Νέα:
Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
25 Απριλίου 2024, 05:09

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 55
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 41
Σύνολο: 41

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5   Κάτω
Εκτύπωση
Κατάληψη??
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 23732 φορές.
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #20 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:23
-1

OK τεχνολόγε. Θα πάω να διαμαρτυρηθώ και για σένα!
Καταγράφηκε
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #21 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:29
-1

OK τεχνολόγε. Θα πάω να διαμαρτυρηθώ και για σένα!

Ακόμη και το "τεχνολόγος"* είναι άκρως τιμητικό για σένα...αντί να λέτε κι ευχαριστώ ορισμένοι που σπουδάζετε 500 χρόνια τζαμπέ αντί να κάθεστε σπίτι σας και θα πάρετε πτυχίο Bachelor με τα ψέματα,κλείνετε και τη μόνη σας προοπτική για κάτι άλλο στη ζωή σας πέρα απ'το να τυλίγετε σουβλάκια!
Τέτοια σας πρέπουν λοιπόν...όχι 50%,100% να κόψουν τη χρηματοδότηση να δούμε που θα πηγαίνετε ύστερα να αράζετε το κουφάρι σας!

*(το οποίο φυσικά δε προκύπτει από πουθενά,απλά έτσι γουστάρετε να δημιουργείται θέματα για καταλήψεις και αραλίκι)...
Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:44 από Pargalatsos Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #22 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:31
-1

Ευχαριστώ Pargalatsos!
Καταγράφηκε
whiteshadow
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 35
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #23 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:33
+2

Απορώ πως σε αυτην την χώρα όποια αλλαγή και αν γίνει θα μιλάμε για υποβάθμιση ή για κάποιο νόμο ή μέτρο που καταργεί την δημοκρατία. Οχι πως τώρα η κατάληψη ειναι δημοκρατική. Γιατι εγω αν χάσω το εξαμηνο θα πρεπει να κατσω εναν ολόκληρο χρόνο ακομα και χωρις να μου παρέχει το κρατος οικονομικη ενίσχυση οπως θα γινει με τους φοιτητες που θα μετακινηθουν. Τώρα ομολογώ πως μάλλον ειμαι αγράμματος και δεν μπορω να κατανοησω πως το τει κεντρικής μακεδονιας θα μου παρέχει ενα υποβαθμισμένο πτυχίο σε σχέση με το τει σερρων. Αν βλέπεις την υποβάθμιση σε βαθος 4 5 6 χρόνων θα σου πω οτι δεν ειμαι πολιτικοποιημένος ούτε έχω κανένα τσιρακι απο κάποιο χρώμα για να μου τα λεει αυτα. Άρα δεν μπορω να ξερω τι θα γινει σε βαθος χρονου γιατι δεν ειμαι ούτε μαντης ούτε ρίχνω τα χαρτια για να δω το μελλον. @ekoutras δεν μου λετε εσεις "οι υπολοιποι φοιτητές" τι θα κάνετε δηλαδή? Ξανα κατάληψη? Ή θα πάτε στον προθυπουργο και θα του πειτε σας παρακαλω κυριε προθυπουργε ας μην χασουμε την εμβόλιμη και το εξάμηνο. Αν πίστευετε οτι η σωστή κίνηση ειναι η κατάληψη τότε καλως και την κανετε. Αλλά θα έπρεπε να γίνει με ψηφοφορία ΟΛΩΝ των τμηματων για να γίνει η κατάληψη του τει και επίσης σε αυτην την συγκεκριμένη κατάσταση θα επρεπε να ρωτήσετε και τους επι πτυχίο φοιτητες. Δεν με ενδιαφέρει το πως θα γινόταν αυτο. Ξερετε καλα πως υπάρχουν φοιτητες απο ολη την ελλαδα και πως πολλοι ειχαν παρει άδειες απο δουλειες και ειχαν κλεισει εισητηρια για να έρθουν σερρες και να δωσουν αυτην την γαμημενη εξεταστική. Επίσης θα έπρεπε να ξέρετε οτι οι "αιώνιοι" φοιτητες ειναι πανω κατω όσοι και οι κανονικοι. Οπότε αν αναφερθώ ξανά στο πόσο δημοκρατική ειναι η κατάληψη θα καταλάβετε οτι αν ειχαν λόγο μάλλον δεν θα είχαμε κατάληψη. Όχι τώρα τουλάχιστον. Το οτι σε μερικούς φαίνεται λογικό το μετρο της κατάληψης δεν το κάνει αυτόματα ενα λογικό μετρο.
Συμπερασμα. 1 Αμφιβάλω για το ποσο δημοκρατική είναι η συγκεκριμένη κατάληψη, 2 είπαμε ειμαι αγραμματος και χειραγωγούμε απο όλους. Ή μηπως όταν υπάρχει ενα σύνολο ατόμων και η μειοψηφία του συνόλου, ( σε αριθμο σπουδαστων η πληροφορική > αθροιστικά όλα τα τμήματα του τει.) αποφασίζει για το σύνολο, έχουμε χειραγώγηση απο την μειοψηφία;;;Λέω μήπως...

