Νέα:
Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
24 Απριλίου 2024, 22:34

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 23
Σύνολο: 23

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Συγκεντωση Π.Δ.Ε (φοιτητες-καθηγητες) για το σχεδιο Αθηνα 4/2/2013
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 7741 φορές.
ekoutras
*
Μηνύματα: 19
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πολιτικων Δομικων Εργων

Άντρας
02 Φεβρουαρίου 2013, 17:49
0

Τη Δευτερα 4/2/2013 και ωρα 13:00 συγκεντρωση, για ενημερωση και συζητηση φοιτητων και καθηγητων του τμηματος ΠΔΕ εξω απο τα Βαρια Εργαστηρια ΣΤΕφ.
Καταγράφηκε
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #1 - 03 Φεβρουαρίου 2013, 15:44
0

Το λεκτικό της νέας σχολής που προκύπτει θα πρέπει να είναι η νούμερο 1 ανησυχία σας!

Πέραν του ότι το "τεχνολόγων" στην αρχή είναι από μόνο του κάτι το εξαιρετικά υποτιμητικό***,με τέτοιο διακριτικό τίτλο σπουδών και μάλιστα απροσδιόριστο από την Ελληνική νομοθεσία δε θα μπορείτε να περνάτε ούτε απ'έξω απ'τις πολεοδομίες χωρίς το δικηγόρο σας απ'τη μια πλευρά και τον διπλωματούχο μέλος Τ.Ε.Ε. που θα σας υπογράφει τις μελέτες/άδειες από την άλλη!

***ΠΡΟΣΟΧΗ,το "τεχνολογικής εκπαίδευσης (Τ.Ε.)" μετά το μηχανικός με το "τεχνολόγος" δεν έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως εννοιολογική σχέση μεταξύ τους!Το μεν πρώτο είναι απλά μια διακριτική αναφορά στο ίδρυμα προέλευσης του τίτλου σπουδών και τίποτε περισσότερο,το δε δεύτερο είναι κάτι που ανέκαθεν το Τεχνικό επιμελητήριο χρησιμοποιούσε ως κάτι ανάμεσα σε εργοδηγό και μηχανικό για να χαρακτηρίζει και να λοιδωρεί τους μηχανικούς Τ.Ε. στα μάτια της Ελληνικής κοινωνίας!
Με το να δεχτείτε τον τίτλο αυτό είναι σα να βγάζετε μόνοι σας τα μάτια σας...
Καταγράφηκε
not.important
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #2 - 03 Φεβρουαρίου 2013, 18:14
0

Το λεκτικό της νέας σχολής που προκύπτει θα πρέπει να είναι η νούμερο 1 ανησυχία σας!

Πέραν του ότι το "τεχνολόγων" στην αρχή είναι από μόνο του κάτι το εξαιρετικά υποτιμητικό***,με τέτοιο διακριτικό τίτλο σπουδών και μάλιστα απροσδιόριστο από την Ελληνική νομοθεσία δε θα μπορείτε να περνάτε ούτε απ'έξω απ'τις πολεοδομίες χωρίς το δικηγόρο σας απ'τη μια πλευρά και τον διπλωματούχο μέλος Τ.Ε.Ε. που θα σας υπογράφει τις μελέτες/άδειες από την άλλη!

***ΠΡΟΣΟΧΗ,το "τεχνολογικής εκπαίδευσης (Τ.Ε.)" μετά το μηχανικός με το "τεχνολόγος" δεν έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως εννοιολογική σχέση μεταξύ τους!Το μεν πρώτο είναι απλά μια διακριτική αναφορά στο ίδρυμα προέλευσης του τίτλου σπουδών και τίποτε περισσότερο,το δε δεύτερο είναι κάτι που ανέκαθεν το Τεχνικό επιμελητήριο χρησιμοποιούσε ως κάτι ανάμεσα σε εργοδηγό και μηχανικό για να χαρακτηρίζει και να λοιδωρεί τους μηχανικούς Τ.Ε. στα μάτια της Ελληνικής κοινωνίας!
Με το να δεχτείτε τον τίτλο αυτό είναι σα να βγάζετε μόνοι σας τα μάτια σας...


Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την χαρά ορισμένων ,υποστηρίζοντας ότι Τοπογράφοι και Δομικοί γίναμε Πολυτεχνικές Σχολές.Για το πρόγραμμα Σπουδών δεν αναρωτιέται κανείς ; Και φαντάζομαι πως αν οι Τοπογράφοι αποκτήσουν τίτλο Πολιτικού Μηχανικού θα πρέπει να παρακολουθήσουν και κάποια ανάλογα μαθήματα.Ακούγοντας και μόνο τον τίτλο οι περισσότεροι επαναπαύτηκαν και με τα λεγόμενα των εφημερίδων και των τηλεοράσεων αποκαλώντας το Σχέδιο Αθηνά ως σύστημα που εφαρμόζεται και στο Εξωτερικό.Για τα προβληματικά εργασιακά δικαιώματα που αντιμετώπιζαν πάντα αυτές οι δυο σχολές γενικά είναι γνωστά,το θέμα είναι να πειστούνε κι άλλοι σε τί αποσκοπεί το σχέδιο αυτό.
Καταγράφηκε
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #3 - 03 Φεβρουαρίου 2013, 18:27
0

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την χαρά ορισμένων ,υποστηρίζοντας ότι Τοπογράφοι και Δομικοί γίναμε Πολυτεχνικές Σχολές.Για το πρόγραμμα Σπουδών δεν αναρωτιέται κανείς ; Και φαντάζομαι πως αν οι Τοπογράφοι αποκτήσουν τίτλο Πολιτικού Μηχανικού θα πρέπει να παρακολουθήσουν και κάποια ανάλογα μαθήματα.Ακούγοντας και μόνο τον τίτλο οι περισσότεροι επαναπαύτηκαν και με τα λεγόμενα των εφημερίδων και των τηλεοράσεων αποκαλώντας το Σχέδιο Αθηνά ως σύστημα που εφαρμόζεται και στο Εξωτερικό.Για τα προβληματικά εργασιακά δικαιώματα που αντιμετώπιζαν πάντα αυτές οι δυο σχολές γενικά είναι γνωστά,το θέμα είναι να πειστούνε κι άλλοι σε τί αποσκοπεί το σχέδιο αυτό.

Η χαρά έγκειται στην εγκεφαλική τους αναπηρία αλλά και στο διακαή τους πόθο να κάνουν "φοιτητική ζωή" και να ροκανίσουν την εναπομείνουσα πατρική περιουσία σε μια πιο "in" και μεγαλύτερη φοιτητούπολη!
Καταγράφηκε
not.important
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #4 - 03 Φεβρουαρίου 2013, 18:49
0

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την χαρά ορισμένων ,υποστηρίζοντας ότι Τοπογράφοι και Δομικοί γίναμε Πολυτεχνικές Σχολές.Για το πρόγραμμα Σπουδών δεν αναρωτιέται κανείς ; Και φαντάζομαι πως αν οι Τοπογράφοι αποκτήσουν τίτλο Πολιτικού Μηχανικού θα πρέπει να παρακολουθήσουν και κάποια ανάλογα μαθήματα.Ακούγοντας και μόνο τον τίτλο οι περισσότεροι επαναπαύτηκαν και με τα λεγόμενα των εφημερίδων και των τηλεοράσεων αποκαλώντας το Σχέδιο Αθηνά ως σύστημα που εφαρμόζεται και στο Εξωτερικό.Για τα προβληματικά εργασιακά δικαιώματα που αντιμετώπιζαν πάντα αυτές οι δυο σχολές γενικά είναι γνωστά,το θέμα είναι να πειστούνε κι άλλοι σε τί αποσκοπεί το σχέδιο αυτό.

Η χαρά έγκειται στην εγκεφαλική τους αναπηρία αλλά και στο διακαή τους πόθο να κάνουν "φοιτητική ζωή" και να ροκανίσουν την εναπομείνουσα πατρική περιουσία σε μια πιο "in" και μεγαλύτερη φοιτητούπολη!




Χρόνια επιβεβαιώνεται αυτό.Μένει να δούμε ποιοί αποτελούνε την πλειοψηφία ,μήπως και γίνει καμία αλλαγή,γιατί βλέποντας σχόλια από διάφορους πάνω στο συγκεκριμένο θέμα,δεν ξέρω αν μπορούμε να αισιοδοξούμε για κάτι καλύτερο.Για αρχή ας αποφύγουμε όλοι την "αντικειμενική" ενημέρωση της τηλεόρασης.
Καταγράφηκε
ekoutras
*
Μηνύματα: 19
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πολιτικων Δομικων Εργων

Άντρας
Απάντηση #5 - 04 Φεβρουαρίου 2013, 11:31
0

Το λεκτικό της νέας σχολής που προκύπτει θα πρέπει να είναι η νούμερο 1 ανησυχία σας!

Πέραν του ότι το "τεχνολόγων" στην αρχή είναι από μόνο του κάτι το εξαιρετικά υποτιμητικό***,με τέτοιο διακριτικό τίτλο σπουδών και μάλιστα απροσδιόριστο από την Ελληνική νομοθεσία δε θα μπορείτε να περνάτε ούτε απ'έξω απ'τις πολεοδομίες χωρίς το δικηγόρο σας απ'τη μια πλευρά και τον διπλωματούχο μέλος Τ.Ε.Ε. που θα σας υπογράφει τις μελέτες/άδειες από την άλλη!

