Νέα:
Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Απριλίου 2024, 17:43

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 45
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 34
Σύνολο: 34

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
Εκτύπωση
Δηλώσεις Γιάννη Μπαλίτη (μέλους ΕΒΕΣ) σχετικά με το σχέδιο "Αθηνά"
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 14728 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
15 Φεβρουαρίου 2013, 20:35
0

http://www.youtube.com/v/YubM8j6DJD8

"Θα λυπηθούμε τη Θεσσαλονίκη η οποία σωρηδόν μας κλέβει σε εισαγωγικά [sic] καταναλωτές; Έτσι; Θα σκεφτούμε τη Θεσσαλονίκη; Η οποία έχει δύο Πανεπιστήμια; Και το Μακεδονίας και το ΑΠΘ;"

http://www.youtube.com/v/YF53O_z9FC4

00:09 - "θυμίζει πλατεία απομακρυσμένου χωριού το κέντρο των Σερρών"
00:29 - "το ΤΕΙ είναι ο μοναδικός ορός που τροφοδοτεί τη Σερραϊκή κοινωνία"
00:39 - "είναι αυτό το προϊόν"
00:48 - "αν μπορούν κάποιοι επιχειρηματίες να συνδράμουν οικονομικά στο ΤΕΙ για να μείνει"
00:55 - "αν το ΤΕΙ Σερρών δεν υπάρχει έχει τελειώσει ο νομός μας, έχουμε σβήσει"
1:03 - "αυτή τη στιγμή συντηρούνται οι πάντες από τους φοιτητές! "
1:17 - "σκεφτείτε άλλους 10.000 φοιτητές να 'ρθουν στις Σέρρες, θα αναστηθεί ο νομός μας"
1:25 - "οι καταναλωτές είναι οι φοιτητές οι ίδιοι"
1:28 - "ο μοναδικός αιμοδότης των Σερρών είναι οι φοιτητές"


Για την ποιότητα της εκπαίδευση φυσικά ούτε λέξη σε 2 ώρες εκπομπή.
Καταγράφηκε
rita4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 111
Θετικοί ψήφοι: +32

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #1 - 15 Φεβρουαρίου 2013, 20:40
0

Σε ολες τις πολεις ισχυει αυτο απλα δεν το λεει κανεις τοσο ανοιχτα! Γι'αυτο ολες οι μικρες πολεις θελουν να κρατησουν τα ιδρυματα τους. Οι δικοι μας εκαναν μεγαλη πατατα!
Καταγράφηκε
lemonia
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 85
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #2 - 15 Φεβρουαρίου 2013, 20:58
-3

Έχουν αποθρασυνθεί τελείως έτσι??? το ξεφτίλισαν.  >:(  >:(  >:(
Καταγράφηκε
unameit
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
**
Μηνύματα: 91
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 15 Φεβρουαρίου 2013, 21:15
+3

Ο ανθρωπος επιχειρηματιας ειναι και μιλα τη γλωσσα της αγορας.
Οποτε και η κυνικη για τους υπολοιπους οικονομικη ορολογια δεν με ενοχλει καθολου αν το δεις απο τη δικια του θεση .
Μεγαλυτερη αγορα , περισσοτερο κερδος.
Ποσο μαλλον σε καιρους κρισης .
Απο κει και περα η αξιολογηση  της ποιοτητας του εκπαιδευτικου εργου του ιδρυματος αφορα αλλες αρχες .

Καταγράφηκε

unameit speaks
lemonia
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 85
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #4 - 15 Φεβρουαρίου 2013, 21:23
-2

Δεν είναι κακό να κρατάς τα προσχήματα και ειδικά όταν και η κοινότητα των φοιτητών είναι έξω φρενών.....και άλλες πόλεις έχουν ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ και ΤΕΙ αλλά δε μιλάν με αυτό τον τρόπο. Άποψη μου. Δεν προσπαθώ να αλλάξω την γνώμη κανενός απλά με όλα αυτά που λένε εγώ προσωπικά ΛΥΠΑΜΑΙ!!!! και τονίζω εγώ προσωπικά
Καταγράφηκε
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #5 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 01:29
+2

Την αλήθεια λέει ο μπάρμπας δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί και μερικές θίγεστε τόσο πολύ? Όλα business είναι. Δίνουμε λεφτά και απαιτούμε και την αντίστοιχη ποιότητα σπουδών. Ο συγκεκριμένος κύριος προφανώς και δεν είναι αρμόδιος να αξιολογήσει την ποιότητα σπουδών αυτό είναι δουλειά άλλων.

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο παράπονο απο τις γνώσεις που πήρα μέχρι στιγμής απο το τεί αν εξαιρέσεις το απαρχαιωμένο κατά τη γνώμη μου πρόγραμμα σπουδών και το γεγονός του ότι φτύνεις αίμα για να περάσεις κάποια μαθήματα μερικά από τα οποία είναι ότι πιο άχρηστο και απαράδεκτο έχω συναντήσει.

Πραγματικά ο μόνος λόγος που θέλω να εφαρμοστεί το σχέδιο Αθηνά στο τει, είναι για να αλλάξει το πρόγραμμα σπουδών σε κάτι πιο  industry standar
Τελευταία τροποποίηση: 16 Φεβρουαρίου 2013, 01:29 από ScullShot Καταγράφηκε
Aeon
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 153
Θετικοί ψήφοι: +56

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #6 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 02:55
0

Συμφωνώ εν μέρη με τον απο πάνω.. δεν θα πρέπει όλα να είναι business..
Σε ευαίσθητους τομείς όπως πχ υγεία,παιδεία κτλπ.. μου φαίνεται απλά ξεδιάντροπο και εκμετάλλευση...στεγνά.

Όσο για το απαρχαιωμένο πρόγραμμα σπουδών έχω αναφερθεί και εγώ σε ανάλογο post..
Καταγράφηκε
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #7 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 12:33
+2

Συμφωνώ ότι δεν θα έπρεπε να είναι business για τους υπεύθυνους των παραπάνω τομέων, για τα υπουργεία, τους προέδρους, τους γιατρούς, τους καθηγητές κτλ...

Οι κάτοικοι της κάθε πόλης/νομού, η τοπική αυτοδιοίκηση, οι έμποροι και οι εμπορικοί σύνδεσμοι/σύλλογοι δεν μας χρωστάνε κάτι και αυτό που μας χρωστάνε ξέρεις ποιο είναι, το γεγονός ότι ζούνε από εμάς, ότι αποτελούμε τα έσοδα τους και στην τελική που γυρνάμε πάλι, στο γεγονός ότι τους προσφέρουμε χρήμα. Άρα γιατί μας ενοχλεί τόσο η αλήθεια...;;;

Έκτος αν βλέπει κάποιος άλλος κάποια διαφορετική προσφορά από το ΤΕΙ και τους φοιτητές προς στην πόλη των Σερρών, θα ήθελα πολύ να μάθω ποια είναι αυτή...(και προς όλες τις πόλεις της περιφέρειας που έχουν κάποιο ίδρυμα, στα μεγάλα αστικά κέντρα προσφέρουμε και εργαζομένους)

Τέλος, ξεδιάντροπο και εκμετάλλευση από που και ως που;

Παράθεση
Τι προσφέρει το ΕΒΕΣ στα μέλη του

Το Επιμελητήριο Σερρών εκφράζει τα συμφέροντά των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων, επαγγελμάτων και επιχειρηματικών δραστηριοτήτων.
Μεσολαβεί μεταξύ των επιχειρήσεων - μελών του και της πολιτείας και προωθεί τα συμφέροντά τους με σκοπό την ανάληψη από την πολιτεία των ανάλογων πολιτικών.

Την δουλειά τους κάνουν και την κάνουν σωστά, ο κάθε επαγγελματίας άλλωστε βλέπει τον κάθε ένα από εμάς ως πιθανό πελάτη, αυτός είναι ο ρόλος του, αυτήν είναι η δουλειά του, έτσι θρέφει την οικογένεια του.

Πως μπορείτε εσείς οι ίδιοι κάθε φορά που κάτι δεν μας βολεύει/συμφέρει να ξαμολάτε την γνωστή καραμέλα υπεράσπισης των οικονομικών της οικογενείας σας "οι γονείς μου ξοδεύουν λεφτά να με σπουδάσουν", "αυτές τις δύσκολες οικονομικές εποχές οι γονείς μου μετά βίας τα βγάζουν πέρα και οι καθηγητές μας κόβουν" και χίλια δυο ακόμη, θα τα βρείτε στο forum, αλλά μόλις κάποιος άλλος προσπαθήσει να υπερασπιστεί τα δικά του οικονομικά πέφτετε να τον φάτε;

Και επειδή γνωρίζω πως πολλοί δεν θα μπορέσετε να καταλάβετε ξεκάθαρα τι λέω:

-για τους ντόπιους αποτελούμε καθαρά και μόνο πηγή εσόδων, δεν προσφέρουμε τίποτα άλλο ούτε στην πόλη των Σερρών ούτε στους ίδιους τους Σερραίους.

-δεν είναι ανήθικο για κάποιον επιχειρηματία να βλέπει τους πάντες ως πιθανούς πελάτες και κατ' επέκταση ως έσοδα και σαφώς δεν είναι ανήθικο για έναν οργανισμό/φορέα που σκοπός του είναι η υποστήριξη των μικρομεσαίων επιχειρήσεων.

Από εκεί και πέρα φυσικά και γνωρίζω πως οι περισσότεροι δεν θα συμφωνείτε και θα αναρωτιέστε τι λέω, κάποιοι ενδεχομένως θα αρχίσουν και τις ταμπέλες, αλλά δεν περιμένω κάτι καλύτερο...
Καταγράφηκε
lemonia
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 85
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #8 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 13:08
-4

Σωστά τεκμηριωμένη η άποψη σου. Αυτή είναι η άλλη όψη του νομίσματος. Άρα αφού δεν σε πειράζει η συγκεκριμένη δήλωση, φαντάζομαι πως δε σε πειράζει η δήλωση οτι είμαστε ζεστό χρήμα έτσι??? Εμένα προσωπικά με θίγει να με βλέπουν και ποσο μάλλον να μου το λένε με τέτοιο τρόπο ότι εγώ είμαι καταναλωτής, ζεστό χρήμα και το ΤΕΙ μας προϊόν...... Αυτό είναι το ΤΕΙ???? ΠΡΟΙΟΝ???? τι να πω???οκ! Απλά δεν συμμερίζομαι την άποψη σας και έχω κάθε δικαίωμα να θίγομαι με τέτοιες δηλώσεις. Δεν άκουσα κανέναν αρμόδιο ΠΟΤΕ απο θεσσ/νικη, Αθήνα, Βόλο, Λάρισα, Ηράκλειο, Χανιά κτλ να  κάνουν δηλώσεις περι ζεστού χρήματος, καταναλωτών και προϊόντων. Ο συγκεκριμένος κύριος θα μπορούσε πολύ απλά να μιλήσει με καλύτερο τρόπο και ΟΧΙ με τέτοιους χαρακτηρισμούς.

Εδώ μέσα δεν προσπαθούμε να αλλάξουμε την γνώμη κανενός. είμαστε όλοι φοιτητές στο ίδιο ΤΕΙ και υποτίθεται ότι έχουμε κοινούς στόχους και στο forum απλά ανταλλάσσουμε τις απόψεις μας.
 
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #9 - 16 Φεβρουαρίου 2013, 13:30
+3

Δεν άκουσα κανέναν αρμόδιο ΠΟΤΕ απο θεσσ/νικη, Αθήνα, Βόλο, Λάρισα, Ηράκλειο, Χανιά κτλ να  κάνουν δηλώσεις περι ζεστού χρήματος, καταναλωτών και προϊόντων.



Παράθεση
Το τμήμα Πληροφορικής του ΑΤΕΙΘ έχει συνεισφέρει στην κοινωνική και
βιομηχανική ανάπτυξη μέσω της πρακτικής άσκησης σε εκατοντάδες επιχειρήσεις στην πόλη της Θεσσαλονίκης.
Παράθεση
Ένας τεράστιος αριθμός φοιτητών που εργάζονται στην πόλη της Θεσσαλονίκης
και στηρίζουν ενεργά την οικονομία της θα αναγκαστούν να παρατήσουνείτε τις δουλειές του είτε τη Σχολή τους
http://sfp.teithe.gr/wp-content/uploads/2013/02/pf.pdf

Παράθεση
Η πόλη μας, η Πάτρα, αποτελεί Μητροπολιτικό Κέντρο για την Περιφέρειά μας και την χώρα μας με τις υποδομές που διαθέτει, κτιριακές, συγκοινωνίες , εστίαση , αναψυχή, εμπόριο κ.ά.  Η πόλη έχει επενδύσει με προσανατολισμό το Πανεπιστήμιο και το Τ.Ε.Ι.
http://www.newsnow.gr/article/357923/patra-o-emporikos-syllogos-kalei-olous-tous-foreis-tis-polis-se-koini-drasi-apenanti-sto-sxedio-athina.html

Παράθεση
Εμπορικός σύλλογος Μεσολογγίου:Καταστροφικό το σχέδιο Αθηνά για την πόλη
http://www.onairnews.gr/emporikos-sillogos-mesolongioukatastrofiko-to-schedio-athina-gia-tin-poli.html

Παράθεση
Οι  ανακοινώσεις , ο  σχεδιασμός  του  Υπουργείου  Παιδείας  και  η  δημοσιοποίηση  τού  σχεδίου  ΄΄Αθηνά΄΄  σχετικά  με  τον  νέο  ΄΄χάρτη΄΄  της  τριτοβάθμιας  εκπαίδευσης στην Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς, με  την  κατάργηση  τμημάτων  του  Παραρτήματος  ΤΕΙ  στην  πόλη  μας , δημιουργούν  και  θα  έχουν  τραγικές  συνέπειες  και  επακόλουθα  για  την  τοπική  μας  οικονομία , για  όλους  τούς συναδέλφους  μας, για  πολλούς  συμπολίτες  μας , για  τον  τόπο  μας

http://fouit.gr
Τελευταία τροποποίηση: 16 Φεβρουαρίου 2013, 13:31 από Sport_Billy Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
Εκτύπωση