Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 07:13

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 43
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 39
Σύνολο: 39

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
Dropbox Space Race!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 8807 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
20 Οκτωβρίου 2012, 19:08
+2


Το Dropbox είναι μια υπηρεσία όπου μπορείς να αποθηκεύσεις αρχεία και φακέλους σε servers στο internet και αν επιθυμείς να τα μοιράσεις με άλλους χρήστες. Η υπηρεσία αυτή σε σχέση με άλλες υπηρεσίες online αποθήκευσης, όπως είναι το rapidshare, το mediafire και πολλές άλλες είναι πολύ πιο απλή στη χρήση της και υποστηρίζει συγχρονισμό μεταξύ τον αρχείων και φακέλων που έχεις στον υπολογιστή σου και στον server.

Απλή χρήση
Η απλή χρήση που μας προσφέρει το Dropbox συνδυάζετε με ένα πολύ απλό πρόγραμμα το οποίο το εγκαθιστούμε πολύ εύκολα στον υπολογιστή μας. Το πρόγραμμα αυτό δημιουργεί έναν φάκελο στον υπολογιστή μας ο οποίος θα επικοινωνεί με τον server στον internet που έχει η υπηρεσία. Έτσι, μετακινώντας αρχεία ή φακέλους σε αυτόν τον φάκελο αυτόματα αυτά θα ανεβαίνουν και στον λογαριασμό μας που έχουμε στο Dropbox.

Συγχρονισμός
Συγχρονισμός αρχείων, σε μια πολύ απλή έννοια, είναι η αντιγραφή αρχείων από έναν φάκελο σε άλλον. Για παράδειγμα, αν σε έναν φάκελο Α αποθηκεύσουμε μια εικόνα τότε αυτόματα θα αποθηκευτεί και στον φάκελο Β και αντίστροφα. Με αυτό τον τρόπο επιτυγχάνουμε να φτιάξουμε έναν ακριβός ίδιο φάκελο Β με τα ίδια αρχεία και φακέλους όπως είναι ο Α. Μπορεί να γίνει και συγχρονισμός σε περισσότερους και από 2 φακέλους.

Συγχρονισμός του Dropbox
Με την υπηρεσία του συγχρονισμού μπορούμε να μοιράσουμε τα αρχεία σε πολλούς υπολογιστές χωρίς κόπο χρησιμοποιώντας το dropbox. Απλά τα κάνετε drag and drop στον φάκελο. Όποιος υπολογιστής έχει την υπηρεσία θα ενημερωθεί αυτόματα και θα έχει τα ίδια ακριβός αρχεία.

Γιατί να το χρησιμοποιήσω
Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για πάρα πολλούς λόγους. Ο κυριότερος λόγος είναι για διαμοιρασμό αρχείων. Φανταστείτε ότι είσαστε στο desktop pc της δουλειάς και θέλετε να συνεχίσετε τη δουλειά στο laptop ή ακόμα στο desktop pc στο σπίτι σας. Χωρίς να χρειάζεται να κάνετε κάποια ενέργεια, ανοίγοντας τον υπολογιστή έχετε τα ίδια ακριβώς αρχεία στο laptop ή στο desktop με αυτά στη δουλειά. Ακόμη, μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για online backup μερικών απαραίτητων αρχείων σας ή να μοιράσετε την εργασία σας με άλλους συμφοιτητές σας για να σας βοηθήσουν!

Συσκευές
Είναι συμβατό με υπολογιστές που χρησιμοποιούν Windows, Linux ή και Mac αλλά και με κινητά τηλέφωνα όπως iPhone, Android, BlackBerry και στο ipad σας.
Στα κινητά τηλέφωνα δεν γίνεται συγχρονισμός αλλά σας επιτρέπει να διαχειρίζεστε τον λογαριασμό σας μέσω του application που έχει.

Space Race
Το Space Race είναι ένας διαγωνισμός του Dropbox που απευθύνεται αποκλειστικά σε μαθητές και φοιτητές και δίνει την ευκαιρία να κερδίσουν έως και 25GB δωρεάν για δύο χρόνια.

Κερδίστε πόντους καλώντας τους συμφοιτητές σας, τους φίλους σας, τους καθηγητές σας στο Dropbox. Όσο εσείς και οι συμφοιτητές σας κερδίζετε περισσότερους πόντους, τόσο ο καθένας από το ίδιο Πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ που έχει εγγραφεί στο Space Race θα πάρει περισσότερο ελεύθερο χώρο.



Για να θεωρηθεί έγκυρη η συμμετοχή, θα πρέπει να κάνετε εγγραφή στο Space Race με τον λογαριασμό e-mail του ΤΕΙ Σερρών (@teiser.gr). Μόνο με την εγγραφή, κερδίζετε 3GB για δύο χρόνια, ενώ από εκεί και πέρα οι κανόνες έχουν ως εξής:

• Κάθε φορά που ένας φοιτητής του ΤΕΙ Σερρών κάνει εγγραφή, το ΤΕΙ κερδίζει έναν βαθμό.
• Εάν ο φοιτητής περάσει από τη σελίδα Get Starter Guide που εμφανίζεται μετά την πρώτη σύνδεση στην υπηρεσία, το ΤΕΙ Σερρών κερδίζει δύο βαθμούς.
• Ανάλογα με τους βαθμούς που θα συγκεντρώσει το ΤΕΙ Σερρών, οι φοιτητές επιβραβεύονται με επιπλέον χώρο που φτάνει έως και τα 25GB. Όσο περισσότεροι φοιτητές, δηλαδή, τόσο περισσότερο χώρο θα κερδίσουμε όλοι μας.

Ο διαγωνισμός διαρκεί 8 εβδομάδες.


Τελευταία τροποποίηση: 22 Οκτωβρίου 2012, 02:20 από Sermac Καταγράφηκε
anonym.me
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 258
Θετικοί ψήφοι: +203

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Remember remember the 5th of November

Απάντηση #1 - 20 Οκτωβρίου 2012, 19:13
+1

Να προσθέσω ότι τα στοιχεία για login στο e-mail είναι τα στοιχεία του egram.
Καταγράφηκε

The only verdict is vengeance
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #2 - 20 Οκτωβρίου 2012, 19:25
-1

Θα γίνω σπαστικός, αλλα το βρίσκω εντελώς άχρηστο όντας φοιτητής να μπεις στη διαδικασία "Race" για να κερδίσεις μερικά GB, όταν το Pithos σου δίνει 50 GB αποθηκευτικό χώρο, το οποίο είναι εξίσου εύχρηστο και αρκετά πιο γρήγορο στο downloading νομίζω.
Τελευταία τροποποίηση: 20 Οκτωβρίου 2012, 19:26 από Sport_Billy Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 20 Οκτωβρίου 2012, 19:50
+2

Το ότι στο Πανεπιστήμιο Πατρών λένε ότι δεν μπορούμε να τους περάσουμε σου αρκεί για να μπεις στη διαδικασία; :P
Τελευταία τροποποίηση: 20 Οκτωβρίου 2012, 20:37 από Sermac Καταγράφηκε
Saviordargon
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 248
Θετικοί ψήφοι: +69

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ελα ρε φιλε......

Άντρας
Απάντηση #4 - 21 Οκτωβρίου 2012, 14:27
+1

will do
Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
cilf
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 136
Θετικοί ψήφοι: +13

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 21 Οκτωβρίου 2012, 16:49
-2

άχρηστο
Καταγράφηκε
ALS
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 557
Θετικοί ψήφοι: +634

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

C'est la vie...

Απάντηση #6 - 21 Οκτωβρίου 2012, 18:01
+2

Άχρηστο δεν το λες..για μερικούς είναι χρήσιμο αυτό που μπορείς να κάνεις με τα αρχεία..επίσης,για άλλη χρήση είναι κυρίως το pithos και για άλλη αυτό..
Καταγράφηκε

Think less..Live more...
carpe diem
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 913
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

carpe diem ρεεεε η ζωη είναι μικρή....

Γυναίκα
Απάντηση #7 - 21 Οκτωβρίου 2012, 18:05
+1

done... ;)
Καταγράφηκε

Μιλάς πίσω από την πλάτη μου; Σημαίνει ότι είμαι μπροστά.
Σχολιάζεις την ζωή μου; Σημαίνει ότι είναι πιο ενδιαφέρουσα από τη δική σου.
Προσπαθείς να βρεις τα μειονεκτήματά μου; Σημαίνει ότι με ζηλεύεις.

Συνέχισε αυτό που κάνεις... ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !!!
Tsia
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 34
Θετικοί ψήφοι: +4

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 22 Οκτωβρίου 2012, 01:09
+3

Άχρηστο δεν το λες..για μερικούς είναι χρήσιμο αυτό που μπορείς να κάνεις με τα αρχεία..επίσης,για άλλη χρήση είναι κυρίως το pithos και για άλλη αυτό..

Ακριβώς.
Και να προσθέσω οτι σε 2 χρόνια δε θα είμαστε όλοι φοιτητές οπότε μπορούμε να επωφεληθούμε το χώρο.

Άντε να μαζευτούμε να φτάσουμε τα +8 giga!
Καταγράφηκε
whiteshadow
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 35
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 22 Οκτωβρίου 2012, 01:22
+3

Μιας και ειχα dropbox δεν μου ηταν και τπτ να παρω μερος και εγω σε αυτον τον "αγωνα". ;) Τα εξτρα gb δεν χαλασαν ποτε κανεναν!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση