Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 22:31

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 49
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 42
Σύνολο: 42

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις και Έκτακτα Νέα ΤΕΙ: Ανακοινώσεις ΚΑΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ-ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΘΗΝΑ
Σελίδες: 1 [2]   Κάτω
Εκτύπωση
ΚΑΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ-ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΘΗΝΑ
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 10225 φορές.
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #10 - 27 Μαρτίου 2013, 22:57
0

Το γεγονός οτι θα σου προσθέσουν άλλα μαθήματα δε σε νοιάζει δηλαδή.. Σου αρκεί μόνο οτι θα αφαιρέσουν τα μαθήματα επικοινωνιών. Ωραίο σκεπτικό.
Μιλάω πάντα για μένα και ναι ας προστεθούν άλλα μαθήματα και να αφαιρεθούν οι επικοινωνίες, έτσι κι αλλιώς δεν έχω περάσει τίποτα απο επικοινωνίες. Τουλάχιστον τα μαθήματα που λέγεται ότι θα μπουν είναι πιο κοντά στο γνωστικό μου αντικείμενο και έχω μια ιδέα του τι παίζει με αυτά.




Αυτό σου κάνει? Αν και σε λίγο δεν θα ισχύει επειδή θα αλλάξει τίτλο το ΤΕΙ...
SpammerNumber1 Αυτό είναι το πτυχίο ως έχει πριν την αλλαγή δηλαδή? Μετά την αλλαγή πως θα είναι?
Τελευταία τροποποίηση: 27 Μαρτίου 2013, 22:58 από ScullShot Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #11 - 27 Μαρτίου 2013, 23:12
+3

Μετά την αλλαγή πως θα είναι?

Τελευταία τροποποίηση: 27 Μαρτίου 2013, 23:38 από Sérmac Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #12 - 28 Μαρτίου 2013, 00:35
0

ScullShot το Πληροφορικής και Επικοινωνιών ήταν εξ'αρχής το όνομα/τίτλος του τμήματος και έχει προφανώς και ένα αντίστοιχο πρόγραμμα σπουδών.
Αν ήθελες να περάσεις σ'ένα τμήμα μόνο Πληροφορικής υπήρχαν φαντάζομαι αρκετές (συνήθεις) επιλογές οπότε η απόφαση ήταν αποκλειστικά και μόνο δική σου.
Καταγράφηκε
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #13 - 28 Μαρτίου 2013, 01:36
0

Empire Φυσικά και δεν θα επέλεγα το Τει Σερρών αν είχα βγάλει περισσότερα μόρια απλά δεν μπήκα στον κόπο να ξαναδώσω πανελλαδικές και τότε που έδινα με το πλαφόν 10 το τει σερρών είχε πολύ μικρή βάση οπότε είπα απο το ολότελα whatever.

Αυτό που λέω είναι ότι στη φάση που είμαι τώρα δεν θα με χαλούσε η αλλαγή στο πρόγραμμα σπουδών. Το αντίθετο μάλιστα

Και γιατί να είναι τόσο χάλια δηλαδή? Τους είδαμε και τους απόφοιτους της πληροφορικής και επικοινωνιών πως κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το δεύτερο μισό του τίτλου σπουδών τους. Ούτε για τεχνικούς του ΟΤΕ να βάζουν πρίζες τηλεφώνου δεν τους παίρνουν
Τελευταία τροποποίηση: 28 Μαρτίου 2013, 03:23 από ScullShot Καταγράφηκε
Soberphobic
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 481
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sugar Oi!

Γυναίκα WWW
Απάντηση #14 - 28 Μαρτίου 2013, 04:05
0

Και μεις που χρωστάμε κάποια τελευταία μαθήματα τι φάση δηλαδή παίζει να ανοίξω το e-gram και να δω πως αντί για 10 χρωστάω 15 είμαστε σοβαροί ??? ??? ???
Καταγράφηκε

Banned From The Pubs
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #15 - 28 Μαρτίου 2013, 14:16
+1

ScullShot ο τρόπος σκέψης σου->"απο το ολότελα whatever"(όπως έγραψες) και κατά συνέπεια η απόφαση που πήρες για να σπουδάσεις σ'ένα τμήμα αφορά εσένα και μόνο εσένα και όχι φαντάζομαι την συντριπτική πλειοψηφία που είχε επίγνωση και ήθελε να σπουδάσει στο τμήμα που πραγματικά επιθυμούσε.
Σ'ότι αφορά την "χαμηλή βάση" επιμένω και είμαι 100% σίγουρος ότι υπήρχαν τμήματα μόνο Πληροφορικής(βλέπε βιομηχανική π.χ.) που είχαν και έχουν χαμηλότερη βάση....ξέρεις είναι και θέμα μηχανογραφικού.
Τέλος,δεν πιστεύω ότι ισχύει αυτό που αναφέρεις για το κλάδο των Επικοινωνιών γιατί πολύ απλά γνωρίζω προσωπικά περιπτώσεις που το αναιρούν και ότι ισχύει για τον ένα κλάδο(Επικοινωνίες) το ίδιο ισχύει και για την Πληροφορική....τα τμήματα σου προσφέρουν την "βάση" απο εκεί και πέρα πρέπει ν'ασχοληθείς σε προσωπικό επίπεδο με πιστοποιήσεις κ.λ.π....έχουν ξαναγραφτεί άλλωστε πολλάκις!!!
Καταγράφηκε
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #16 - 28 Μαρτίου 2013, 14:46
0

ScullShot ο τρόπος σκέψης σου->"απο το ολότελα whatever"(όπως έγραψες) και κατά συνέπεια η απόφαση που πήρες για να σπουδάσεις σ'ένα τμήμα αφορά εσένα και μόνο εσένα και όχι φαντάζομαι την συντριπτική πλειοψηφία που είχε επίγνωση και ήθελε να σπουδάσει στο τμήμα που πραγματικά επιθυμούσε.
Μιλούσα εκ μέρους άλλων και δεν το είχα καταλάβει?  :P

Σ'ότι αφορά την "χαμηλή βάση" επιμένω και είμαι 100% σίγουρος ότι υπήρχαν τμήματα μόνο Πληροφορικής(βλέπε βιομηχανική π.χ.) που είχαν και έχουν χαμηλότερη βάση....ξέρεις είναι και θέμα μηχανογραφικού.
Σε ποιο μέρος βρίσκεται αυτό που λες? Και ποια είναι η βάση του τώρα? Είχα αποκλείσει μακρινές σχολές. Οι Σέρρες ήταν το ποιο κοντινό τμήμα στο μέρος που μένω (Θεσσαλονίκη) με βάση πάντα τα μόρια που έβγαλα και αναγκάστηκα να κάνω αυτή τη θυσία για λόγους που φαντάζομαι μπορείς να καταλάβεις. Τουλάχιστον εγώ στόχευα για πληροφορική. Την χρονιά που πέρασα είχα συμφοιτήτριες που πέρασαν από θεωρητική κατεύθυνση (wtf?)

Τέλος,δεν πιστεύω ότι ισχύει αυτό που αναφέρεις για το κλάδο των Επικοινωνιών γιατί πολύ απλά γνωρίζω προσωπικά περιπτώσεις που το αναιρούν και ότι ισχύει για τον ένα κλάδο(Επικοινωνίες) το ίδιο ισχύει και για την Πληροφορική....τα τμήματα σου προσφέρουν την "βάση" απο εκεί και πέρα πρέπει ν'ασχοληθείς σε προσωπικό επίπεδο με πιστοποιήσεις κ.λ.π....έχουν ξαναγραφτεί άλλωστε πολλάκις!!!

Εντάξει εδώ έχει ο καθένας την γνώμη του δεν θα τα χαλάσουμε. Αυτό το θέμα σηκώνει μεγάλη κουβέντα που όντως έχει συζητηθεί πολλάκις αλλά δεν καταλήξαμε κάπου
Τελευταία τροποποίηση: 28 Μαρτίου 2013, 14:51 από ScullShot Καταγράφηκε
kostakis
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 183
Θετικοί ψήφοι: +25

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #17 - 28 Μαρτίου 2013, 15:06
+8

ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 ΣΤΙΣ 14:00μμ ΣΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ Ε.ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΤΕΙ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΘΗΝΑ.Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΟΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ.
Τρέμει η καρεκλίτσα μας και ζητάμε συμμάχους Κύριε Καθηγητά;
  Τόσο χρόνια ,μα τόσα χρόνια που γίνονται τα ευτράπελα εις βάρος φοιτητών κουνήθηκες απο τη θέση σου;
 Όταν είδες συναδέλφους σου να περνάνε φοιτητές λόγω κομματικής συμπάθειας έκανες κάτι;
  Όταν είδες πριν 3 χρόνια τον φοιτητή μέσα στο ΤΕΙ με το αντίσκηνο -πράξη διαμαρτυρίας λόγω έλλειψης εστίας διαμονής- έκανες κάτι;
 Όταν έμαθες για το κωλόπαιδο που πήρε στο 7ο εξάμηνο πτυχίο, έκανες κάτι;
 Όταν ήρθα στο κωλοσπιτό σου (2χ2),επειδή δεν έχω χρήματα -αλλιώς θα πήγαινα σε βίλα-, μου είπες 250 ευρό!Σηκώθηκα και έφυγα πικραμένος.Έκανες κάτι γι'αυτό;
 Όταν μας πήραν τα δικαιώματα και έκαναν σκατόχαρτο το πτυχίο μας ,έκανες κάτι;
 Όταν έμαθες ότι ο "Μανούσος" έγινε μόνιμος με πτυχίο ΤΕΙ και αλλοι συνάδελφοί σου,επιστήμονες,είναι άνεργοι, έκανες τίποτα;
 Οταν με έβλεπες να διαμαρτύρομαι,να παλευω,να τρώω ξύλο απο τον μπάτσο,να χάνω τα πάντα, έκανες τίποτα εκτός απο το να με αποκαλείς κομμουνιστή και αναρχικό πρεζόνι;
 
Τίποτα δεν έκανες,και δε θα κάνεις ποτέ τίποτα για κανέναν παρά μονάχα για τη γούνα σου. Ενημέρωσε, καλύτερα τα παιδιά σου για το πόσο μαλάκας ήσουν μπας και προλάβεις να αλλάξεις κάτι.

 Ζητώ συγνώμη απο τους ελάχιστους(1-2)καθηγητές που στάθηκαν στο πλευρό μας.
 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
Εκτύπωση