Νέα:
Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
25 Απριλίου 2024, 07:51

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 55
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 48
Σύνολο: 48

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
Εκτύπωση
Δηλώσεις Γιάννη Μπαλίτη (μέλους ΕΒΕΣ) σχετικά με το σχέδιο "Αθηνά"
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 14746 φορές.
riffmaster
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 367
Θετικοί ψήφοι: +234

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #10 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 13:31
+2

Είμαι ζεστό χρήμα και είμαι εντάξει με αυτό!
Ούφ, επιτέλους το είπα.
Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
lemonia
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 85
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #11 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 13:41
-4

χαχαχαχ riffmaster καλό!!! Sport_billy μάλλον δεν κατάλαβες που ακριβώς είναι η ένσταση μου. Εννοείτε πως ένα Πανεπιστήμιο ένα ΤΕΙ ένα Εργοστάσιο βοηθούν στην ανάπτυξη μιας πόλης και εννοείτε οτι το κλείσιμο του θα είναι κακό για την πόλη αυτή ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν μιλάς με τέτοιους χαρακτηρισμούς.

Σε όλες τις παραθέσεις σου δεν είδα τις λέξεις ΠΡΟΙΟΝ, ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ, ΖΕΣΤΟ ΧΡΗΜΑ. Προσωπικά εμένα με πειράζει όταν έρχονται γνωστοί που έτυχε να ακούσουν αυτές τισ δηλώσεις και μου λένε......ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΑΣ ΕΚΕΙ ΤΟ ΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ!!!! αν εσείς το θεωρείται τιμή σας μπραβο!!!! Δεν έχω να πω τπτ άλλο
Καταγράφηκε
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #12 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 13:43
+3

Ένα απλό θα πω, σας ενοχλούν τα λόγια; Δηλαδή όταν είναι η αλήθεια και όλοι το πιστεύουν και απλά δεν το λένε είναι όλα καλά και άγια...;;;

Το να μένουμε σε λέξεις και ορολογίες δεν μου λέει τίποτα, το να αποκαλέσει το ίδρυμα προϊόν πάλι δεν ιδρώνει το αφτί μου, από όσο ξέρω μπορεί να είναι και όρος που χρησιμοποιείται από εμπόρους, δεν είμαι της πιάτσας, δεν γνωρίζω.

Από εκεί και πέρα όμως δεν καταλαβαίνω το εξής, καταναλωτής δεν είσαι; Δεν προσφέρεις ρευστό στην αγορά των Σερρών το οποίο μάλιστα κινείται εκεί μέσα και πολύ από αυτό παραμένει κι εκεί (κάποιος θα μπορούσε να πει και ζεστό χρήμα), είπε κανείς κάποιο ψέμα, σε αποκάλεσε κάτι το οποίο δεν είσαι...;;;

Το ότι κάποιος σε βλέπει ως καταναλωτή ή ως εν δυνάμει πελάτη δεν σημαίνει πως δεν σε βλέπει ως άνθρωπο, μην μπερδευόμαστε...
Καταγράφηκε
Ṗáşşẅôṝđ
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 196
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Dude, you're fugly.

Άντρας
Απάντηση #13 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 15:48
0

Ειλικρινά μερικοί μας έχετε σπάσει τον πούτσο με το ζέστο χρήμα και το πόσο σας έθιξε. Μένεις σε άλλη πόλη κατά τη διάρκεια των σπουδών σου? Εκεί τρως, εκεί πίνεις, εκεί καπνίζεις, εκεί εκτυπώνεις, εκεί διασκεδάζεις κλπ. Προφανώς προσφέρεις χρήματα στην τοπική κοινωνία, για την ακρίβεια ΠΟΛΛΑ χρήματα. Αν κάποιους σας ενοχλεί το να σας βλέπουν σαν καταναλώτες έχετε κι άλλη λύση. Καθημερινά ΚΤΕΛ για παρακολούθηση των μαθημάτων, πήγαινε-έλα για όσα χρόνια χρειαστεί και μάλιστα, αν σας τύχει να έχετε πχ 5 ώρες σερί μάθημα στις Σέρρες μην αγοράζετε καν ένα μπουκαλάκι νερό ή κάτι για να φάτε. ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ ΠΑΝΤΟΥ, ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΖΕΣΤΟ ΧΡΗΜΑ!!
Καταγράφηκε

Don't mess with me :ugly:
lemonia
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 85
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #14 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 16:02
-1

Δεν είσαι σε γήπεδο..........Μάθε να μιλάς. Το forum δεν είναι εδώ για να βγάζει ο καθένας τα νεύρα του ούτε να μιλάει όπως του καπνίζει.
Καταγράφηκε
Ṗáşşẅôṝđ
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 196
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Dude, you're fugly.

Άντρας
Απάντηση #15 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 16:08
-2

Δεν είσαι σε γήπεδο..........Μάθε να μιλάς. Το forum δεν είναι εδώ για να βγάζει ο καθένας τα νεύρα του ούτε να μιλάει όπως του καπνίζει.

Well, αν και όταν γίνεις moderator, βάλε με στη θέση μου. Μέχρι τότε όμως σου προτείνω αν δε σου αρέσει ο τρόπος μου να διαβάσεις όσα έγραψε ο primi μιας και είναι πιο.. ευγενικός και να συνειδητοποιήσεις ότι πρώτον ΕΙΣΑΙ ζεστό χρήμα και σε βλέπουν σαν καταναλωτή οι επιχειρηματίες, και δεύτερον ότι το τραγικό είναι ότι αυτό που φαίνεται να σε πείραξε είναι η συγκεκριμένη έκφραση και όπως είπε και ο primi, άμα το έλεγε με κάποιο διαφορετικό τρόπο δε θα είχες πρόβλημα. Τέλος, σε παραπέμπω σε προηγούμενα posts σου σχετικά με το 'μάθε να μιλάς'. If you know what I mean ;)
Καταγράφηκε

Don't mess with me :ugly:
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #16 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 18:26
+3

Πω ρε lemonia που νομίζεις ότι ζεις στο στρουμφοχωριό? Φυσικά και η οικονομική εκμετάλλευση της παιδείας,υγείας κλπ είναι κατακριτέα αλλά ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ και απο το να με παραμυθιάζουν με το γάντι προτιμώ να με αποκαλούν "ζεστό χρήμα" τουλάχιστον έτσι ξέρεις τι παίζεται.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΌΝΤΩΣ μας τα έχετε κάνει ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ με αυτό, έχει γίνει πλέον καραμέλα το βίντεο του Πασχαλούδη. Με κάθε νέα δήλωση κοτσάρουν και το βιντεάκι στο τέλος για να μην ξεχνιόμαστε.
Τελευταία τροποποίηση: 16 Φεβρουαρίου 2013, 18:29 από ScullShot Καταγράφηκε
Aeon
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 153
Θετικοί ψήφοι: +56

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #17 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 20:24
+1

Συμφωνώ ότι δεν θα έπρεπε να είναι business για τους υπεύθυνους των παραπάνω τομέων, για τα υπουργεία, τους προέδρους, τους γιατρούς, τους καθηγητές κτλ...

Οι κάτοικοι της κάθε πόλης/νομού, η τοπική αυτοδιοίκηση, οι έμποροι και οι εμπορικοί σύνδεσμοι/σύλλογοι δεν μας χρωστάνε κάτι και αυτό που μας χρωστάνε ξέρεις ποιο είναι, το γεγονός ότι ζούνε από εμάς, ότι αποτελούμε τα έσοδα τους και στην τελική που γυρνάμε πάλι, στο γεγονός ότι τους προσφέρουμε χρήμα. Άρα γιατί μας ενοχλεί τόσο η αλήθεια...;;;

Έκτος αν βλέπει κάποιος άλλος κάποια διαφορετική προσφορά από το ΤΕΙ και τους φοιτητές προς στην πόλη των Σερρών, θα ήθελα πολύ να μάθω ποια είναι αυτή...(και προς όλες τις πόλεις της περιφέρειας που έχουν κάποιο ίδρυμα, στα μεγάλα αστικά κέντρα προσφέρουμε και εργαζομένους)

Τέλος, ξεδιάντροπο και εκμετάλλευση από που και ως που;

Παράθεση
Τι προσφέρει το ΕΒΕΣ στα μέλη του

Το Επιμελητήριο Σερρών εκφράζει τα συμφέροντά των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων, επαγγελμάτων και επιχειρηματικών δραστηριοτήτων.
Μεσολαβεί μεταξύ των επιχειρήσεων - μελών του και της πολιτείας και προωθεί τα συμφέροντά τους με σκοπό την ανάληψη από την πολιτεία των ανάλογων πολιτικών.

Την δουλειά τους κάνουν και την κάνουν σωστά, ο κάθε επαγγελματίας άλλωστε βλέπει τον κάθε ένα από εμάς ως πιθανό πελάτη, αυτός είναι ο ρόλος του, αυτήν είναι η δουλειά του, έτσι θρέφει την οικογένεια του.

Πως μπορείτε εσείς οι ίδιοι κάθε φορά που κάτι δεν μας βολεύει/συμφέρει να ξαμολάτε την γνωστή καραμέλα υπεράσπισης των οικονομικών της οικογενείας σας "οι γονείς μου ξοδεύουν λεφτά να με σπουδάσουν", "αυτές τις δύσκολες οικονομικές εποχές οι γονείς μου μετά βίας τα βγάζουν πέρα και οι καθηγητές μας κόβουν" και χίλια δυο ακόμη, θα τα βρείτε στο forum, αλλά μόλις κάποιος άλλος προσπαθήσει να υπερασπιστεί τα δικά του οικονομικά πέφτετε να τον φάτε;

Και επειδή γνωρίζω πως πολλοί δεν θα μπορέσετε να καταλάβετε ξεκάθαρα τι λέω:

-για τους ντόπιους αποτελούμε καθαρά και μόνο πηγή εσόδων, δεν προσφέρουμε τίποτα άλλο ούτε στην πόλη των Σερρών ούτε στους ίδιους τους Σερραίους.

-δεν είναι ανήθικο για κάποιον επιχειρηματία να βλέπει τους πάντες ως πιθανούς πελάτες και κατ' επέκταση ως έσοδα και σαφώς δεν είναι ανήθικο για έναν οργανισμό/φορέα που σκοπός του είναι η υποστήριξη των μικρομεσαίων επιχειρήσεων.

Από εκεί και πέρα φυσικά και γνωρίζω πως οι περισσότεροι δεν θα συμφωνείτε και θα αναρωτιέστε τι λέω, κάποιοι ενδεχομένως θα αρχίσουν και τις ταμπέλες, αλλά δεν περιμένω κάτι καλύτερο...

Για τα πιστεύω μου όπως ένας γιατρός κάνει λειτούργημα έτσι είναι κάτι ανάλογο στην παιδεία.. δηλαδή το περίπτερο ή το κυλικείο σε ένα νοσοκομείο που ζει απο τους περαστικούς ασθενείς και συγγενείς το βρίσκεις συνετό και λογικό να παρακαλάει για μια θεομηνία μπας κ ανέβουν τα έσοδα του?

Το ότι έτσι είναι δεν σημαίνει ότι το δεχόμαστε οκ,αν είναι να ανοίξουμε τα πορτοφόλια και να ετοιμάσουμε την βαζελίνη.

Ότι κάτι έχει γίνει σύνηθες δεν σημαίνει ότι είναι σωστό-φυσικό...

Δηλαδή μου θυμίζει τα πανηγύρια έξω από τις εκκλησίες...

Το ότι υπάρχει μια σχολή στην πόλη θα έπρεπε τουλάχιστον στους αρμόδιους να νοιάζει ότι εκεί υποτίθεται παράγετε κάποιο έργο και βγαίνουν κάποιοι μορφωμένοι άνθρωποι..

Το στυλάκι έχει "η Σαλονικη και Πανεπιστήμιο και Τει... γιατί και τα δύο εμείς δεν θα  "φάμε"?"
Είναι για τον "μπακαλάκο" στο βίντεο που βόσκει τα γίδια του (όχι δεν έχω τίποτα και με τα δύο επαγγέλματα). Επειδή πολλοί άνθρωποι βλέπουν τους ανθρώπους σαν μονάδες-πρόβατα δεν σημαίνει πως θα έπρεπε και εσείς να κάνετε το ίδιο.

Γνώμη μου ίσως και λάθος αλλά σεβαστή πιστεύω όσο και η δικιά σας.
Το ότι μας βλέπουν σαν πορτοφόλια το ξέραμε απο πάντα, να το αλλάξουμε λίγο δύσκολο...
Λίγη ντροπή δεν έχει κανείς τους τελευταία αυτο καταλαβαίνω.

Α ναι,ξέχασα που ζουμε..
Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2013, 01:24 από Aeon Καταγράφηκε
lemonia
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 85
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #18 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 01:05
-3

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!  :P :P ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ aeon  :crazy:. και επίσης μια λέξη που μάλλον δεν την ξέρουν πολλοί ΤΑΚΤ!!!!!  :-* καλή νύχτα σε όλους
Καταγράφηκε
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #19 - 17 Φεβρουαρίου 2013, 05:58
+1

Για τα πιστεύω μου όπως ένας γιατρός κάνει λειτούργημα έτσι είναι κάτι ανάλογο στην παιδεία.. δηλαδή το περίπτερο ή το κυλικείο σε ένα νοσοκομείο που ζει απο τους περαστικούς ασθενείς και συγγενείς το βρίσκεις συνετό και λογικό να παρακαλάει για μια θεομηνία μπας κ ανέβουν τα έσοδα του?

Το ότι έτσι είναι δεν σημαίνει ότι το δεχόμαστε οκ,αν είναι να ανοίξουμε τα πορτοφόλια και να ετοιμάσουμε την βαζελίνη.

Ότι κάτι έχει γίνει σύνηθες δεν σημαίνει ότι είναι σωστό-φυσικό...

Δηλαδή μου θυμίζει τα πανηγύρια έξω από τις εκκλησίες...

Το ότι υπάρχει μια σχολή στην πόλη θα έπρεπε τουλάχιστον στους αρμόδιους να νοιάζει ότι εκεί υποτίθεται παράγετε κάποιο έργο και βγαίνουν κάποιοι μορφωμένοι άνθρωποι..

Το στυλάκι έχει "η Σαλονικη και Πανεπιστήμιο και Τει... γιατί και τα δύο εμείς δεν θα  "φάμε"?"
Είναι για τον "μπακαλάκο" στο βίντεο που βόσκει τα γίδια του (όχι δεν έχω τίποτα και με τα δύο επαγγέλματα). Επειδή πολλοί άνθρωποι βλέπουν τους ανθρώπους σαν μονάδες-πρόβατα δεν σημαίνει πως θα έπρεπε και εσείς να κάνετε το ίδιο.

Γνώμη μου ίσως και λάθος αλλά σεβαστή πιστεύω όσο και η δικιά σας.
Το ότι μας βλέπουν σαν πορτοφόλια το ξέραμε απο πάντα, να το αλλάξουμε λίγο δύσκολο...
Λίγη ντροπή δεν έχει κανείς τους τελευταία αυτο καταλαβαίνω.

Α ναι,ξέχασα που ζουμε..

Το έτσι είναι δεν το είπα για να δεχτούμε ότι μας πλασάρουν και να ετοιμάσουμε βαζελίνες όπως λες. Το είπα για να απαιτήσουμε κι εμείς σαν "καταναλωτές" (χρησιμοποιώ τους όρους του βίντεο), αυτά για τα οποία "πληρώνουμε"
Σου σκάω λεφτά κύριε? Απαιτώ καλό service και αντίστοιχη ποιότητα αλλιώς με χάνεις από "πελάτη".

Εμένα με έχουν χάσει ήδη μιας και τα έξοδά μου δεν μου επιτρέπουν να μένω πλέον μόνιμα εκεί, και μάλιστα έχω πιάσει πολλούς καθηγητές να ξινίζουν τα μούτρα τους όταν τους λέω ότι είμαι από Θεσσαλονίκη και ότι δεν μένω πλέον μόνιμα Σέρρες. Τι σκατά ρε φίλε τι ζόρι να τραβάνε αυτοί? Ποσοστά παίρνουν? Σε πολλά παιδιά επίσης δεν δίνουν πτυχιακές για αυτό το λόγο.

Κατα τα άλλα εχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτά που λες και συμφωνώ


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!  :P :P ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ aeon  :crazy:. και επίσης μια λέξη που μάλλον δεν την ξέρουν πολλοί ΤΑΚΤ!!!!!  :-* καλή νύχτα σε όλους

lemonia το ΤΑΚΤ σε μάρανε
Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2013, 06:15 από ScullShot Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
Εκτύπωση