Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 08:29

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 46
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 46
Σύνολο: 46

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 29 30 31 [32] 33 34 35 ... 48   Κάτω
Εκτύπωση
Κινητοποιήσεις για το Σχέδιο Αθηνά
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 160322 φορές.
betalouda
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 308
Θετικοί ψήφοι: +47

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #310 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 15:49
+7

Επειδή δεν έχω την υπομονή να διαβάσω 25 σελίδες (από τότε που άρχισα να διαβάζω το θέμα) και φαντάζομαι πάνω κάτω τα σχόλια που γράφτηκαν.

Εγώ θέλω να προσθέσω απλά κάποιες ανησυχίες που έχω. Πολύ φοβάμαι ότι πέρα από τα συμφέροντα που έχει το ΤΕΙ μας από την εξέλιξη του πράγματος, παίζουν κι άλλα. Σαν Θεσσαλονικιά, ξέρω ότι το αεροδρόμιο πρόκειται να πάει στο Καλοχώρι (περιοχή πολύ κοντά στη Σίνδο). Το Αλεξάνδρειο ίδρυμα είναι "φιλέτο" περιοχή. Πιθανότατα λοιπόν, εκτός από τα όποια κέρδη έρθουν στις Σέρρες σύμφωνα με το σχέδιο Αθηνά, να παίζουν και συμφέροντα που δε φανταζόμαστε. Αν δηλαδή δούμε τη ΔΕΘ κάποια στιγμή εκεί ή κάνα καζίνο - ξενοδοχείο, μην απορήσουμε!!

Δεν κάνω υποδείξεις στο πώς θα συνεχιστούν τυχόν κινητοποιήσεις, απλά αναφέρω τις φοβίες μου για τον σκοπό που εξελίσσονται μερικά πράγματα. Ας δούμε λίγο και τις ευθύνες που έχει το ΤΕΙ της Σίνδου. Γιατί μόνο για τον Πασχαλούδη ακούω αρνητικά. (Δεν τον ξέρω τον κύριο και με όσα ειπώθηκαν ούτε και θέλω να τον μάθω).

Το μήνυμα μου πάει κυρίως στα παιδιά του Αλεξάνδρειου που ίσως παρακολουθούν το φόρουμ. Δείτε και εκείνη τη μεριά και πράξτε αναλόγως. Το λέω πιο πολύ γιατί διάβασα και άκουσα βολές προς το επίπεδο σπουδών του τμήματος πληροφορικής και γενικότερα του ΤΕΙ Σερρών. Χάρηκα πολύ, δεν υπάρχουν εγκαταστάσεις και προσωπικό που να καλύψει τόσους φοιτητές. Το τμήμα μου από τη δημιουργία του, έκανε 11 χρόνια να αποκτήσει τις εγκαταστάσεις του, και όντας φοιτήτρια έκανα μάθημα σε αίθουσες άλλων τμημάτων. Δεν είμαστε αντίπαλοι, το ότι μπήκανε κάποιοι με 15 δε μου λέει κάτι. Στην εποχή μου και εγώ πέρασα με βαθμό στην Πληροφορική εδώ γιατί ήθελα ΑΥΤΗ τη σχολή. Ας δούμε το δάσος παιδιά. Όλοι θίγονται, άλλοι λίγο και άλλοι πολύ. Το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ;;; Χωροταξικά συμφέροντα; Μικροπολιτικά συμφέροντα;;

Αυτά από μένα!
Καταγράφηκε

"Αυτό που κάνεις μπορεί να σου φαίνεται ασήμαντο, είναι όμως πολύ σημαντικό να συνεχίσεις να το κάνεις". M.Gandhi
rita4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 111
Θετικοί ψήφοι: +32

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #311 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 15:58
0

constantin συμφωνω αλλα αλλο ειναι το θεμα μας και απαντηση δεν βλεπω να παιρνω. οποτε παμε αυριο να γραψουμε, να μας διωξουν, να πουμε στους αλλουσ που γραφουν τις αλλες μερες οτι δε θα γραψουν και να τελειωνει εκει το θεμα. ετσι θα γινει και το υπογραφω.
Καταγράφηκε
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ_ΦΟΙΤΗΤΕΣ
*
Μηνύματα: 9
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #312 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 22:36
0

ΑΥΡΙΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 11/2/2013 ΚΑΙ ΩΡΑ 12:30 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΤΑΦΡΙΤΑ(ΣΤΗ ΤΣΙΜΙΣΚΗ) ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ ΜΕ ΠΑΝΟ.( οι φοιτητές μας έχουν έρθει σε επαφή με φοιτητές απο το ΤΕΙ ΘΕΣΝΙΚΗΣ)
Σήμερα 10/2/2013 για ακόμη μια φορά πραγματοποιήθηκε συνέλευση στι 17:00.Το πρόγραμμα είναι το εξής:
1.Δευτέρα θα πραγματοποιηθεί πορεία στη 1:00μμ στη θεσνίκη καταγγέλοντας το σχέδιο Αθηνά.
2.Την Τρίτη στις 12:00πμ, καλούμε τους φοιτητές στο ΤΕΙ να συγκεντρωθούμε και να πάμε στο επιμελητήριο και να κάνουμε παράσταση διαμαρτυρίας.
Την ίδια μέρα από τις 10:00 θα βρίσκονται στη λαϊκή αγορά οι εκπρόσωποί μας οι οποίοι θα ενημερώνουν με έντυπα και προφορικά τους πολίτες.
3.Τετάρτη-Πέμπτη θα γίνει μοίρασμα κειμένου σε σχολεία και φορείς με κάλεσμα.
4.Πέμπτη στις 18:00 θα γίνει παράσταση διαμαρτυρίας στο δημαρχείο.
5.Θα καλέσουμε το ΤΕΙ ΘΕΣΝΙΚΗΣ για επιπλέον ενίσχυση και στήριξη στις δράσεις μας.
6.Επιστολή - Αίτηση στο Δ.Σ. για συνέλευση.
7.Αποστολή σποτ σε ραδιοφωνικούς σταθμούς.

Θα αναρτηθεί πλήρες κείμενο καθώς και η περίληψη του (για το πλήρες κείμενο θα υπάρχει κπάποιο λινκ)


Επίσης, η ομάδα δραστηριοτήτων θα προβάλει την ταινία "ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑ" στις 22:00 στο υπόγειο της ΣΤΕΦ.

Είναι ολοφάνερο πως η παιδεία χτυπιέται ανελέητα. Μαζί της και οι φοιτητές, το εκπαιδευτικό προσωπικό, οι εργαζόμενοι στα ιδρύματα και οι ίδιοι οι γονείς μας που σε περίοδο οικονομικής κρίσης πολεμάν καθημερινά για να σπουδάσουμε. ΜΟΝΟ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ.
Να δωθεί έμφαση σε μια εκτίμηση που σοκάρει: «Σε ποσοστό 70% οι φοιτητές λένε ότι θα διακόψουν τις σπουδές τους.
Όταν σου ανακοινώνουν λοιπόν κάτι τέτοιο με περιθώριο διαβούλευσης 46 ημερών δεν σου μένει κάτι άλλο από το να δράσεις μαζικά και δυναμικά. Η κατάληψη είναι ένα από τα πιο δυνατά χαρτιά σου. Κανείς διοικητικός μέσα στα ιδρύματα, καμία απόφαση εις βάρος όλων μας.
Η κατάληψη είναι μόνιμα ανοιχτό μέτωπο λήψης αποφάσεων δράσεων και κινητοποιήσεων.
Είναι χώρος αντίστασης, συνδιαμόρφωσης. Σε μια περίοδο που οι εξελίξεις τρέχουν καθημερινά, κρίνεται επιτακτική η ανάγκη για άμεση έκφραση ΟΛΩΝ και για αυτό εμείς ως ανεξάρτητοι φοιτητές από παρατάξεις και κόμματα συμμετέχουμε στις λήψεις αποφάσεων. Ας σκεφτούμε λοιπόν ποιοί είναι αυτοί που πολεμούν και κατακρίνουν τέτοιους χώρους. Είναι οι ίδιοι λοιπόν που μας καταστρέφουν τις ζωές και τα όνειρά μας.

Η κατάληψη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ απλά ένα κλειστό ίδρυμα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ένα κάθετο, απόλυτο και μοναδικί μέσο. Γενά και δημιουργεί δομές. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΠΟΛΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΥΣ, Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ.
Δεν έχουμε σκοπό να βάλουμε κάποιον φοιτητή να χάσει την εξεταστική του, δεν έχουμε σκοπό να καθυστερίσουμε κάποιον από το να πάρει πτυχίο.
Ως ανεξάρτητη πρωτοβουλία σπουδαστών, στο πλαίσιο μας ξεκαθαρίσαμε πως θέλλουμε και την μεταφορά της εμβόλιμης εξεταστικής. Απόφαση που λαμβάνεται από συμβούλιο που αποτελείται από καθηγητές, εκπρόσωπο σπουδαστών και προεδρείο. Έχουμε την δέσμευση όλων προϊσταμένων και καθηγητών για αυτό.

ΚΑΝΕΝΑΣ “ΑΡΜΟΔΙΟΣ” ΓΙΑ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ, ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ, ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΛΕΨΟΥΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.
ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΝΕΨΕΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ.

ΚΑΛΟΥΜΕ ΣΕ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 17:00 ΣΤΟ ΙΣΟΓΕΙΟ ΤΗΣ ΣΤΕΦ κάθε φοιτητή , καθηγητή, εργαζόμενο, γονέα και αλληλέγγυο που τάσσεται ΟΛΟΚΗΡΩΤΙΚΑ ΚΑΤΑΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΑΘΗΝΑ.