ΥΓ: Τώρα που το σκέφτομαι αν βάλουμε λογιστικη+πληροφορική >>>> υπόλοιπα τμήματα του τει. Από όσο ξερω και η λογιστικη και η πληροφορική εδω μένει.
ΥΓ2: Οχι δεν ειμαι επι πτυχιο φοιτητης.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #24 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:37
-1

Μας αφαιρούν από το πτυχίο το επικοινωνιών. Αν αυτό δεν είναι υποβάθμιση, τότε πάω πάσο.
Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:38 από synzeus Καταγράφηκε
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #25 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:47
-3

whiteshadow τίποτα,Αγγλία έπρεπε να ήμασταν να χρειάζονταν 10.000€ το χρόνο μόνο για δίδακτρα να βλέπαμε μετά αν θα το κλείνανε...
Αυτοί τρώνε πίνουν τζάμπα στη λέσχη και χαρτζιλικώνονται αβέρτα απ'το σπίτι για να έχουν να βγαίνουν κάθε βράδυ στα φοιτητομάγαζα,δεν έχουν καν την αίσθηση των "εξόδων" ή του πως βγαίνουν τα χρήματα!
Ο άλλος ξέρω'γω ανοίγει μπουκάλια κάθε βράδυ και στο σπίτι του έχει κλειστά τα σώματα της τηλεθέρμανσης κι αν τον ρωτήσεις γιατί θα σου πει "γιατί δεν έχω λεφτά"!
ΚΑΙΑΔΑΣ ρε!
Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2013, 20:50 από Pargalatsos Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #26 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 21:18
+1

Μας αφαιρούν από το πτυχίο το επικοινωνιών. Αν αυτό δεν είναι υποβάθμιση, τότε πάω πάσο.

Η μλκία είναι ότι λογικά θ'αλλάξουν τα πτυχία και όσων έχουν τελειώσει αν πλέον δεν θα υπάρχει το "επικοινωνιών"....εγώ αν ήθελα μόνο "πληροφορικής" θα "περνούσα" πολύ απλά σε κάποιο άλλο τμήμα και όχι στο συγκεκριμένο....και επαναλαμβάνω είναι το λιγότερο άστοχο/άτοπο να απορροφάται ένα τμήμα απο κάποιο άλλο και η επικείμενη ονομασία ν'αλλάζει προς το όνομα του τμήματος που απορροφάται...αν γίνει κάτι τέτοιο προβλέπω πολλούς πτυχιούχους να ξενερώνουν και σίγουρα θα υπάρξει κάποιου είδους διαμαρτυρία/"κινητοποίηση"!!!
Καταγράφηκε
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #27 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 21:27
-1

Απλούστατα,κάποια στιγμή οι ντούγανοι του Παιδείας θα καταλάβουν τι παίζει και θα βγουν να πουν το απολύτως λογικό,ότι δίνεται συγκεκριμένος χρονικός ορίζοντας στους φοιτούντες στις σχολές που απορροφούνται να τις τελειώσουν και να πάρουν πτυχίο από αυτές!
Αλλά βλέπεις,οι αρμόδιοι γι'αυτά τα θέματα είναι πιο άχρηστοι κι απ'αυτούς που κράζω πιο πάνω...
Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2013, 21:29 από Pargalatsos Καταγράφηκε
ekoutras
*
Μηνύματα: 19
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πολιτικων Δομικων Εργων

Άντρας
Απάντηση #28 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 21:54
0

