Νέα:
Πέμπτη 18 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
18 Απριλίου 2024, 03:29

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 20
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 16
Σύνολο: 16

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16 ... 48   Κάτω
Εκτύπωση
Κινητοποιήσεις για το Σχέδιο Αθηνά
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 160378 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #120 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:24
0

@antrew80
Καταλαβαίνω όσους δουλεύουν, είναι στρατό ή μένουν στις πόλεις γιατί δεν έχουν χρήματα. Εσύ όμως επέλεξες να σπουδάσεις σε ξένη χώρα. Δεν σου φταίνε μόνο οι υπόλοιποι.
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:27 από Sérmac Καταγράφηκε
Heisenberg
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #121 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:27
+1

Καταλήψεις παντού μέχρι να αποσυρθεί το σχέδιο.
Καταγράφηκε

ομλέ
antrew80
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +13

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #122 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:35
+2

@antrew80
Καταλαβαίνω όσους δουλεύουν, είναι στρατό ή μένουν στις πόλεις γιατί δεν έχουν χρήματα. Εσύ όμως επέλεξες να σπουδάσεις σε ξένη χώρα. Δεν σου φταίνε μόνο οι υπόλοιποι.
Δεν είπα ότι φταίνε οι άλλοι που επέλεξα έγω να σπουδάσω σε ξένη χώρα ούτε ότι φταίει κάποιος που δεν πέρασα στην ώρα μου τα μαθήματα.
Απλά όπως και εγώ και άλλοι που είμαστε πλέον μια ανάσα απο το πτυχίο να το στερούμαστε του δικαιώματος να δώσουμε τώρα τα μαθήματα
Καταγράφηκε
rita4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 111
Θετικοί ψήφοι: +32

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #123 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:35
+2

Κοίταξε να δεις και εμείς είμαστε κατά στο σχέδιο Αθηνά αλλά ποτέ δεν περίμεναμε ότι θα λειτουργούσατε αδιαφορώντας για τους συναδέλφους σας που παλεύουν τόσα χρόνια σε μια σχολή με πολλά μαθήματα των οποίων η εξέταση δεν γινόταν με θέματα πολλάπλής επιλογής όπως τωρα και δεν ήταν τόσο εύκολο όσο τώρα να περάσεις. και ενώ έχουμε κίνδυνο διαγραφής από τη σχολή, αποφασίζεται να κάνετε κατάληψη σε μια εξεταστική-δώρο απο το υπουργείο. ε όχι τωρα δεν είμαστε μαζί σας.
Καταγράφηκε
den ginetai!!
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 102
Θετικοί ψήφοι: +56

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #124 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:44
+1

Κάποιες ερωτήσεις ρε παιδιά στα άτομα που ψήφισαν υπέρ και λογικά βλέπουν όσα λέμε! Γιατί τώρα οι καταλήψεις; Το σχέδιο είχε βγει εδώ και μια βδομάδα γιατί όχι κατάληψη και την βδομάδα που δίναμε ακόμα εξετάσεις! Γιατί όχι μετά την εξεταστική; Η διαβούλευση δεν είναι για 45 μέρες; αν κερδίσουμε 5 μέρες κατάληψη κερδίζουμε την κατάργηση του νόμου;
Καταγράφηκε

Πήρα πτυχίο. Και τώρα το μεγάλο δίλημμα .
Κορνίζα ή κώλος;
Constantin493
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 31
Θετικοί ψήφοι: +9

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I push my fingers into my eyes...

Άντρας
Απάντηση #125 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:45
+1

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν είμαι πρώτο εξάμηνο.
1ον Δεν έχω ψηφίσει υπέρ της κατάληψης.
2ον Δεν πιστεύω πως η κατάληψη θα αλλάξει κάτι γιατί πολύ απλά το ότι είναι σε διαβούλευση το σχέδιο δεν σημαίνει ότι δεν θα ψηφιστεί στο σύνολο του.
Θα ήθελα να σχολιάσω κάποια πράγματα που παρατήρησα όσο διάβαζα τα σχόλια των προηγούμενων.Καταρχήν για αυτούς που ψήφισαν για την κατάληψη, είναι ανεύθυνοι διότι ενώ ξέρουν ότι μετά την κανονική εξεταστική έρχεται των φοιτητών επί πτυχίου αποφασίζουν για κατάληψη χωρίς να σκέφτονται τους άλλους.Από την άλλη βλέπω όλους τους φοιτητές που θα συμμετάσχουν σε αυτή την εξεταστική να διαμαρτύρονται ότι θα διαγραφούν ή θα πληρώσουν πολλά χρήματα. Το θεωρώ μεγάλη κοροϊδία διότι έχουν πάει στρατό, δουλεύουν και παίρνουν άδειες και ακόμα χρωστάνε μαθήματα.Δηλαδή όταν ήσασταν φοιτητές τι κάνατε? Δεν μπορώ να το καταλάβω... Και μπορώ να τεκμηριώσω και την άποψη μου. Σήμερα στον προγραμματισμό υπήρχαν πολλοί 5 και 6 εξάμηνο που το δίνανε,δηλαδή τόσο δύσκολα είναι?

Υ.Γ. Ότι έγραψα το έγραψα φιλικά και δεν θέλω να προσβάλλω κανέναν. Στην τελική το δίκιο το έχουν οι φοιτητές που υπάρχει η περίπτωση να χάσουν την εξεταστική τους.
Καταγράφηκε

You have to sacrifice something of equal value in order to gain something...
Soberphobic
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 481
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sugar Oi!

Γυναίκα WWW
Απάντηση #126 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:48
0

Λοιπόν μόλις γύρισα από ΤΕΙ και ειπώθηκαν πάνω κάτω τα εξής:
Η κατάληψη ισχύει για την εβδομάδα δεν ειπώθηκε τίποτα για την εμβόλιμη παρά μόνο πως δεν θα πρόκειται να χαθεί.
Τέλος να πω πως θα βγει επίσημη ανακοίνωση και από την ίδια την συνέλευση απόψε ίσως και αύριο.
Καταγράφηκε

Banned From The Pubs
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #127 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:51
+1

Ρε Sober που βλέπω ότι ενημερώνεις και ευχαριστούμε οι ξενιτεμένοι.. Από που πηγάζει η σιγουριά ότι δεν θα χαθεί η εμβόλιμη μπορείς να μου πεις; Έχει μιλήσει κάποιος με κάποιον; και αν ναι ποιος με ποιον;; και τι έχουν πει.. αν ξέρεις φυσικά να μας πεις..
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
rita4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 111
Θετικοί ψήφοι: +32

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #128 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 22:53
+6

Έχεις δίκιο να απορείς Constantin493 αλλα θα σου απαντησω. η σχολη που βρήκες εσύ τωρα δεν εχει καμια σχεση με τη σχολη μας πριν 2-3 χρονια... το επιπεδο δυσκολιας των μαθηματων και κυριως των εξετασεων ηταν αρκετα πιο ανεβασμενο απο τωρα. για τον λογο αυτο εχουνε μαζευτει τοσοι αιωνιοι φοιτητες. φυσικα και υπαρχουν αυτοι που απλα δεν νοιαζοταν για τη σχολη απλα δε θα τους αναφερω. αυτη τη στιγμη εγω προσπωπικα ειμαι στα ορια να παρω πτυχιακη και με τις καταληψεις θα περιμενω μετα τον ιουνιο.. ειναι και αλλοι σε πολυ χειροτεροι κατασταση απο μενα. απλα εσεις οι καινουργιοι δεν μπορειτε να το καταλαβετε. αυτα!
Καταγράφηκε
Gary
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 346
Θετικοί ψήφοι: +80

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μην πατάτε το χόρτο...καπνίστε το

Γυναίκα
Απάντηση #129 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 23:01
+1

Θα συμφωνήσω με την Rita σε αυτό.. Τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ τα τελευταία χρόνια, τα δύσκολα μαθήματα υπάρχουν ακόμα και θα υπάρχουν..φυσικά όλοι θα τα ζησουν οσο περνάνε τα εξάμηνα και ας λένε τώρα...Το θέμα είναι πως κανένας απο αυτούς που ψηφισαν να κλείσει το ιδρυμα δεν μπορεί να εξασφαλήσει πως η εμβόλιμη δεν θα χαθεί.
Και επίσης αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως καθε φορά που ανοίγει ένα τετοιο θέμα προς συζήτηση οι νέοι λογαριασμοί ξεπηδάνε ξαφνικά!!!!!απλά μια παρατήρηση
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2013, 23:02 από Gary Καταγράφηκε

Φυσικά και υπάρχει πολλή γνώση στα πανεπιστήμια.Οι πρωτοετείς φέρνουν λίγη, οι τελειόφοιτοι δεν παίρνουν πολλή κι έτσι η γνώση συσσωρεύεται.
Σελίδες: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16 ... 48   Πάνω
Εκτύπωση