Νέα:
Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Απριλίου 2024, 02:01

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 26
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 23
Σύνολο: 23

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Αθλητικά Παναθηναϊκός (Official Thread)
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 10   Κάτω
Εκτύπωση
Παναθηναϊκός (Official Thread)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 51823 φορές.
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #10 - 22 Απριλίου 2008, 18:24
0

Παράθεση
Με μια αιφνιδιαστική κίνηση ο Γιάννης Βαρδινογιάννης άνοιξε εμπράκτως τις "πόρτες" του Παναθηναϊκού. Η οικογένεια Βαρδινογιάννη διατηρεί το 50% της ΠΑΕ, προχωρά στην αύξηση του μετοχικού κατά 80 εκατομμύρια ευρώ και διαθέτει το υπόλοιπο ποσοστό σε όποιον τυχόν ενδιαφέρεται.

Τι δήλωσε ο Γιάννης Βαρδινογιάννης...

"Ο Παναθηναϊκός δεν πωλείται. Η οικογένειά μου θα είναι ο εγγυητής της επόμενης ημέρας. Η διαδικασία θα είναι ανοικτή. Θέλω να είναι περισσότεροι από πέντε άνθρωποι".
"Το τοπίο πρέπει να ξεκαθαρίσει. Το τοπίο είναι θολό και γίνεται θολότερο, και ο κόσμος βρίσκεται σε ένα κομβικό σημείο κυρίως προβληματισμού παρά διχασμού. Η δεύτερη 100ετία του Παναθηναϊκού πρέπει να ξεκινήσει δυνατά και με ενότητα. Οι βάσεις έχουν αρχίσει να μπαίνουν. Ο Παναθηναϊκός αποτελεί ομάδα στόλισμα, με διοικητική μέριμνα που δεν έχει επιτρέψει περιπέτειες, αλλά το μέλλον του στηρίζεται στον κόσμο του. Έχουμε ευθύνη να του δώσουμε όραμα. Η τοποθέτηση η δική μου είναι πως ήρθε ώρα ο Παναθηναϊκός να γίνει πολυμετοχικός. Αυτό σημαίνει, έμπρακτα, ότι πλην της οικογένειάς μου θα συμμετάσχουν κι άλλοι. Το σχέδιο θα υλοποιηθεί άμεσα με αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου κατά 80 εκ. ευρώ. Η οικογένειά μου θα παραμείνει με 50% και υπόλοιπο ποσοστό θα το κατέχουν άλλοι. Ο Παναθηναϊκός θα είναι ενωμένος και θα στηρίζεται σε όλους".

"Η οικογένειά μου δέχθηκε μια μεγάλη επίθεση που ξεπέρασε τα όρια της ποδοσφαιρικής λογικής αλλά δεν ασχολήθηκα και δεν απάντησα".
"Εχουμε ξεκαθαρίσει ότι δεν πωλείται η ομάδα. Δεν πωλείται και δεν αγοράζεται ο Παναθηναϊκός. Η διαδικασία είναι καθαρή και δεν υπάρχουν ταμπέλες, είναι ανοιχτή πρόταση να συμμετάσχει όποιος θέλει. Δεν υπάρχουν προδιαγραφές και ονόματα. Είναι κάτι το οποίο το είχα στο μυαλό μου. Απαραίτητο ήταν να μπει η υπόθεση του γηπέδου σε τελική φάση υλοποίησης. Είναι σημαντικό να προδιαγράφεται δυνατό το μέλλον. Τα υπόλοιπα αφορούν ένα περιβάλλον άρρωστο, μη κατανοητό ποδοσφαιρικά. Πλέον ανοίγει ο δρόμος για ένα πολυμετοχικό Παναθηναϊκό για να γίνει ένα από τα πιο δυνατά κλαμπ της Ευρώπης. Η παρουσίαση θα γίνει στο άμεσο μέλλον με επιχειρησιακό σχέδιο".

"Ο κόσμος βρίσκεται σε ένα σημείο διχασμού και προβληματισμού. Κυρίως προβληματισμού".
"Δεν θέλω να σκέφτομαι την υποθετική περίπτωση που δεν θα συγκεντρωθεί αυτό το ποσό. Τότε θα το δούμε. Δεν έχω συγκεκριμένη πρόταση αλλά κάνω πρόταση. Έχω ευθύνη απέναντι στον κόσμο να κάνω προτάσεις. Θα υπάρξει συγκεκριμένο πλάνο το οποίο θα κατατεθεί σε 20 ημέρες. Μέχρι τώρα δεν είχα παρουσιάσει κάτι συγκεκριμένο. Στόχος είναι να ενισχυθεί κεφαλαιακά ο Παναθηναϊκός. Τα χρήματα θα είναι στη διάθεση της ΠΑΕ για ένα πρόγραμμα που θα εκπονηθεί για το μέλλον".

"Δεν έχω υπ όψιν καμία πρόταση. Τα όσα γράφονταν και διαδίδονταν τόσο καιρό είναι τακτική άλλων. Σαν διοίκηση και Παναθηναϊκός έχω την ευθύνη να κάνω συγκεκριμένες προτάσεις. Δεν αποτελεί απάντηση προς κανέναν, αλλά τοποθέτηση-πρόταση με αρχή και τέλος για το καλό του Παναθηναϊκό. Θέλω το καλό του Παναθηναϊκού. Αυτός είναι ο μόνος μου στόχος. Καλούμε όσους θέλουν να βοηθήσουν σε αυτήν την προσπάθεια".

"Δεν επιδιώκω προεδρικά αξιώματα. Δεν με εκφράζει το προεδριλίκι".
"Για μένα πρώτα είναι ο Παναθηναϊκός. Η οικογένειά μου δέχθηκε μία μεγάλη επίθεση που ξεπέρασε τα όρια της ποδοσφαιρικής λογικής. Δεν ασχολήθηκα και δεν απάντησα. Αν το έκανα θα ενίσχυα το διχασμό. Πρώτα από όλα είναι ο κόσμος που είναι προβληματισμένος. Έχουμε επιλέξει μια στρατηγική για το καλό της ομάδας. Δεν θα σταθώ πίσω από χαρακτηρισμούς. Το πρόβλημα το έχουν αυτοί που τους απευθύνουν. Έχω τη συνείδησή μου ήσυχη. Όταν καθίσω στο ίδιο τραπέζι με άλλους επιχειρηματίες δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Η οικογένεια μου θα μείνει με το 50% και θα είναι ο εγγυητής της επόμενης ημέρας. Είμαστε παράδειγμα διαχείρισης στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Είναι σημαντικό για μία ομάδα να έχει μία σωστή, γερή βάση".

"Αυτό που πρέπει να σταματήσει είναι να κυκλοφορούν Παναθηναϊκοί με ταμπέλες. Πολύς κόσμος στεκόταν ως τώρα στην ομάδα και υπέφερε γιατί είχε ταμπέλα. Όλοι αυτοί είναι άξιοι συγχαρητηρίων. Δεν μπορώ να διασφαλίσω προσωπικά ότι δεν θα συμμετάσχει ένας οποιοσδήποτε επιχειρηματίας. Η οικογένειά μου, όμως, θα εγγυηθεί το μέλλον του Παναθηναϊκού".
"Το επόμενο βήμα μπορεί να είναι το χρηματιστήριο".

"Με την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου γίνεται μια σοβαρή κεφαλαιακή δράση, η οποία με σωστή διαχείριση θα δώσει τη δυνατότητα για περισσότερους τίτλους αλλά και πρωταγωνιστικό ρόλο σε Ελλάδα και Ευρώπη. Τίποτα βέβαια στο ποδόσφαιρο δεν μπορεί να προβλεφθεί".
"Η επόμενη ημέρα θέλει τον κόσμο πιο ενωμένο. Είναι ευθύνη όλων μας αυτό. Με πράξεις όμως, όχι με λόγια. Η ομάδα θα λειτουργήσει κανονικά. Δεν έχουν τελειώσει τα πλέι oφ. Υπάρχει σχεδιασμός που θα συνεχιστεί και η επόμενη ημέρα θα συνεχίσει την προηγούμενη. Δεν θα υπάρξει παύση εργασιών. Σχεδιάζουμε απλώς μια καινούρια βάση για την επόμενη 100ετία".

"Δεν επιδιώκω προεδρικά αξιώματα. Σκοπός μου είναι να προσφέρω στην ομάδα. Δεν με εκφράζει το προεδριλίκι. Απαιτείται προσοχή στο σχήμα. Σε αυτό θα ακουστούν απόψεις. Το νέο σχήμα πρέπει να δείξει μία σημαντική παρουσία".

"Εγώ θα είμαι κοντά στον Ερασιτέχνη, αλλά χρειάζεται να με θέλουν και οι άλλοι".
"Τα 80εκ. ευρώ είναι ένα ρεαλιστικό νούμερο. Θα μπούνε στο ταμείο για τη διάθεση σκοπών της ομάδας. Είναι πολύ ρεαλιστικό αυτό. Για το γήπεδο έχουν εξασφαλιστεί τα κεφάλαια".

"Θέλω να είναι περισσότεροι από πέντε άνθρωποι αυτοί που θα συμμετάσχουν το ίδιο σχήμα. Έχω το χρόνο να φέρω στο τραπέζι ένα συγκεκριμένο πλάνο. Δεν είμαι γιατρός να κλείνω ραντεβού. Οι πόρτες του Παναθηναϊκού είναι πάντα ανοιχτές. Πάντα μιλάω με προτάσεις. Σε όλο τον κόσμο απευθύνομαι και όχι σε συγκεκριμένα άτομα".

"Δεν είμαι γιατρός να κλείνω ραντεβού".
"Ο Παναθηναϊκός έχει πάνω από 1.200 μετόχους. Είναι ήδη πολυμετοχική η ΠΑΕ. Απλώς είχε αδρανήσει. Είναι μια ενεργοποίηση. Το επόμενο βήμα μπορεί να είναι το χρηματιστήριο. Εφόσον το επιτρέψει η νομοθεσία, θα το εξετάσουμε".

"Ας μην μείνουμε στα του εορτασμού. Οι προτάσεις μου είναι σαφείς και ξεκάθαρες για τον Ερασιτέχνη. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Θα τον ήθελα πιο μεγάλο, πιο δυνατό, χωρίς θεωρητικούς αποκλεισμούς. Θα ήθελα ένα πλάνο διεύρυνσης. Εγώ θα είμαι κοντά, αλλά χρειάζεται να με θέλουν και οι άλλοι".

Πηγή
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #11 - 22 Απριλίου 2008, 22:14
0

http://www.youtube.com/v/o4TRQPvDk_8
Τελευταία τροποποίηση: 22 Απριλίου 2008, 22:36 από synzeus Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #12 - 23 Απριλίου 2008, 18:29
0

Και 2 videos που ανατριχιάζουν τον κάθε φίλαθλο Παναθηναϊκό  :-\

http://www.youtube.com/v/1K1RsGxavb8

http://www.youtube.com/v/cHZybtU8xqE

Σα δε ντρέπεστε, δημοσιογράφοι της πλάκας, πουλημένοι  :-X
Τελευταία τροποποίηση: 23 Απριλίου 2008, 18:32 από synzeus Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #13 - 01 Μαΐου 2008, 00:24
0


ΠΡΑΣΙΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ
Παράθεση
Ατυχος στάθηκε ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα, σε μία μονομαχία του με τον Ενσαλίβα, ο επιθετικός του Παναθηναϊκού υπέστη κάταγμα στη μύτη και του έγινε προσωρινά ανάταξη. Το βράδυ της Τετάρτης θα υποβληθεί σε εξετάσεις στο νοσοκομείο, τα αποτελέσματα των οποίων θα γίνουν γνωστά την Πέμπτη.

Ο διεθνής επιθετικός δεν πήρε μέρος στην προπόνηση της Πέμπτης και για τις επόμενες τέσσερις ημέρες θα ακολουθήσει ατομικό πρόγραμμα, ενώ στην συνέχεια θα επιχειρήσει να προπονηθεί κανονικά με προστατευτική μάσκα.
Τελευταία τροποποίηση: 02 Μαΐου 2008, 15:14 από synzeus Καταγράφηκε
St0iK
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #14 - 03 Μαΐου 2008, 04:13
0

Nτροπή και αίσχος στη Γαυροφυλάδα Sport-gay (Sport Day) για το σημερινο(2/4/2008) πρωτοσέλιδο....

ΒΑΖΕΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΣΤΕ

Ελπίζω να μην υπάρχει ακόμα νοήμων Παναθηναικός που να αγοράζει αυτό το έκτρωμα
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #15 - 03 Μαΐου 2008, 13:21
0

Nτροπή και αίσχος στη Γαυροφυλάδα Sport-gay (Sport Day) για το σημερινο(2/4/2008) πρωτοσέλιδο....

ΒΑΖΕΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΣΤΕ

Ελπίζω να μην υπάρχει ακόμα νοήμων Παναθηναικός που να αγοράζει αυτό το έκτρωμα



Μπορώ να πω ότι το παράκαναν..
Πάντως εγώ δε παίρνω αθλητικές εφημερίδες.. ;D
Καταγράφηκε
nastycat
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
*
Μηνύματα: 888
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 03 Μαΐου 2008, 15:18
0

Aφου ο χελακης παιδια ειναι γαυρος τι ψαχνετε ;D
Καταγράφηκε

synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #17 - 04 Μαΐου 2008, 17:15
0

Παράθεση από: contra.gr
Η ερχόμενη εβδομάδα είναι κρίσιμη για τα διοικητικά του Παναθηναϊκού καθώς ο Γιάννης Βαρδινογιάννης θα συναντηθεί με όσους έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για να επενδύσουν στην ΠΑΕ και μέχρι στιγμής η λίστα αυτή περιλαμβάνει τους Νίκο Πατέρα, Ανδρέα Βγενόπουλο, Άρη Βωβό και πιθανότατα και άλλα ονόματα που δεν έχουν έρθει ακόμη στο φως της δημοσιότητας.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #18 - 08 Μαΐου 2008, 22:41
0

Μπορεί ο Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός να φάγανε τεσσάρα, αλλά μόνο η ΑΕΚ κατάφερε να φάει δύο τεσσάρες και να χάσει τα πάντα. Εύγε και ευχαριστούμε ;D
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #19 - 11 Μαΐου 2008, 21:06
0

Champions League ολοταχώς ;D

edit : ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ
Τελευταία τροποποίηση: 11 Μαΐου 2008, 22:52 από synzeus Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 10   Πάνω
Εκτύπωση