Απορώ πως σε αυτην την χώρα όποια αλλαγή και αν γίνει θα μιλάμε για υποβάθμιση ή για κάποιο νόμο ή μέτρο που καταργεί την δημοκρατία. Οχι πως τώρα η κατάληψη ειναι δημοκρατική. Γιατι εγω αν χάσω το εξαμηνο θα πρεπει να κατσω εναν ολόκληρο χρόνο ακομα και χωρις να μου παρέχει το κρατος οικονομικη ενίσχυση οπως θα γινει με τους φοιτητες που θα μετακινηθουν. Τώρα ομολογώ πως μάλλον ειμαι αγράμματος και δεν μπορω να κατανοησω πως το τει κεντρικής μακεδονιας θα μου παρέχει ενα υποβαθμισμένο πτυχίο σε σχέση με το τει σερρων. Αν βλέπεις την υποβάθμιση σε βαθος 4 5 6 χρόνων θα σου πω οτι δεν ειμαι πολιτικοποιημένος ούτε έχω κανένα τσιρακι απο κάποιο χρώμα για να μου τα λεει αυτα. Άρα δεν μπορω να ξερω τι θα γινει σε βαθος χρονου γιατι δεν ειμαι ούτε μαντης ούτε ρίχνω τα χαρτια για να δω το μελλον. @ekoutras δεν μου λετε εσεις "οι υπολοιποι φοιτητές" τι θα κάνετε δηλαδή? Ξανα κατάληψη? Ή θα πάτε στον προθυπουργο και θα του πειτε σας παρακαλω κυριε προθυπουργε ας μην χασουμε την εμβόλιμη και το εξάμηνο. Αν πίστευετε οτι η σωστή κίνηση ειναι η κατάληψη τότε καλως και την κανετε. Αλλά θα έπρεπε να γίνει με ψηφοφορία ΟΛΩΝ των τμηματων για να γίνει η κατάληψη του τει και επίσης σε αυτην την συγκεκριμένη κατάσταση θα επρεπε να ρωτήσετε και τους επι πτυχίο φοιτητες. Δεν με ενδιαφέρει το πως θα γινόταν αυτο. Ξερετε καλα πως υπάρχουν φοιτητες απο ολη την ελλαδα και πως πολλοι ειχαν παρει άδειες απο δουλειες και ειχαν κλεισει εισητηρια για να έρθουν σερρες και να δωσουν αυτην την γαμημενη εξεταστική. Επίσης θα έπρεπε να ξέρετε οτι οι "αιώνιοι" φοιτητες ειναι πανω κατω όσοι και οι κανονικοι. Οπότε αν αναφερθώ ξανά στο πόσο δημοκρατική ειναι η κατάληψη θα καταλάβετε οτι αν ειχαν λόγο μάλλον δεν θα είχαμε κατάληψη. Όχι τώρα τουλάχιστον. Το οτι σε μερικούς φαίνεται λογικό το μετρο της κατάληψης δεν το κάνει αυτόματα ενα λογικό μετρο.
Συμπερασμα. 1 Αμφιβάλω για το ποσο δημοκρατική είναι η συγκεκριμένη κατάληψη, 2 είπαμε ειμαι αγραμματος και χειραγωγούμε απο όλους. Ή μηπως όταν υπάρχει ενα σύνολο ατόμων και η μειοψηφία του συνόλου, ( σε αριθμο σπουδαστων η πληροφορική > αθροιστικά όλα τα τμήματα του τει.) αποφασίζει για το σύνολο, έχουμε χειραγώγηση απο την μειοψηφία;;;Λέω μήπως...

ΥΓ: Τώρα που το σκέφτομαι αν βάλουμε λογιστικη+πληροφορική >>>> υπόλοιπα τμήματα του τει. Από όσο ξερω και η λογιστικη και η πληροφορική εδω μένει.
ΥΓ2: Οχι δεν ειμαι επι πτυχιο φοιτητης.
Να διευκρινισω οτι εγω ημουν εναντια στην καταληψη. Κανονικα επρεπε να βαλουν και να βαλουμε ολοι το κωλο μας κατω και να κατεβασουμε μια προταση πραγμα που δεν εγινε. Το μονο που εγινε ηταν ολοι να αρνηθουν να κατεβασουν κοινο πλαισιο με κοινη προταση και εχω και βιντεο που πανε στη συνελευση να πλακωθουν μεταξυ τους...  Και απ οσα εχω διαβασει νομιζω οτι το αν θα γινει η εμβολιμη ειναι στο χερι των καθηγητων οι οποιοι και συνεδριαζουν αυριο για το ποτε θα γινει. Επαναλαμβανω ολα αυτα ειναι απ οτι εχω διαβασει απο εδω μεσα. Οσο για το αν ηταν δημοκρατικη η διαδικασια? Εγινε σε γενικη συνελευση φοιτητων στην οποια ηταν ολα τα τμηματα. Νομιζω ειναι οτι πιο δημοκρατικο εχουμε μεσα στο Ιδρυμα.
Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #29 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 22:09
-1

Απλούστατα,κάποια στιγμή οι ντούγανοι του Παιδείας θα καταλάβουν τι παίζει και θα βγουν να πουν το απολύτως λογικό,ότι δίνεται συγκεκριμένος χρονικός ορίζοντας στους φοιτούντες στις σχολές που απορροφούνται να τις τελειώσουν και να πάρουν πτυχίο από αυτές!
Αλλά βλέπεις,οι αρμόδιοι γι'αυτά τα θέματα είναι πιο άχρηστοι κι απ'αυτούς που κράζω πιο πάνω...

Ναι,αλλά εσυ βρίσκεις λογικό να είσαι κάτοχος ενός πτυχίου του οποίου η ονομασία ουσιαστικά δεν θα υφίσταται αφού το ίδιο το τμήμα θα έχει μετονομαστεί;Άρα και αυτό να γίνει που γράφεις το πτυχίο των "παλαιών" αποφοίτων "θ'αναγκαστούν" να το αλλάξουν αφού δεν θα "υπάρχει" η ονομασία του τμήματος στην οποία αναφέρεται οπότε και δεν θα μπορεί κάποιος να το "χρησιμοποιήσει" στο βιογραφικό του!!!
Το λογικό είναι το τμήμα που απορροφάει ένα άλλο να διατηρήσει την ονομασία του και όχι ν'αφαιρεθεί ένας ολόκληρος κλάδος(στην προκειμένη περίπτωση το "επικοινωνιών") κάτι το οποίο είναι επαναλαμβάνω άτοπο/άστοχο....κοινώς μλκία!!!!!
Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2013, 22:13 από Empire Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5   Πάνω
Εκτύπωση