Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 08:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 46
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 56
Σύνολο: 56

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 48   Κάτω
Εκτύπωση
Κινητοποιήσεις για το Σχέδιο Αθηνά
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 160324 φορές.
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #80 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:02
0

Το πλαίσιο που ψηφίστηκε είναι αυτό που έβαλε ο Sermac στην πρώτη σελίδα οπότε αυτό που αποφασίστηκε είναι οι προτάσεις που έχει:


Παράθεση
ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ:
• Εβδομαδιαία κατάληψη του ιδρύματος με σκοπό τη λειτουργία του ως κέντρο δράσεων και συνελεύσεων για τη συνέχιση των δράσεων.
• Μεταφορά εμβόλιμης εξεταστικής μετά το πέρας των κινητοποιήσεων.
• Δημιουργία ομάδων εργασίας για το συντονισμό και τη συνεχή λειτουργία της κατάληψης.
• Συντονισμός δράσεων με τα υπόλοιπα εκπαιδευτικά ιδρύματα που κινητοποιούνται.
• Συμμετοχή στην πορεία που καλεί το τμήμα ΕΑΔΣΑ.
• Αφισοκόλληση σε κεντρικά σημεία με παράλληλο μοίρασμα κειμένων ενημερωτικού χαρακτήρα.
• Καταγγελία με επιστολή ψηφίσματος στο αρμόδιο Υπουργείο.
• Δελτίο τύπου για εφημερίδες-κανάλια.
• Δημιουργία ηχητικού σποτ για ραδιοφωνικούς σταθμούς.
• Δημιουργία πάγκου σε κεντρικό σημείο της πόλης για ενημέρωση των πολιτών.
• Προσπάθεια για αντιμαθήματα.
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
genesis91
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +19

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #81 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:02
0

Παράθεση
Κατά τη Γενική Συνέλευση του ΤΕΙ Σερρών που διεξήχθη χθες 7-2-2013 στο ΤΕΙ Σερρών ψηφίστηκε με 319 ψήφους το πλαίσιο της ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ έναντι 191 της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ και 30 του ΜΑΣ.

191 ήταν της ΔΑΠ που ψήφισαν όχι στην κατάληψη. Καθηγητές δε ξέρω αν ήταν παρόντες αν και δε νομίζω γιατί ήταν συνέλευση φοιτητών. Αλλά αν ήταν πιστεύω ότι θα είχε βγει κάποια ανακοίνωση.
Καταγράφηκε
xiled
*
Μηνύματα: 18
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #82 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:02
-1

Πρωτον:Η εμβολιμη εξεταστικη δεν θα χαθει.
Δευτερον:Το συνθημα λεει "ουτε στις Σερρες ουτε πουθενα...",εννοωντας να μην εφαρμοστει στις Σερρες..
Τριτον:Οταν λες "αναρχικοι" και οτι "φαινοταν"..τι εννοεις ακριβως?Εχουν κατι συγκεκριμενο..κανενα χαρακτηριστικο..μηπως μυριζουνε...μηπως σου χαλανε την αισθητικη?Ειναι δυνατον να ειστε τοσο παρτακηδες καποιοι και να δηλωνετε δημοσια οτι δεν σας ενδιαφερει αν θα γινει κινητοποιηση εναντια στο σχεδιο αυτο που θα υποβαθμισει και τα δικα σας πτυχια(εκτος απο ολα τα αλλα που θα κανει!)....
Καταγράφηκε
cmpahar
*
Μηνύματα: 236
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #83 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:03
0

Ναι ρε παιδιά αλλά δεν είναι ΠΟΥΘΕΝΑ ξεκάθαρο το ΑΝ ψηφίστηκε το πλαίσιο :)
Καταγράφηκε

Go away or I will replace you with a very small shell script
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #84 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:06
0

Εντελώς καλοπροαίρετα ρωτάω.. Πως εξασφαλίζετε ότι δεν θα χαθεί η εμβόλιμη;;

ΥΓ: Σε προηγούμενο ποστ αναφέρω και εγώ ότι θεωρώ ότι δεν θα χαθεί.. Η σιγουριά όσων το γράφουν δεν ξέρω από που πηγάζει και θέλω να μάθω..

cmpahar το γράφει ο Sermac πάνω πάνω:

Παράθεση
Κατά τη Γενική Συνέλευση του ΤΕΙ Σερρών που διεξήχθη χθες 7-2-2013 στο ΤΕΙ Σερρών ψηφίστηκε με 319 ψήφους το πλαίσιο της ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ έναντι 191 της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ και 30 του ΜΑΣ.
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
xriseyri
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 126
Θετικοί ψήφοι: +31

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #85 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:06
+2

Η βλακεία σε όλο της το μεγαλείο. Μας δώσαν εμβόλιμη μετά από τόσο καιρό και κάποιοι που δεν είναι δικαιούχοι κάνουν κατάληψη. Δεν μπορούσαν να περιμένουν δηλαδή μια εβδομάδα. Το ΤΕΙ λογικά την άλλη βδομάδα θα είναι ανοικτό μόνο για τους φοιτητές που δικαιούνται να δώσουν εμβόλιμη. Οι υπόλοιποι έχοθν κενό. Άρα τι κατάληψη και κουραφέξαλα;
Να σας δω μάγκες να κάνετε κατάληψη όταν περάσει η εμβόλιμη και όταν αρχίζει το εξάμηνο. Εκεί να δω που θα σας καίει αν θα χάσετε το εξάμηνο αν θα κάνετε κατάληψη.
Καταγράφηκε
genesis91
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +19

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #86 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:13
0

Ποιός είπε ότι δεν μας ενδιαφέρει αν θα γίνει κινητοποίηση ενάντια στο σχέδιο; Ίσα ίσα που λέω πως έδωσα και εγώ το παρόν.
Απλά αντιτίθεμαι στο γεγονός της εμβόλιμης. Διότι κάποιοι από τους φοιτητές που δικαιούνται να δώσουν αυτά τα μαθήματα επίσης κινδυνεύουν να διαγραφούν από το ΤΕΙ. Αν δε βγει ΕΠΙΣΗΜΗ ανακοίνωση στη σελίδα του ΤΕΙ δεν μπορείτε να μας διασφαλίσετε για τίποτα.

Παράθεση
Δευτερον:Το συνθημα λεει "ουτε στις Σερρες ουτε πουθενα...",εννοωντας να μην εφαρμοστει στις Σερρες..
Το ίδιο ακριβώς σύνθημα λένε και στη Θεσσαλονίκη.. αν ήταν έτσι θα περίμενα να ακούσω και για άλλες πόλεις όπου θα απορροφηθούν τα υπόλοιπα τμήματα.
Καταγράφηκε
cmpahar
*
Μηνύματα: 236
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #87 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:17
+1

Ωραία λοιπόν, επί της διαδικασίας.
Ας μαζευτούμε τη Δευτέρα 320 άτομα, σε συνέλευση που θα ανακοινώσουμε από σήμερα και ας ψηφίσουμε το ίδιο πλαίσιο διαγράφοντας μόνο την κατάληψη.

Δημοκρατικές διαδικασίες.Ανεξάρτητοι σπουδαστές δεν είμαστε και εμείς;
Με την προϋπόθεση όμως ότι δικαίωμα ψήφου θα έχουν μόνο οι ανεξάρτητοι σπουδαστές του ΤΕΙ Σερρών.
Όχι του μελλοντικού ΤΕΙ Σερρών!

Ας γίνουμε και περισσότερο δημοκρατικοί, συνέλευση αύριο το απόγευμα!
Γιατί φίλοι μου συμφοιτητές και αγωνιστές, ο αγώνας δεν έχει ούτε ΣαββατοΚύριακα ούτε αργίες.
Γιατί δεν γίνεται κατάληψη του ΤΕΙ από ΤΩΡΑ;!
Τελευταία τροποποίηση: 09 Φεβρουαρίου 2013, 09:23 από synzeus Καταγράφηκε

Go away or I will replace you with a very small shell script
genesis91
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +19

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #88 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:26
+1

Σε τέτοιες περιπτώσεις όπου γίνονται συνελεύσεις για να παρθούν ΤΕΤΟΙΕΣ  αποφάσεις ας ήταν κάποιοι αρμόδιοι εκεί όλη μερα για να μπορούν να ψηφίσουν όλοι οι φοιτητές διότι μη ξεχνάτε ότι έχουμε και εξεταστική και κάποιοι γράφουν 2-3 μαθήματα την ημέρα.

Και επίσης να γινόταν καλύτερη ενημέρωση και ΕΓΚΑΙΡΑ όχι 1-2 μέρες πριν.

Συμφωνώ με τον προλαλλήσαντα!
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:27 από genesis91 Καταγράφηκε
stormnick
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 41
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #89 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:26
0

Ας γίνουμε και περισσότερο δημοκρατικοί, συνέλευση αύριο το απόγευμα!
Γιατί φίλοι μου συμφοιτητές και αγωνιστές, ο αγώνας δεν έχει ούτε ΣαββατοΚύριακα ούτε αργίες.
Γιατί δεν γίνεται κατάληψη του ΤΕΙ από ΤΩΡΑ;!
Η καταληψη ξεκιναει απο σημερα...τουλαχιστον ετσι ανακοινωθηκε...


3. Διαπίστωση: Στα άτομα που παρευρίσκονταν στην κατάληψη αμφιβάλλω αν υπήρχαν έστω και 30 που ήταν από το ΤΕΙ μας! Ήταν φοιτητές του ΤΕΙ της Σίνδου(από τα τμήματα που είναι να μεταφερθούν εδώ αναγνώρισα κάποιους γνωστούς μου που φοιτούν αντίστοιχα σε εκείνα τα τμήματα) που ήρθαν να διαμαρτυρηθούν και να ξεσηκώσουν τον κόσμο εδώ συγκεκριμένα ένα από τα συνθήματα τους ήταν "Ούτε στις Σέρρες ούτε πουθενά, το σχέδιο Αθηνά να μείνει στα χαρτιά". Και έρχομαι και σας ρωτώ: Φοιτητής του ΤΕΙ Σερρών θα έλεγε τέτοιο σύνθημα; Προφανώς αν ήταν κατά του σχεδίου Αθηνά θα υπερασπιζόταν τη διαμονή του στο ΤΕΙ Σερρών.[/quote]

Αν ισχύει κατι τετοιο τοτε το ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ παει περιπατο...τετοιες πρακτικες θυμιζουν καποιους καθολου ανεξαρτητους...ελπιζω να ειδες λαθος...
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2013, 20:27 από stormnick Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 48   Πάνω
Εκτύπωση