Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 15:44

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 61
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 60
Σύνολο: 60

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις και Έκτακτα Νέα ΤΕΙ: Ανακοινώσεις Απόφαση ΕΣΕΠ ΤΕΙ Σερρών για επ' αόριστο αποχή από τα εκπαιδευτικά καθήκοντα
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
Απόφαση ΕΣΕΠ ΤΕΙ Σερρών για επ' αόριστο αποχή από τα εκπαιδευτικά καθήκοντα
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 13074 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
14 Μαρτίου 2013, 20:42
0

ΕΝΙΑΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (Ε.Σ.Ε.Π.) ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ

Αρ. Πρωτ.: 10
Σέρρες 13-03-2013

ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΕΣΕΠ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ της 13-03-2013

Σήμερα Τετάρτη 13-03-2013, πραγματοποιήθηκε Γενική Συνέλευση του Ενιαίου Συλλόγου Εκπαιδευτικού Προσωπικού του ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ, η οποία μετά τη διαπίστωση της απαρτίας από τον πρόεδρο του Συλλόγου, εξέλεξε ομόφωνα προεδρεύοντα της Συνέλευσης, τον Χ. Στρουθόπουλο και γραμματέα τον Α. Κωνσταντινίδη. Μετά από διαλογική συζήτηση σχετικά με τις εξελίξεις στο
σχέδιο «Αθηνά», αποφασίστηκε:

1. Η άμεση και επ’ αόριστον από αύριο αποχή των Μελών του Συλλόγου, από τις εκπαιδευτικές διαδικασίες,

2. Την αποστολή εγγράφου προς τον Πρόεδρο του ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ για την άμεση σύγκληση της Γενικής Συνέλευσης του ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ με πρόταση για την αναστολή λειτουργίας του Ιδρύματος.

Η παρουσία όλων των συναδέλφων στο Ίδρυμα κρίνεται απαραίτητη για τον καθορισμό περαιτέρω καθημερινών δράσεων.

Ο Προεδρεύων
της Γενικής Συνέλευσης
Χ. Στρουθόπουλος

Ο Γραμματέας
Της Γενικής Συνέλευσης
Α. Κωνσταντινίδης


Πηγή: http://www.teiser.gr/index.php?id=2409
Καταγράφηκε
Gary
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 346
Θετικοί ψήφοι: +80

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μην πατάτε το χόρτο...καπνίστε το

Γυναίκα
Απάντηση #1 - 14 Μαρτίου 2013, 21:23
0

Να περιμένουμε δλδ εξελίξεις αυριο!!!
Καταγράφηκε

Φυσικά και υπάρχει πολλή γνώση στα πανεπιστήμια.Οι πρωτοετείς φέρνουν λίγη, οι τελειόφοιτοι δεν παίρνουν πολλή κι έτσι η γνώση συσσωρεύεται.
nabz0r
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 624
Θετικοί ψήφοι: +75

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

(•‿•)

Άντρας
Απάντηση #2 - 14 Μαρτίου 2013, 22:47
+5

Comic Sans lol
Καταγράφηκε

You're older than you've ever been, and now you're even older
      ...and now you're even older...and now you're even older...
chris_redfield
*
Μηνύματα: 22
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 15 Μαρτίου 2013, 10:57
0

Έχουμε κανένα νέο ; εεεεεεεεεεεεεε ;
Καταγράφηκε
Gary
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 346
Θετικοί ψήφοι: +80

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μην πατάτε το χόρτο...καπνίστε το

Γυναίκα
Απάντηση #4 - 15 Μαρτίου 2013, 11:12
0

Τα μαθηματα γίνονται κανονικα απο το πρωι
Καταγράφηκε

Φυσικά και υπάρχει πολλή γνώση στα πανεπιστήμια.Οι πρωτοετείς φέρνουν λίγη, οι τελειόφοιτοι δεν παίρνουν πολλή κι έτσι η γνώση συσσωρεύεται.
sad_death
*
Μηνύματα: 53
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #5 - 16 Μαρτίου 2013, 14:16
0

Τα μαθήματα που κάνει το μόνιμο διδακτικό προσωπικό κανονικά δε πρέπει να γίνουν.
Οι επιστημονικοί συνεργάτες δε κάνουν αποχή από τις εκπαιδευτικές διαδικασίες.
Τώρα απ'ότι ξέρω κάποιοι μόνιμοι στο τμήμα Πληροφορικής & Επικοινωνιών κάνουν μαθήματα κανονικά γιατί "Την είχαν καταψηφίσει" αυτη την απόφαση.
Τα συμπεράσματα δικά σας (ναι και για την ορθογραφία μου πάλι δικά σας τα συμπεράσματα)
Καταγράφηκε

He who chooses not to fight has already lost.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
He who chooses security over freedom deserves neither.
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #6 - 16 Μαρτίου 2013, 14:26
0

Ποιο είναι ακριβώς το αίτημά τους και τι θέλουν να αλλάξει στην παρούσα φάση ξέρουμε?
Τελευταία τροποποίηση: 16 Μαρτίου 2013, 14:28 από ScullShot Καταγράφηκε
sad_death
*
Μηνύματα: 53
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 16 Μαρτίου 2013, 20:57
0