***ΠΡΟΣΟΧΗ,το "τεχνολογικής εκπαίδευσης (Τ.Ε.)" μετά το μηχανικός με το "τεχνολόγος" δεν έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως εννοιολογική σχέση μεταξύ τους!Το μεν πρώτο είναι απλά μια διακριτική αναφορά στο ίδρυμα προέλευσης του τίτλου σπουδών και τίποτε περισσότερο,το δε δεύτερο είναι κάτι που ανέκαθεν το Τεχνικό επιμελητήριο χρησιμοποιούσε ως κάτι ανάμεσα σε εργοδηγό και μηχανικό για να χαρακτηρίζει και να λοιδωρεί τους μηχανικούς Τ.Ε. στα μάτια της Ελληνικής κοινωνίας!
Με το να δεχτείτε τον τίτλο αυτό είναι σα να βγάζετε μόνοι σας τα μάτια σας...

Φιλε Pargalatsos απο τη μερα της δημοσιευσης του σχεδιου συζηταμε το θεμα με συναδελφους και καθηγητες και κανενας μας δεν σκεφτηκε ουτε προσεξε αυτο που σκεφτηκες εσυ. Απο την πλευρα μου θελω να σου πω ενα ευχαριστω γιατι πραγματα τα στοιχεια αυτα που παρεθεσες πιστευω πρεπει να παιξουν καταλυτικο ρολο στον τροπο με τον οποιο θα αντιδρασουμε και τι πρεπει να διεκδηκισουμε. Ολοι μας πιστευουμε οτι η καταληψη δεν ειναι η λυση. Πρεπει να βρουμε αλλους τροπους διαμαρτυριας πιο τρανταχτους. Απο την αλλη πλευρα ομως ο υπουργος παιδειας διαβεβαιωσε μεσα απο συνεντευξη στη νετ οτι το νεο τμημα θα ειναι πιο ισχυρο με ισχυροτερο πτυχιο και δεσμευτηκε οτι συντομα θα θεσμοθετηθουν και τα επαγγελματικα δικαιωματα, πραγμα το οποιο δεν το πολυ πιστευω. Αλλωστε χωρις ααυτη τη διαδιακασια δεν πιστευω οτι μπορει να προχωρησει συγχωνευση αυτων των τμηματων.  Θελω να ειμαι ομως αισιοδοξος οτι αν το σχεδιο τελικα περασει να κανει καλο σε ολους μας. Την αισιοδοξια και την ελπιδα δεν πρεπει να επιτρεπουμε σε κανεναν να μας την παιρνει και να μας την απαγορευει.
Καταγράφηκε
ekoutras
*
Μηνύματα: 19
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πολιτικων Δομικων Εργων

Άντρας
Απάντηση #6 - 04 Φεβρουαρίου 2013, 11:34
0

Ενα ακομα θεμα ομως ειναι και το προγραμμα σπουδων οπως αναφερατε και εσεις. Το προβλημα μας ειναι οτι βαδιζουμε στα τυφλα. Προσπαθουμε να αποφασισουμε πως θα δρασουμε σε ενα θεμα που δεν εχουμε καμια παραπανω πληροφορια παρα για το νεο ονομα του τμηματος, την εδρα του τμηματος καθως και τον αριθμο του μονιμου ΔΕΠ.
Καταγράφηκε
BigBadBoss
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 04 Φεβρουαρίου 2013, 13:24
0

'Οταν τελειώσει η συνεύλευση ας μας περιγράψει κάποιος
,που έχει μια πλήρη εικόνα και γνωρίζει,
πως θα μας επηρεάσει τελικά αυτή η αλλαγή, γιατί πολλοί λένε διάφορα και δεν ξέρουν πραγματικά
ποια θα είναι τα αρνητικά και τα θετικά ως προς το επίπεδο σπουδών,το πτυχίο κ.α

Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
pasxaliskar
*
Μηνύματα: 7
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #8 - 04 Φεβρουαρίου 2013, 19:10
0

ε δεν ειπαν και τιποτα σοβαρο ,αερολογιες..
Καταγράφηκε
ekoutras
*
Μηνύματα: 19
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πολιτικων Δομικων Εργων

Άντρας
Απάντηση #9 - 05 Φεβρουαρίου 2013, 16:39
0

Ναι ηταν μια απλη ενημερωση. Πραγματα δηλαδη που ηδη εχουμε ακουσει. Τιποτα καινουριο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση