Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 04:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 46
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 42
Σύνολο: 42

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 34 35 36 [37] 38 39 40 ... 48   Κάτω
Εκτύπωση
Κινητοποιήσεις για το Σχέδιο Αθηνά
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 160318 φορές.
Kotsios90
*
Μηνύματα: 17
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #360 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 19:52
+3

μάλλον κάποιους τους καίει το ότι έγινε συσπείρωση φοιτητών των ΤΕΙ και όχι των τμημάτων απ'το Αθηνά...
Καταγράφηκε
anastasia1
**
Μηνύματα: 122
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #361 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 20:10
-3

εγω ενα εχω να σας πω χανουμε πολυτιμο χρονο.Το σχεδιο Αθηνα εχει περασει και δεν προκειται να αλλαξει.
Καταγράφηκε
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ_ΦΟΙΤΗΤΕΣ
*
Μηνύματα: 9
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #362 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 20:14
+3

‎-TΡΙΤΗ 12-02-13
1)Στις 10:00 το πρωι μοιρασμα κειμενου στην λαικη αγορα.(Συναντηση στις 10:00 στον Καντζα)
2)Στις 12:00 το πρωι παρασταση διαμαρτυριας στο Επιμελητηριο.
3)Tριτη-Τεταρτη-Πεμπτη 14:00-17:00 μαθηματα MAΘΗΜΑΤΙΚΩΝ 2 για τους ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ φοιτητες απο τον κυριο Παπαιωαννου.
4)Στις 17:00 ανοιχτη συνελευση στην στεφ στα πλαισια της καταληψης.
-ΣΗΜΕΡΑ(11-02-13) καραοκε στις 11:00 στο κτηριο της ΣΤΕΦ.
Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #363 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 20:44
0

ΚΑΡΑΟΚΕ????

http://www.youtube.com/watch?v=kit3bYuz-Us
Τελευταία τροποποίηση: 11 Φεβρουαρίου 2013, 20:56 από Thanos.k Καταγράφηκε
Jooji
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 52
Θετικοί ψήφοι: +3

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Through vast valleys I wonder To the highest peaks

Απάντηση #364 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 21:21
+6

Γεια σας παιδιά κ από την μεριά μου. Θα ήθελα να γράψω και εγώ δυο λόγια πάνω στις κουβέντες που έχουν ανοίξει. Συνάδερφοι είναι λογικό όλους μας να βιαζόμαστε να τελειώσουμε τις σπουδές μας και να συνεχίσουμε την σταδιοδρομία μας. Όλοι μας έχουμε χάσει τον χρόνο, τα λεφτά, την υπομονή και οτιδήποτε θεωρεί ο καθένας πιο σημαντικό από μια κατάληψη αυτήν την χρονική περίοδο. Αλλά από την άλλη μεριά καταδικάζω την υβρίσει και τις απειλές ( από οποιαδήποτε πλευρά αυτή προέρχεται) σε άτομα που συμμετέχουν  στην κατάληψη. Η συμμετοχή  ενός ατόμου σε αυτό το εγχειρημένα (το οποίο  μην ξεχνάμε ότι βγήκε μέσα από το Γ.Σ φοιτητών) για εμένα εκφράζει μια στάση υπευθυνότητας και ενδιαφέρον για το φλέγον ζήτημα "Σχέδιο Αθηνά". Επίσης ρίχνω ευθύνες σε άτομα που έχουν ψηφίσει το συγκεκριμένο  πλαίσιο και δεν έχουν πατήσει το πόδι τους σε καμία από τις ενέργειες που έχουν πραγματοποιηθεί μέσα στην κατάληψη.

Το συγκεκριμένο πλαίσιο δεν νομίζω ότι δημιουργήθηκε  για να κερδίσει τις θετικές εντυπώσεις και το χειροκρότημα των φοιτητών αλλά γιατί κάποια άτομα αποφάσισαν να δράσουν με τον συγκεκριμένο τρόπο απέναντι στις καταιγίδες που έρχονται γιατί είμαι σίγουρος ότι θα επακολουθήσουν κ χειρότερα.!