Σε γενικές γραμμες είναι ενάντια στο σχεδιο "Αθηνά" και η εκτιμησή τους είναι ότι θέλουν να μας παν σε εποχές ΚΑΤΕ (ή ΚΑΤΕΕ δε ξερω τι από τα δύο είπαν) και ότι γενικότερα το σχεδιο είναι ενάντια στα ΤΕΙ και τους φοιτητές.
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για να γράψω εδώ αυτα που μου είπαν αλλά απο Τρίτη αν πας στο ΤΕΙ υποθέτω ότι τα παιδιά θα ξέρουν να σου πουν περισότερα.
Πες σε κάποιον απο τους ανεξάρτητους ή το ΜΑΣ να σου μεταφέρουν αυτα που ξέρουν η καλύτερα κάνε καμια  ερώτηση στους μόνιμους (που δεν είναι πλέον μόνιμοι και αρχίσουν να τους απολύουν δε θα μπορούμε να κάνουμε μαθήματα ούτε σε τμήματα με 50 άτομα, θα θέλουμε 100 ατομα ανα τμήμα) για να ξέρεις απο πρώτο χέρι
Καταγράφηκε

He who chooses not to fight has already lost.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
He who chooses security over freedom deserves neither.
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #8 - 18 Μαρτίου 2013, 11:52
-1

...η εκτιμησή τους είναι ότι θέλουν να μας παν σε εποχές ΚΑΤΕ (ή ΚΑΤΕΕ δε ξερω τι από τα δύο είπαν) και ότι γενικότερα το σχεδιο είναι ενάντια στα ΤΕΙ και τους φοιτητές...
Κοινώς "πατάμε στην άγνοια και το φόβο των φοιτητών μπας και τσιμπήσει κάνα κορόιδο και πάρει το μέρος μας"!Παλιά αλλά καλή τακτική...
Αυτή τη στιγμή στο τμήμα μου υπάρχουν 3 μόνιμοι καθηγητές (οι οποίοι μάλιστα είναι απ'τους "παλιούς" που υποτίθεται θα έπρεπε να πονούν περισσότερο τους φοιτητές και να τραβήξουν το κουπί) που κάνουν 6 ώρες μάθημα οι δύο πρώτοι και 3 ώρες ο τελευταίος,έρχονται Σέρρες εκείνη μόνο την ημέρα που διδάσκουν και τις υπόλοιπες δε τους βρίσκεις ούτε με αγγελία στον Ερυθρό Σταυρό!
Χώρια άλλες περιπτώσεις που μου διαφεύγουν...

Καταλαβαίνω ότι ο μισθός τους δεν είναι αντάξιος καθηγητή ανώτατου εκπαιδευτικού ιδρύματος,αλλά στην Ελλάδα του 2013 ζουν!Άμα θέλουν να κονομήσουν απ'το καθηγητιλίκι να πάνε να τους προσλάβει κανένα Γερμανικό πανεπιστήμιο!Προς το παρόν σε σχέση με το μέσο Έλληνα επιστήμονα μια χαρά λεφτά παίρνουν...
Τελευταία τροποποίηση: 18 Μαρτίου 2013, 11:59 από Pargalatsos Καταγράφηκε
sad_death
*
Μηνύματα: 53
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 19 Μαρτίου 2013, 09:50
0

...η εκτιμησή τους είναι ότι θέλουν να μας παν σε εποχές ΚΑΤΕ (ή ΚΑΤΕΕ δε ξερω τι από τα δύο είπαν) και ότι γενικότερα το σχεδιο είναι ενάντια στα ΤΕΙ και τους φοιτητές...
Κοινώς "πατάμε στην άγνοια και το φόβο των φοιτητών μπας και τσιμπήσει κάνα κορόιδο και πάρει το μέρος μας"!Παλιά αλλά καλή τακτική...
Αυτή τη στιγμή στο τμήμα μου υπάρχουν 3 μόνιμοι καθηγητές (οι οποίοι μάλιστα είναι απ'τους "παλιούς" που υποτίθεται θα έπρεπε να πονούν περισσότερο τους φοιτητές και να τραβήξουν το κουπί) που κάνουν 6 ώρες μάθημα οι δύο πρώτοι και 3 ώρες ο τελευταίος,έρχονται Σέρρες εκείνη μόνο την ημέρα που διδάσκουν και τις υπόλοιπες δε τους βρίσκεις ούτε με αγγελία στον Ερυθρό Σταυρό!
Χώρια άλλες περιπτώσεις που μου διαφεύγουν...

Καταλαβαίνω ότι ο μισθός τους δεν είναι αντάξιος καθηγητή ανώτατου εκπαιδευτικού ιδρύματος,αλλά στην Ελλάδα του 2013 ζουν!Άμα θέλουν να κονομήσουν απ'το καθηγητιλίκι να πάνε να τους προσλάβει κανένα Γερμανικό πανεπιστήμιο!Προς το παρόν σε σχέση με το μέσο Έλληνα επιστήμονα μια χαρά λεφτά παίρνουν...

Ε ναι... Γιατι τα πράματα πάνε τόσο καλά και η Γεω δε κλείνει, η ΕΑΣΔΑ δε φεύγει, η Πληρ δε χάνει τον τίτλο της κλπ κλπ κλπ. Αν το δεις γενικότερα δε ξέρω αν θα μας κάνουν ΚΑΤΕ, ΚΑΤΕΕ ή ΤΓΜ (Τράβα Γαμήσου Μαλάκα) ή ότι άλλο, πάντος με καλό μάτι δε μας έχουν πάρει και αυτό το υπουργείο καλό σκοπό δεν έχει (Τα τελευτέα 10 χρόνια δεν έχει κάνει καμια σοβαρή και ολοκληρωμένη κίνηση οπότε...)

Οπότε, αν δε θέλουμε να πιστέψουμε ούτε τους καθηγητές μας, ούτε και κανένα άλλο τότε θα πρέπει να δούμε μεταξύ μας τι γίνεται (και οχι ΔΑΠιστικα γιατι με αυτά που ακούω να λένε κάθε μέρα νομίζω πως δε μπήκαμε καν στο μνημόνιο)
Καταγράφηκε

He who chooses not to fight has already lost.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
He who chooses security over freedom deserves neither.
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση