Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 20:43

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 177
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 55
Σύνολο: 55

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 9 10 11 [12]   Κάτω
Εκτύπωση
Σχέδιο Αθηνά
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 72977 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #110 - 06 Φεβρουαρίου 2013, 12:45
0

http://www.youtube.com/v/lCGZVbmiSSc

Παράθεση
Ο Δημήτριος Πασχαλούδης (Πρόεδρος του ΤΕΙ Σερρών) λέει ξεκάθαρα (0:46) πως βοήθησε *πολύ* ο Κώστας Καραμανλής στις συγχωνεύσεις τμημάτων υπέρ του ΤΕΙ Σερρών που πρόκειται να πραγματοποιηθούν σύμφωνα με το -όπως έχει- Σχέδιο "Αθηνά".
Σχεδόν το μισό ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης πηγαίνει στις Σέρρες. Αδικαιολόγητα.

Να θυμηθούμε και τη δήλωσή του περι ''ζεστού χρήματος'' που φέρνουν οι φοιτητές και ότι είναι η καλύτερη ''επένδυση'' ..
http://www.youtube.com/watch?v=O8RprgarJb4

και πείτε μου τώρα ότι τα κριτήρια συγχωνεύσεων είναι ακαδημαϊκά και όχι μικροπολιτικά!

Πηγή: http://www.youtube.com/watch?v=lCGZVbmiSSc
Καταγράφηκε
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #111 - 06 Φεβρουαρίου 2013, 15:39
0

Απόφαση του Δ.Σ. του ΕΣΕΠ ΤΕΙ Σερρών της 05-02-2013 σχετικά με τη πρόταση προς διαβούλευση του σχεδίου «Αθηνά»
Καταγράφηκε
Arwen
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 121
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I'm not shy, I just don't like you.

Γυναίκα
Απάντηση #112 - 06 Φεβρουαρίου 2013, 16:11
+1

...
Το τμήμα στις Σέρρες είναι κατα 13 χρόνια νεότερο (δημιούργημα του ΕΠΕΑΕΚ) έχει μικρότερο αριθμό ΕΠ και κατά πολύ χαμηλότερη βάση εισαγωγής στις πανελλαδικές εξετάσεις.

Ας μην ανοίξουμε αυτήν την συζήτηση... νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι η βάση εισαγωγής σε ΑΕΙ/ΤΕΙ δεν είναι ιδιαίτερα αντικειμενικό κριτήριο αφού πάει ανάλογα με την ζήτηση και όχι με την "αξία" της κάθε σχολής. Προφανώς της Θεσσαλονίκης έχει πιο πολλή ζήτηση γι'αυτό έχει και μεγαλύτερη βάση. Ας δούνε λίγο όλοι όμως τα προγράμματα σπουδών σε ΑΕΙ και ΤΕΙ Πληροφορικής, να δουνε τι μαθηματα γίνονται στο ΑΤΕΙΘ, στο ΑΠΘ και στο ΑΤΕΙΣ και ας συγκρίνουνε μετά. Σαν να μας λες δλδ ότι οι Παιδαγωγικές σχολές είναι πιο δύσκολες απ'την Πληροφορική επειδή έχουν μεγαλύτερη βάση εισαγωγής...

Χαίρω πολύ ότι έιναι δύσκολο τόσοι φοιτητές να φύγουν απ'τις σχολές τους κι απ'τις πόλεις τους, τι να πουνε και σχολές όπως οι Διακοσμητές που τους αλλάξαν τα πέταλα... ή μοδίστρα ή επιπλάς - perfection!
Προσωπικά, δεν είμαι εναντίον του σχεδίου - μιλάω μεν εκ του ασφαλούς, αφού η δικιά μου η σχολή δεν θα μεταφερθεί - αλλα δεν γίνεται να διαιωνίζονται λάθη που γίναν τόσα χρόνια. Γίνανε ένα κάρο σχολές σε κάθε πόλη για να χουν να λενε οτι κανανε κάτι στην πόλη τους και έχουμε καταλήξει να χουμε πόσες σχολές με το ίδιο αντικείμενο με πολύ λίγους εώς ελάχιστους φοιτητες που δεν έχουν λόγο να μην συγχωνευτούν. Απλά μέχρι να ρυθμιστούν όλα τα θέματα, θα είναι χέσε μέσα η οργάνωση..(μια που ήταν τέλεια πριν...!)
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #113 - 06 Φεβρουαρίου 2013, 23:21
+1

Το μεγάλο ρουσφέτι του υπουργείου Παιδείας στον Κώστα Καραμανλή τζούνιορ για το ΤΕΙ Σερρών [βίντεο]
http://www.iefimerida.gr/node/89617#ixzz2K9kmMVLB
Καταγράφηκε
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #114 - 07 Φεβρουαρίου 2013, 02:01
+3

Το μεγάλο ρουσφέτι του υπουργείου Παιδείας στον Κώστα Καραμανλή τζούνιορ για το ΤΕΙ Σερρών [βίντεο]
http://www.iefimerida.gr/node/89617#ixzz2K9kmMVLB

Αναγνωρίζω την ειλικρίνειά του. Ίσως αν ήμουν στην θέση του και είχα τις ανάλογες επαφές να έκανα κι εγώ τις καλύτερες δυνατές κινήσεις για να προστατεύσω το ίδρυμα που διοικώ. Το θέμα είναι να παίξουν έξυπνα το παιχνίδι αυτοί στο τει θεσσ και να κάνουν επίσης τις απαραίτητες κινήσεις προς όφελος δικό τους
Καταγράφηκε
peace
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
*
Μηνύματα: 27
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #115 - 07 Φεβρουαρίου 2013, 17:47
0

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=v_mZmaf70e8#!

 :crazy:
Καταγράφηκε

Αγαπημενα προσωπα,αγαπημενα ματια
ερχονται σαν τα κυμματα κι αφηνουν κατακαθια...
giannis_pde
*
Μηνύματα: 1
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #116 - 07 Φεβρουαρίου 2013, 17:58
-3

ΑΦΟΥ ΟΙ ΣΟΦΟΙ… ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ( Ή ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ) ΕΣΠΕΙΡΑΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΧΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΘΕΡΙΣΟΥΝ…. ΑΛΛΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡΠΟΧΩΡΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ. ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΤΑ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ ΑΝΑΔΙΑΡΘΡΩΣΗΣ ΤΩΝ ΙΔΡΥΜΑΤΩΝ ΑΝΩΤΑΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΟΠΩΣ «ΑΘΗΝΑ» ΘΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ….. ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΣΕ ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΧΩΡΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΝΑ ΤΜΗΜΑ; ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΤΕΙ  ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΤΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΡΙΣΑΝ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ Α.Ε.Ι ΚΑΙ Τ.Ε.Ι ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΙΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΙΔΙΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ; ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΧΟΛΕΣ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΠΟΥΔΩΝ….ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕ…ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΣΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΙΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΜΕ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΟΥΝ…ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΣΤΡΑΦΟΥΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΜΑΣ ΟΡΙΖΟΝΤΑ….

Αφού οι σοφοί… εγκέφαλοι του υπουργείου παιδείας ( ή όπως το λένε σε κάθε αλλαγή κυβέρνησης) έσπειραν σε όλη τη χώρα σχολές και τμήματα, τώρα προσπαθούν να θερίσουν… Αλλά βρίσκονται μπροστά στο σκορποχώρι που δημιούργησαν. Έχουν την εντύπωση ότι δίνοντας σχολές με τεράστιους τίτλους σπουδών στα υποτιθέμενα σχέδια αναδιάρθρωσης των ιδρυμάτων ανώτατης εκπαίδευσης, όπως «Αθηνά» θα λύσουν το πρόβλημα…

Πως θα μπουν οι καθηγητές και οι εκπρόσωποι σπουδαστών σε λογική διαμόρφωσης προγραμμάτων σπουδών χωρίς επαγγελματικά δικαιώματα ανά τμήμα;

Μεγαλώσαμε μέσα στα ιδρύματα και στα όργανα του ΤΕΙ ακούγοντας για απόδοση επαγγελματικών δικαιωμάτων των αποφοίτων ΤΕΙ. Γιατί δεν καθόρισαν πρώτα τα επαγγελματικά δικαιώματα των τμημάτων ΑΕΙ και ΤΕΙ και μετά να προχωρήσουν σε συγχωνεύσεις τμημάτων με ίδιο γνωστικό αντικείμενο;

Γιατί προφανώς κάποιους αυτές οι σχολές βάσει της κατάρτισης τους και βάσει του επιπέδου σπουδών… τους πείραζε… και αντί να αναγνωρίσουν τους αγώνες τόσων παιδιών και οικογενειών για ένα πτυχίο με αξία τους υποβαθμίζουν…

Πρέπει να στραφούμε απέναντι σε όσους πάνε να μας στερήσουν το αυτονόητο και βάζουν εμπόδιο στο επαγγελματικό μας ορίζοντα…

Τροποποιήθηκε λόγω κεφαλαίων από synzeus: Είσαι απαράδεκτος.
Υ.Γ. Δεν υπάρχει ΑΕΙ και ΤΕΙ. Υπάρχει μόνο ΑΕΙ και χωρίζεται σε Πανεπιστήμια και ΤΕΙ.
Τελευταία τροποποίηση: 07 Φεβρουαρίου 2013, 18:21 από synzeus Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #117 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 01:23
0

ΣΥΝΤΕΥΞΗ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΕΤ3 ΜΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΘΗΝΑ

http://www.youtube.com/v/l_jkD6s0fzw

Thanks tonidemis!
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2013, 01:25 από Sérmac Καταγράφηκε
kostantino
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #118 - 08 Φεβρουαρίου 2013, 11:02
0

http://www.youtube.com/v/lCGZVbmiSSc

Παράθεση
Ο Δημήτριος Πασχαλούδης (Πρόεδρος του ΤΕΙ Σερρών) λέει ξεκάθαρα (0:46) πως βοήθησε *πολύ* ο Κώστας Καραμανλής στις συγχωνεύσεις τμημάτων υπέρ του ΤΕΙ Σερρών που πρόκειται να πραγματοποιηθούν σύμφωνα με το -όπως έχει- Σχέδιο "Αθηνά".
Σχεδόν το μισό ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης πηγαίνει στις Σέρρες. Αδικαιολόγητα.

Να θυμηθούμε και τη δήλωσή του περι ''ζεστού χρήματος'' που φέρνουν οι φοιτητές και ότι είναι η καλύτερη ''επένδυση'' ..
http://www.youtube.com/watch?v=O8RprgarJb4

και πείτε μου τώρα ότι τα κριτήρια συγχωνεύσεων είναι ακαδημαϊκά και όχι μικροπολιτικά!

Πηγή: http://www.youtube.com/watch?v=lCGZVbmiSSc

χαχχα ωραιο video......
 :hurt:
Καταγράφηκε
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #119 - 05 Μαρτίου 2013, 09:41
0

Παράθεση
Με σημαντικές αλλαγές, όπως είναι η θέσπιση της μεταβατικότητας σε δέκα τμήματα της Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, με στόχο να περιοριστούν οι μετακινήσεις φοιτητών από πόλη σε πόλη, κατατίθεται αύριο στην Επιτροπή Μορφωτικών Υποθέσεων της Βουλής η τελική πρόταση του υπουργείου Παιδείας για τις συγχωνεύσεις και καταργήσεις τμημάτων ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας. Τα τμήματα αυτά θα συνεχίσουν να λειτουργούν στην ίδια πόλη, μέχρι τον Οκτώβριο του 2018, προκειμένου οι εισακτέοι των πανελλαδικών του 2012 να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους, και στη συνέχεια θα συγχωνευθούν.

Τα τμήματα που θα συμπεριληφθούν τελικά στο μηχανογραφικό δελτίο των πανελλαδικών εξετάσεων θα είναι 384 (250 στα πανεπιστήμια και 134 στα ΤΕΙ), συνολικά δύο δηλαδή λιγότερα από την αρχική πρόταση. Το σχέδιο “Αθηνά”, όπως διαμορφώθηκε μετά τις διαβουλεύσεις και το οποίο παρουσιάζουν σήμερα “Τα Νέα”, προβλέπει μεταξύ άλλων:

-Οι σχολές Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων και Διατροφής θα έχουν τρία τμήματα: 1)Γεωπονίας, 2)Τεχνολογίας Τροφίμων, 3)Διατροφής και Διαιτολογίας

-Στα τμήματα Μηχανολογίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης του ΤΕΙ Κρήτης και του ΤΕΙ Κ. Μακεδονίας δημιουργούνται οι κατευθύνσεις Ενεργειακού Μηχανολογικού Μηχανικού και Κατασκευαστικού Μηχανολόγου Μηχανικού.

-Στο τμήμα Δημόσιας Υγιεινής δημιουργείται επιπλέον η κατεύθυνση Κοινοτικής Υγείας.

-Δημιουργείται η κατεύθυνση Γεωπληροφορικής σε δύο τμήματα Πολιτικών Μηχανικών Τεχνολογικής Εκπαίδευσης στα ΤΕΙ Αθήνας και Κ. Μακεδονίας.

-Τα τμήματα αυτοματισμού παραμένουν σε καθεστώς μεταβατικότητας μέχρι να αποφοιτήσουν οι φετινοί εισακτέοι.

Σύμφωνα με το τελικό σχέδιο “Αθηνά”, το Αλεξάνδρειο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης δεν θα συγχωνευτεί τελικά με το ΤΕΙ Σερρών, στο οποίο θα ενταχθούν τα τμήματα που λειτουργούν στην Κατερίνη και το Κιλκίς και θα μετονομαστεί σε ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας.

Τέλος, ο αριθμός διδασκόντων και διοικητικών υπαλλήλων δεν μεταβάλλεται, ενώ ο συνολικός αριθμός των εισακτέων για το επόμενο έτος θα μειωθεί περίπου κατά 4%.

Πηγή:

Πρώτο ΘΕΜΑ
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
Σελίδες: 1 ... 9 10 11 [12]   Πάνω
Εκτύπωση