Άκρη μάγκες δεν πρόκειται  να βγει με το να τσακωνόμαστε μεταξύ μας κ να διασπόμαστε αντί να είμαστε μαζί. Η λύση για εμένα είναι ο καθένας μας ξεχωριστά και όλοι μαζί να μαζευτούμε στο ΤΕΙ μας να συζητήσουμε σαν λογικοί άνθρωποι με συνείδηση και αξιοπρέπεια είτε είμαστε υπέρ είτε κατά  και μαζί να αποφασίσουμε για το μέλλον μας, το μέλλον του ΤΕΙ μας, των σπουδών μας, των πτυχίων μας, των επαγγελματικών μας δικαιωμάτων και οτιδήποτε άλλο συμβάλλει στο να λειτουργεί η παιδεία σωστά.
Γιατί μια κοινωνία που δεν προσφέρει ουσιαστική παιδεία μετατρέπεται σε αδρανές, σάπιο και δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης.!

καλό σας βράδυ μάγκες.!  8)
Καταγράφηκε

Ruler of Asgard, father of Thorr,
send me your powers devine...
Grant me your wisdom, strengthen my soul,
so revenge of your blood shall be mine...
bilibakos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 19
Θετικοί ψήφοι: +10

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #365 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 21:55
0

Υπάρχουν και υγειή μυαλά! Και είχα αρχίσει να απελπίζομαι...
Καταγράφηκε
spot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 173
Θετικοί ψήφοι: +90

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #366 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 22:53
-1

Φιλε μου @Jooji τα λες σωστα κι ωραια... αλλα και αυτο να κανουμε που λες το να καθομαστε να το συζηταμε μεταξυ μας λυνει κατι? Το θεμα ειναι να συζητηθει στην πηγη του προβληματος... να εχουμε επιχειρηματα η και γιατι οχι, ενναλακτικες λυσεις... το να καθονται ολοι (ειτε λεγονται ΤΕΙ Σερρων, ειτε ΤΕΙ θεσ/νικης, κλπ κλπ) να φωναζουνε με μερικα συνθηματα στους δρομους η το να κλεινουν π.χ. το ΤΕΙ με καταληψεις (κατι το οποιο ουτε ειμαι υπερ αλλα ουτε και καταδικαζω) και να χανουνε παιδια την εξεταστικη τους δεν λυνει κατι...εχει γινει απειρες φορες καιγια απειρους λογους και δεν ελυσε ΤΙΠΟΤΑ!!! Ειμαστε μαγκες?Ας βρουμε λυση...ας πουμε κατι που να ισχυει, που να βγαζει νοημα και που να αντικρουει τα ηδη γελοια επιχ/ματα για την δημιουργια του σχεδιου...
Μεχρις στιγμης ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΩΣΤΟ που εγινε ειναι τα παιδια εκεινα που με σωστες ενεργειες  βγηκαν τσακ μπαμ στο καναλι μια μερα μετα την ανακοινωση του σχεδιου...
Αυτα.

Over and out.
Τελευταία τροποποίηση: 11 Φεβρουαρίου 2013, 22:53 από spot Καταγράφηκε

BELIEVE
constantino
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 190
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #367 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 23:04
-3

Οι γνωστοι δαπιτες.. Θελουν να ξησηκωσουν το λαο μηπως γινει κατι το οποιο αυτοι με το κομμα τους δεν το καταφεραν.. (στη Γ.Σ.) Γιατι ειναι καθαρα ο,τι πιστευει το κομμα.. Δεν εχουν δικαιωμα να σκεφτουν τιποτα διαφορετικο, περισσοτερο...!

Ενώ εσείς τζιβάτοι επαναστατίσκοι της πορδής χτυπήσατε διάνα με την απόφαση για...κατάληψη!
Πράγματι πολύ πρωτοποριακή κίνηση,πρέπει να είναι μόλις η εκατομμυριοστή φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο σε Ελληνικό Α.Ε.Ι.,η οποία θα οδηγήσει και στα γνωστά (όπως έχει δείξει και η ιστορία) αποτελέσματα που είναι ένα πουλάκι όρθιο με δύο αμελέτητα!
Συγχαρητήρια σημαιοφόροι της αποτυχίας!
Μ'αρέσει που κάνετε και κοινές πορείες με τους φοιτητές του Αλεξάνδρειου...μια που είστε εκεί κάντε και μια πορεία να μας απορροφήσει το Θεσσαλονίκης,είμαι σίγουρος ότι τότε θα σας λατρέψουν!
Ανόητες και άμυαλες μάζες,καιάδας που σας χρειάζεται! >:(

Αυτή τη φορά όμως θα οδηγήσει και σε κάτι άλλο...ξέρεις τι;Εκτός απ'την extra εβδομάδα διακοπών που εξασφαλίσατε,άλλη μια εβδομάδα διακοπών στο Γενικό Νοσοκομείο Σερρών για όλους σας,προσφορά των επί πτυχίω φοιτητών του Τ.Ε.Ι. Σερρών!
Γιατί αν 1/1.000.000 ισχύουν οι φήμες και η εμβόλιμη χαθεί,θα πέσει κυνηγητό που θα σας φύγει η ψυχή!
Τελευταία τροποποίηση: 11 Φεβρουαρίου 2013, 23:23 από constantino Καταγράφηκε
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #368 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 23:26
+1

ΚΑΡΑΟΚΕ????

http://www.youtube.com/watch?v=kit3bYuz-Us




‎-TΡΙΤΗ 12-02-13
1)Στις 10:00 το πρωι μοιρασμα κειμενου στην λαικη αγορα.(Συναντηση στις 10:00 στον Καντζα)
2)Στις 12:00 το πρωι παρασταση διαμαρτυριας στο Επιμελητηριο.
3)Tριτη-Τεταρτη-Πεμπτη 14:00-17:00 μαθηματα MAΘΗΜΑΤΙΚΩΝ 2 για τους ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ φοιτητες απο τον κυριο Παπαιωαννου.
4)Στις 17:00 ανοιχτη συνελευση στην στεφ στα πλαισια της καταληψης.
-ΣΗΜΕΡΑ(11-02-13) καραοκε στις 11:00 στο κτηριο της ΣΤΕΦ.
Sorry που δεν μπόρεσα να παραβρεθώ. Ήθελα όμως να συμμετάσχω στο karaoke, ε θέλω να πω στον αγώνα σας.

Δώσ' μου, δώσ' μου, δώσ' μου
τη σχολή σου,
θέλω θέλω να 'μαι
ο ΤΕΙτζής σου!

Μ' αρέσει που 'ναι η Σίνδος σας
πολύ απομακρυσμένη
κι η ΣΔΟ που είναι Η σχολή,
στις Σέρρες παραμένει!

Στας Σέρρας, στας Σέρρας
Στας Σέρρας, στας Σέρρας
Στας Σέρρας, στας Σέρρας
Στας Σέρρας...

Μ' αρέσεις φοιτητή μου εσύ,
που ζεις στην επαρχία,
καινούρια όμως που θα δεις,
διδακτική εμπειρία!

Στη Σίνδο, στη Σίνδο,
στη Σίνδο, στη Σίνδο
Στη Σίνδο, στη Σίνδο,
στη Σίνδο...

Δώσ' μου, δώσ' μου, δώσ' μου
τη σχολή σου,
θέλω θέλω να 'μαι
ο ΤΕΙτζής σου!

ULTIMATE EDIT: Ο ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΡ;

Ε ΕΣΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΝΑΙ ΕΣΕΝΑ ΛΕΩ. ΚΡΥΒΕΙΣ ΤΟ POST ΜΟΥ. ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ. 7 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΕΔΩ; Ή ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Σ' ΑΡΕΣΕ ΚΙΟΛΛΑΣ. ΑΛΛΑ ΜΗ ΜΑΣΣΑΣ, ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ. ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ, ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ EXPRESS ΤΟΥ ΜΕΣΟΝΥΧΤΙΟΥ.
Τελευταία τροποποίηση: 12 Φεβρουαρίου 2013, 00:02 από kostaspde Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
panosd
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #369 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 23:40
+1

Καλησπερα. Ειμαι κ εγω ενας απο τους πολλους φοιτητες που ενω τους δοθηκε η ευκαιρια να τελειωσουν κ να παρουν το πτυχιο τους νωριτερα, βρισκονται ''εγκλωβισμενοι''.
 Στα 7 χρονια που ειμαι στο ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ ποτε δεν ειδα να υπαρχει ενας κοινος στοχος για τον οποιο να αγωνιζονται ολοι μαζι, καθηγητες,διοικηση κ παραταξεις.
Ειναι κριμα γτ εχουμε απο τις καλυτερες εγκαταστασεις, εχουμε πολυ καλους καθηγητες κ.α.
Κ εγω μαζι σας παιδια στο θεμα της καταληψης, αλλα οχι την περιοδο της εξεταστικης.
 Γτ κανετε κατι το οποιο δεν θα θελατε να σας κανουν? 
Θελετε καταληψη? Καντε στο τελος της εξεταστικης μην επιτρεποντας να ξεκινησει το νεο εξαμηνο. Περισσοτερο κοσμο θα εχετε στο πλευρο σας παρα απεναντι.
Οσων αφορα τις πορειες στην Θεσ/νικη κ τα συνθηματα, λυπαμαι που το λεω αλλα κανατε μαγκες με την δικη σας φωνη, τους ''Θεσσαλονικεις'', οι οποιοι αν δεν το εχετε καταλαβει
κερδισαν τις εντυπωσεις κ ισως αυτο γυρισει εναντιον μας στο μελλον. Γτ αν δεν ερθουν οι
7 σχολες τους αυτοι δυναμωνουν κ κερδιζουν κ ερχομαστε εμεις σε δυσκολη θεση.
Επισης οταν ερχετε κοσμος κ σας ρωταει γτ κανετε καταληψη, να εχετε γνωση του λογου αυτης σας της πραξης κ οχι να απαντατε : ''γτ εσυ αυριο που θα γινεις τοπογραφος, θα εχεις πτυχιο απο μια σχολη που δεν υπαρχει''.
Δωστε στον κοσμο να καταλαβει με ΣΟΒΑΡΑ παραδειγματα, οπως πχ οτι τα τμηματα ΓΕΩ κ ΠΔΕ εχουν δικα τους κτηρια με αριστα εξοπλισμενα εργαστηρια κ ειναι ασύμφορη η μετεγκατασταση τους κτλ.
Οσων αφορα τον τροπο που εκφραζεστε στα συνθηματα κ στην ορθογραφια, μην ξεχνατε οτι ειμαστε φοιτητες κ οχι οπαδοι ομαδας ποδοσφαιρου. Ειμαστε ανθρωποι που εχουμε ενα επιπεδο μορφωσης κ θα πρεπει να το δειχνουμε. Προσωπικα εγω κ εσεις κ ολοι θελω να πιστευω, δεν δινουμε σημασια κ παιρνουμε στα σοβαρα καποιον ο οποιος βριζει κ ειναι ατσουμπαλος στους τροπους του.
Εκει πρεπει να κανουμε την διαφορα για να μπορεσουμε να ακουστουμε, να μας παρουν στα σοβαρα κ να μας υποστηριξουν.
Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα κουραστικα ολα αυτα τα χρονια ενω γνωριζουμε ολοι μεσα μας τον σωστο δρομο,να μας παρασερνουν οι ''μικρες ή μεγαλες παρεες'' , τα ποτα, τα παρτυ κτλ. Γτ αυτο ειναι που βολευει καποιους.Να υπαρχουν φοιτητες χωρις δικο τους τροπο σκεψης,βουληση κ αποψη.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 34 35 36 [37] 38 39 40 ... 48   Πάνω
Εκτύπωση