Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 13:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 47
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 37
Σύνολο: 37

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 48   Κάτω
Εκτύπωση
Κινητοποιήσεις για το Σχέδιο Αθηνά
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 160302 φορές.
jimpapa
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: +9

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #10 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 08:07
+4

Ρε παιδιά είστε σοβαροί;πως ξεκινατε έτσι μια κατάληψη την στιγμή που κάποιοι δίνουν στην εμβολιμη εξεταστική το τελευταίο τους μάθημα για πτυχίο;κανείς δεν είπε να μην κάνετε κατάληψη.όλοι συμφωνούμε σε αυτό.αλλα αν θέλετε να είστε δίκαιοι και να μην λέτε ότι ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του και όχι το γενικό καλό, οφείλετε να σεβαστειτε τους επί πτυχίο φοιτητές για μια κωλοβδομαδα. Με το να στερειτε αυτό το δικαίωμα από τα παιδιά, στερειτε ταυτόχρονα και την ευκαιρία να είμαστε όλοι μαζί ενωμένοι.
Καταγράφηκε
rossi
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 690
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΠΑΟΚ ΜΙΑ ΖΩΗ

Άντρας WWW
Απάντηση #11 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 08:34
0

Και εκτός την εμβόλιμη εξεταστική, υπάρχουν και εξεταστικές των Μεταπτυχιακών, που τρέχουν και δεδομένου της κατάληψης δεν ξέρουμε αν θα γίνει. Ελπίζω να κυλήσουν όλα ομαλά και για τους με και για τους δε  και να μπορέσουμε να δώσουμε μαθήματα.
Καταγράφηκε

ΠΑΟΚ εδώ ΠΑΟΚ εκεί ΠΑΟΚ είναι όλοι στο ΤΕΙ!!!
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #12 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 08:52
+1

Δηλαδή αποφασίσαμε να κλείσει το ΤΕΙ την εβδομάδα που μέχρι πριν ψηφισθεί η εμβόλιμη το ΤΕΙ δεν λειτουργούσε καν.. Την εβδομάδα κενό ανάμεσα σε εξεταστική και έναρξη μαθημάτων.. Δηλαδή με την κατάληψη κερδίζουμε ότι το ΤΕΙ θα είναι κλειστό αυτή τη βδομάδα όπως όλα τα προηγούμενα χρόνια.. Ωραίο..

Δεν μπαίνω στη διαδικασία να πω για τα δικά μου και πως με επηρεάζει η κατάληψη αυτή - με καταστρέφει- απλά δεν καταλαβαίνω πως μια κατάληψη σε ημερομηνίες που παραδοσιακά η σχολή υπολειτουργούσε επηρεάζει κανέναν.. Δεν διαφωνώ με τις απαιτήσεις, διαφωνώ με τις προτάσεις.. Και συγγνώμη αλλά θεωρώ ότι εξαιρετικά δύσκολα θα πετύχουν την μεταφορά της εμβόλιμης και είναι κάτι που φυσικά δεν θέλω να ρισκάρουμε..
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #13 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 09:16
+1

540 άτομα ψήφισαν; Μάλιστα. Ο καθένας τα συμπεράσματά του.
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2013, 09:17 από synzeus Καταγράφηκε
jimis
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +4

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #14 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 09:23
0

Ρε παιδια τι ειναι αυτα που κανετε.. Στην εξεταστικη των επι πτυχιω.?? Εγω καταστρεφομαι αν δεν δωσω τωρα. Δεν εχω λεφτα να φυγω και να ξαναερθω. 3 μαμημενα μαθηματα μεινανε..
Καταγράφηκε
sad_death
*
Μηνύματα: 53
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #15 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 10:09
-2

Αν κατάλαβα καλά λέτε να περιμένουμε άλλη μια βδομάδα για την εμβόλιμη, μετά να περιμένουμε να τελειώσουν και οι εξετλασεις για το μεταπτυχιακό και μετά να κάνουμε οτι είναι να κάνουμε την στιγμή που το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης έχει τουλάχιστον μία βδομάδα που άρχισαι.

Δηλαδή να περάσει το "Αθηνά", να μας υποβαθμίσουν τα πτυχία, να μην έχουμε δικαιώματα (ούτε και αυτοί που έχουν ήδη το πτυχίο τους) και όλα αυτά θα ανεχτούμε για να πάρουμε το αυτο το πτυχίο που και σήμερα να αξίζει κάτι αύριο δε θα είναι τίποτα παραπάνω απο ένα απλό κουρελόχαρτο...

Ναι ρε... Καλήτερα να μη κάνουμε τίποτα γιατί αν κάνουμε μετά την εμβόλιμη κατάληψη τότε θα χάσουμε το εξάμηνο.
Και μη κάνουμε καμια πορεία γιατί θα ενοχλήσουμε τον κόσμο μέσα στις Σέρρες.
Πειράζει δηλαδή που χάσαμε απο 4 και πάνω χρόνια απο τη ζωή μας για να σπουδάσουμε και δε θα μπορούμε να κάνουμε κάτι με το πτυχίο μας;

Ρε παιδια τι ειναι αυτα που κανετε.. Στην εξεταστικη των επι πτυχιω.?? Εγω καταστρεφομαι αν δεν δωσω τωρα. Δεν εχω λεφτα να φυγω και να ξαναερθω. 3 μαμημενα μαθηματα μεινανε..

Φίλε μου θα μπορούσες να είσουν και εσύ εκεί και να πείς ΟΧΙ.
Και δε το λέω για εσένα μόνο αλλά και για όλους όσους δε μπήκαν στον κόπο να παν στη συνέλευση.
Τελευταία τροποποίηση: 09 Φεβρουαρίου 2013, 09:20 από synzeus Καταγράφηκε

He who chooses not to fight has already lost.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
He who chooses security over freedom deserves neither.
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 10:22
0

Ναι αυτό λέω εγώ προσωπικά που γράφεις στην πρώτη παράγραφο.. Λέω ότι για να υποβαθμιστεί το πτυχίο πρέπει να υπάρχει πτυχίο.. Αλλιώς υπάρχουν απλά 4+ χρόνια υποβαθμισμένης σπουδής.. Και λέω ότι εάν θες να έχεις φοιτητές με το μέρος σου δν κάνεις κατάληψη όταν πολλοί από αυτούς έχουν ευκαιρία να πάρουν πτυχίο και να μην περιμένουν 6 μήνες..

Ειρωνικά μπορώ να απαντήσω και εγώ σε πολλές από τις απαιτήσεις/προτάσεις αλλά δν το κάνω..

ρωτάω λοιπόν ξανά αν θέλουμε να γίνει σοβαρή κουβέντα.. Πως χτυπάς το σχέδιο Αθηνά με το να κλείσεις τη σχολή κατά τη διάρκεια μιας εβδομάδας εμβόλιμης εξεταστικής; Μια εβδομάδα που η συντριπτική πλειοψηφία (όσοι είναι 8ο εξάμηνο και κάτω ή δεν έχουν δηλώσει έστω ένα μάθημα) των φοιτητών δεν έχει καν καμιά δουλειά στο ΤΕΙ.. Το καταλαβαίνεις ότι ένα μεγάλο ποσοστό φοιτητών ΔΕΝ θα είναι καν στην πόλη των Σερρών γιατί για αυτούς η επόμενη εβδομάδα είναι κενή;;!!

Οπότε λέω εγώ.. από τη στιγμή που αυτή η υποβάθμιση μας πλήττει όλους η κινητοποίηση δεν πρέπει να γίνει σε περίοδο που το ΤΕΙ λειτουργεί για ΟΛΟΥΣ??? Αλλιώς κλείστε το και την εβδομάδα των Χριστουγέννων..
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
jimis
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +4

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #17 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 10:26
+2


Και για την εξεταστικη των επι πτυχιο εγγυαστε οτι θα γινει?? Τον Σεπτεμβριο βριζαμε ολοι τους καθηγητες που εκοβαν την εξεταστικη στην μεση και τωρα το κανουμε εμεις.. ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ...
Καταγράφηκε
jimpapa
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: +9

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 10:28
+1

sad_death δωσε στον παιδι απο τη κυπρο τα λεφτα για τα εισητηρια για να ερθει στην συνελευση να πει ΟΧΙ. δωσε λεφτα στα παιδια απο την Αθηνα, απο την Θεσσαλονικη και δεν ξερω και γω απο που. ο καθε ενας απο εμας τοσα χρονια εχει κανει την προσπαθεια του στο ΤΕΙ, εχει χαλασει χρονια και λεφτα απο την ζωη του για να φτασει στο σημειο να θελει να περασει 1, 2 ,3 μαθηματα και να παρει το πτυχιο...και δεν μπορει να γινει η καταληψη μια βδομαδα μετα? το ΤΕΙ θεσσαλονικης οπως λες, εχει μια βδομαδα καταληψη..εδω κανατε καλα καλα τις εξετασεις σας και τωρα που ειναι η εβδομαδα για τους επι πτυχιο τους ακυρωνετε ετσι απλα. το οτι προτεινετε να γινει η εμβολιμη μια βδομαδα μετα, ειναι μια προταση απλα. δεν δινει σε κανεναν εγγυησεις. δωστε μας εγγυησεις οτι θα γινει η εμβολιμη και δεν θα εχει κανενας παραπονο.
Καταγράφηκε
jimis
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +4

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #19 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 10:38
0

Και ποσο περιεργο που κλεινουν το ΤΕΙ με το που τελειωσε η κανονικη εξεταστικη.  Ε ναι μωρε γραφτους στα παπαρια τους επι πτυχιω και παμε εμεις να καβλαντισουμε για τουλαχιστον μια  βδομαδα. Εαν θελατε να το κλεινατε απο την προηγουμενη βδομαδα. 
Α και sad_death θα ερθεις στην θεση μας και θα σου γινεται το στομαχι κομπος απο το αγχος και τοτε θα βρεθει ενας αλλο παπαρακι sad_death να σου πουλαει ειρωνια και να σου δινει συμβουλες εκ του ασφαλους.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 48   Πάνω
Εκτύπωση