Τελευταία τροποποίηση: 11 Φεβρουαρίου 2013, 08:55 από synzeus Καταγράφηκε
kostarika
*
Μηνύματα: 38
Θετικοί ψήφοι: +10

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #313 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 23:02
+3

Επειδη αυριο γραφω και δεν εχω διαθεση να υπακουω σε 3-4 18χρονα που το παιζουν επαναστατες, αυριο καλω οσους δινουν να παρευρεθουν κανονικα στις  εξετασεις.
Αν θελετε καταληψη κ ηρωισμους καντε καθημερινα μετα τις 5 το απογευμα και οι υπολοιποι να δινουν κανονικα. Προπαγανδες τελος ειστε για λυπηση τοσα χρονια
Καταγράφηκε
sofi
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: +4

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #314 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 23:10
0

Συμφωνώ απόλυτα!! Για να μαζευτούμε όλοι όσοι γράφουν αυτήν την εβδομάδα! Κι εγώ το 2006 μπήκα στη σχολή και έχω δει και ακούσει αρκετά!
Καταγράφηκε
anaslach
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 139
Θετικοί ψήφοι: +41

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #315 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 23:16
0

''Επίσης, η ομάδα δραστηριοτήτων θα προβάλει την ταινία "ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑ" στις 22:00 στο υπόγειο της ΣΤΕΦ.''

Κατάληψη = καλοπέραση στο Τει να περνάμε την ώρα μας; ; ;

Γιαυτό να μη δώσουμε τα μαθήματα μας αυτή την εβδομάδα; Ή διαφορετικά δείτε εσείς την ταινία..και δίνουμε εμείς εξετάσεις..

Νο problem...

Καταγράφηκε

Οι άνθρωποι που θέλουν να είναι ευτυχισμένοι βρίσκουν τον τρόπο!!! Oι υπόλοιποι βρίσκουν απλά μια δικαιολογία..
nemo18
*
Μηνύματα: 48
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #316 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 23:26
0



Επίσης, η ομάδα δραστηριοτήτων θα προβάλει την ταινία "ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑ" στις 22:00 στο υπόγειο της ΣΤΕΦ.


σοβαρα τωρα????
Καταγράφηκε
anaslach
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 139
Θετικοί ψήφοι: +41

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #317 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 23:27
0

Aν ανέβεις στην ανακοίνωση των Ανεξάρτητων φοιτητών, θα το δεις...

Αν είναι δυνατόν. . . .

Ας σοβαρευτούμε λιγο...
Καταγράφηκε

Οι άνθρωποι που θέλουν να είναι ευτυχισμένοι βρίσκουν τον τρόπο!!! Oι υπόλοιποι βρίσκουν απλά μια δικαιολογία..
billyboy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 65
Θετικοί ψήφοι: +34

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #318 - 10 Φεβρουαρίου 2013, 23:34
+2

''Επίσης, η ομάδα δραστηριοτήτων θα προβάλει την ταινία "ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑ" στις 22:00 στο υπόγειο της ΣΤΕΦ.''

Κατάληψη = καλοπέραση στο Τει να περνάμε την ώρα μας; ; ;

Γιαυτό να μη δώσουμε τα μαθήματα μας αυτή την εβδομάδα; Ή διαφορετικά δείτε εσείς την ταινία..και δίνουμε εμείς εξετάσεις..

Νο problem...



και εγω κατα της καταληψης ειμαι, θα το δεις αμα κοιταξεις 2-25 σελιδες πισω. ξερω ειναι ασχημο να σου κοβουν την εξεταστικη αλλα δεν θα επειχειρηματολογησω αλλο, εξαλου το εκανα ηδη μεσα απο πολλα ποστ. θα σου προτεινα να πας αυριο οπως κι εγω και ποτε δεν ξερεις. οσο για την προβολη, καταληψεις στεγης εχουν υποχρεωση να προαγουν πολιτισμικες δρασεις οπως προβολες ταινιων, συναυλιες και παραστασεις. και χωρις να γνωριζω πιστευω οτι το αντικειμενο της ταινιας δεν ειναι ακριβως αυτο που λεμε, "να την δουμε να καλοπερασουμε", αλλα "να την δουμε και να προβληματιστουμε", καλη τυχη αυριο μαλλον θα μας χρειαστει.
Καταγράφηκε

Don't smell the flowers
They're an evil drug to make you loose your mind
charon
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 85
Θετικοί ψήφοι: +63

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #319 - 11 Φεβρουαρίου 2013, 00:42
+1

Συμφωνώ απόλυτα!! Για να μαζευτούμε όλοι όσοι γράφουν αυτήν την εβδομάδα! Κι εγώ το 2006 μπήκα στη σχολή και έχω δει και ακούσει αρκετά!
Επειδη αυριο γραφω και δεν εχω διαθεση να υπακουω σε 3-4 18χρονα που το παιζουν επαναστατες, αυριο καλω οσους δινουν να παρευρεθουν κανονικα στις  εξετασεις.
Αν θελετε καταληψη κ ηρωισμους καντε καθημερινα μετα τις 5 το απογευμα και οι υπολοιποι να δινουν κανονικα. Προπαγανδες τελος ειστε για λυπηση τοσα χρονια

23 χρονών παιδιά και ήδη σαπίσατε. Κρίμα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 29 30 31 [32] 33 34 35 ... 48   Πάνω
Εκτύπωση