Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 03:58

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 50
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 46
Σύνολο: 46

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος ΔΙΠΑΕ - Πρώην ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας - Πρώην ΤΕΙ Σερρών Μόνοι οι μισοί εισακτέοι στο ΤΕΙ ανταποκρίθηκαν στις εγγραφές τους
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
Μόνοι οι μισοί εισακτέοι στο ΤΕΙ ανταποκρίθηκαν στις εγγραφές τους
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 6224 φορές.
icebreath
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 52
Θετικοί ψήφοι: +24

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

19 Σεπτεμβρίου 2012, 19:04
0

Μόνο οι μισοί εισακτέοι φοιτητές στο ΤΕΙ Σερρών ανταποκρίθηκαν μέχρι σήμερα στις εγγραφές τους στο τεχνολογικό ίδρυμα.

Περίπου εννιακόσιοι εισακτέοι στο Τεχνολογικό Ίδρυμα των Σερρών έχουν ανταποκριθεί μέχρι σήμερα στις εγγραφές τους, από τους 1700 επιτυχόντες στα τμήματα του ΤΕΙ Σερρών, ενώ αναμένονται και φοιτητές από την Κύπρο, που ο αριθμός τους δεν ξεπερνά τους ογδόντα, καθώς και το 5% των ειδικών κατηγοριών από τους εισακτέους των Ελλήνων φοιτητών.

Σύμφωνα με τον Πρόεδρο του ΤΕΙ Σερρών Δημήτρη Πασχαλούδη, ανασταλτικός παράγοντας, της εγγραφής των νέων φοιτητών, στάθηκε η απεργία των καθηγητών την περασμένη εβδομάδα, ενώ όπως επισημαίνει «οι επιτυχόντες φοιτητές θα ανταποκριθούν στις εγγραφές τους, μέχρι και τις 28 Σεπτεμβρίου, παρά την οικονομική κρίση που υπάρχει».

Την ίδια ώρα παρά την πτώση των τιμών στα ενοίκια, μερική πτώση σημειώνεται και στη ζήτηση των ενοικιαζόμενων διαμερισμάτων, ενώ έχουν διαφοροποιηθεί οι απαιτήσεις των φοιτητών.

Σύμφωνα με τον κτηματομεσίτη Γιάννη Δήμου οι φοιτητές ζητούν να νοικιάσουν διαμερίσματα με αυτόνομη θέρμανση, κυρίως με κλιματιστικά, επιπλωμένα και ανακαινισμένα σπίτια, ενώ παραδόξως προτιμούν να μείνουν μόνοι τους παρά να συγκατοικήσουν, ώστε να μειωθούν τα έξοδά τους.

Από τους 14.700 φοιτητές των ΤΕΙ Σερρών, γεγονός είναι, ότι διαμένουν στην πόλη των Σερρών μόνο τα 2/3 καθώς πολλοί είναι εκείνοι που προτιμούν να μετακινούνται οδικώς από τις όμορες πόλεις που διαμένουν, παρά να μένουν μόνιμα στις Σέρρες, ενώ αρκετοί είναι και οι Σερραίοι που επέλεξαν να δηλώσουν τις σχολές του τεχνολογικού Ιδρύματος που βρίσκεται στην πόλη αποφεύγοντας έτσι τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής τους.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_19/09/2012_461985
Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #1 - 19 Σεπτεμβρίου 2012, 20:05
0

Η πολη που ζει απο τους φοιτητες ... και το εισητηριο για 3km εχει 1 ευρω ... Η πιτα με γυρο 2.0+ευρω...Ο καφες 2.5+ ευρω ... και το club sandwichs 3.80 ? ....και που κανεις δεν κοβει αποδειξη ...
Καταγράφηκε
p_314159
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 218
Θετικοί ψήφοι: +49

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #2 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 08:54
-4

συναδελφε, εσυ κοβεις αποδειξη;
ας σταματησει αυτη η γελειοτητα με τις αποδειξεις και το ποιος κοβει και ποιος οχι

τα μαγαζια που πουλανε με αποδειξη εχουν τιμη 2.50 γιουρο
αν υπαρξη συνεννοηση μεταξυ τους, το κοβω να πηγαινει στα 3 και να τρωμε την αποδειξη μετα
και μη πεις οτι θα τρωμε κατι αλλο, και γω το εχω πει απειρες φορες αλλα οταν πεινας ουτε κρουασαν
σε χορταινει ουτε πας να μαγειρεψεις σουπιτσα λαχανικων

μια ειναι η αιτια για τη φοροδιαφυγη, το κρατος..ας διαγραψει τα χαρατσια, να κατεβασει το φπα και ολοι θα κοβουνε μετα

οσο για το νημα, ουδεν σχολιο κ.πασχαλουδη, εχω την αισθηση οτι εξυπηρετειτε συμφεροντα αλλων και οχι του τει, διακοσμητικος ο ρολος σας κυριε.
Καταγράφηκε
riffmaster
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 367
Θετικοί ψήφοι: +234

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 11:01
+4

μια ειναι η αιτια για τη φοροδιαφυγη, το κρατος..ας διαγραψει τα χαρατσια, να κατεβασει το φπα και ολοι θα κοβουνε μετα

Σωστά, όπως κόβανε τόσα χρόνια...
Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
p_314159
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 218
Θετικοί ψήφοι: +49

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #4 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:03
-1

δεν ειδα κανεναν να γκρινιαζει ομως τοσα χρονια
τωρα που σας ταιζει σανο καθε μεσο μαζικης εξημερωσης ξυπνησατε και κυνηγατε ανεμομυλους

αλλα τι περιμενεις οταν το ακαδημαικο μελλον βασιζεται σε φοιτητες κατω απο τη βαση
Καταγράφηκε
Cornucopia
*
Μηνύματα: 21
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #5 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:12
0

Τι σχεση εχει ο βαθμος εισαγωγης με το επίπεδο ενός ανθρώπου;

Αν ήταν έτσι το 80% των πολιτικών μας (αριστούχοι με μεταπτυχιακά) θα έτρεχαν την Ελλάδα σαν να τρέχει ο Μπολτ το κατοστάρι
Καταγράφηκε
p_314159
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 218
Θετικοί ψήφοι: +49

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #6 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 12:17
+1

δεν ειπα με το επιπεδο ενος ανθρωπου
ειπα με την κριση και γενικα ποσο ευκολα γινεται προβατο
Καταγράφηκε
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #7 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 16:10
0

Ω ρε, ωραία λέξη το πρόβατο...ειδικά τις τελευταίες μέρες που η Apple παρουσίασε το iPhone5 την ακούμε καθημερινά...

Τώρα στο θέμα μας (λέμε τώρα), εμείς που γκρινιάζαμε ανέκαθεν για την φοροδιαφυγή (όσοι από εμάς δηλαδή) και οι μαγαζάτορες μας κοιτούσανε μια ζωή σαν εξωγήινους μόλις τους ζητούσαμε απόδειξη και μόνο που δεν μας έβριζαν...τι να πούμε; Έχουμε δικαίωμα να συνεχίσουμε να γκρινιάζουμε ή θα πρέπει να το διπλό σκεφτούμε στον φόβο πως κάποιοι θα μας χαρακτηρίσουν πρόβατα, θύματα, κορόιδα, Δον Κιχώτες, άμυαλους φοιτητές  ή οποιαδήποτε άλλη ευφάνταστη λέξη (όπως ραδίκια, ας πούμε)...;
Καταγράφηκε
Cornucopia
*
Μηνύματα: 21
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #8 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:01
+1

Παιδιά ειναι αστειο να αυτομαστιγώνεστε με τις αποδειξεις οταν μονο φετος εφυγαν 20 δις αφορολογητα στην Ελβετία.

Εκτος αν τα εβγαλε και αυτα ο πατερας μου που δεν ζητησε αποδειξη απ'τον υδραυλικό, ή εγώ που δεν ζητησα απ΄το περίπτερο.

Λες και ο ΦΠΑ που πληρώνει ο μέσος καταναλωτης για τα βασικά ειδη ανάγκης απ΄τα σουπερ μαρκετ ειναι ταπεινό ή τα χαμηλα εισοδήματα αποκρύπτουν κέρδη

Λιγο αισθηση των μεγεθών θέλει και όλα θα πανε καλα
Καταγράφηκε
riffmaster
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 367
Θετικοί ψήφοι: +234

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 20 Σεπτεμβρίου 2012, 17:11
0

Έχουμε δικαίωμα να συνεχίσουμε να γκρινιάζουμε ή θα πρέπει να το διπλό σκεφτούμε στον φόβο πως κάποιοι θα μας χαρακτηρίσουν πρόβατα, θύματα, κορόιδα, Δον Κιχώτες, άμυαλους φοιτητές  ή οποιαδήποτε άλλη ευφάνταστη λέξη (όπως ραδίκια, ας πούμε)...;

Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Παιδιά ειναι αστειο να αυτομαστιγώνεστε με τις αποδειξεις οταν μονο φετος εφυγαν 20 δις αφορολογητα στην Ελβετία.

Με αυτή τη λογική να μη ξαναφορέσω ζώνη στο αμάξι γιατί έτσι κι αλλιώς γίνονται ατυχήματα!
Δεν ζητάω απόδειξη για να σώσω την Ελλάδα. Το κάνω γιατί έτσι πρέπει.
Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση