει για εξομολόγηση.
Τελευταία τροποποίηση: 16 Ιουνίου 2014, 12:12 από Sérmac Καταγράφηκε
Alexis92
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 188
Θετικοί ψήφοι: +30

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 16 Ιουνίου 2014, 12:23
0

κλααααααμαααααααααα
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση