Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 21:26

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 49
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 42
Σύνολο: 42

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 8   Κάτω
Εκτύπωση
Δωρεάν εφαρμογές
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 50083 φορές.
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
15 Μαρτίου 2008, 21:55
0

Πιστεύω ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιείτε κάποια "σπασμένη" έκδοση του Nero για να κάνετε τις εγγραφές σας. Μέγα λάθος!
Χρησιμοποιεί πολύ μνήμη και στους περισσότερους είναι παράνομη εφαρμογή.

Οπότε ένα καλό αντίστοιχο πρόγραμμα (που εδώ και ένα μήνα χρησιμοποιώ) είναι το cdburnerXp, το οποίο γράφει cd, dvd και iso! Τρέχει και σε Windows Vista.

Ένα καλό πρόγραμμα αρχειοθέτησης CD/DVD είναι το Disclib, αντί του "σπασμένου" whereisit.

Φυσικά το γνωστό από τα Linux γραφείο εφαρμογών, OpenOffice, εγκαθιστά πανάξια το Microsoft Office. Με το Microsoft Office Compatibility Pack, θα μπορείτε να ανοίγετε και την επέκταση των Office 2007 (με μετατροπή σε 2003).

Για το Matlab, υπάρχει το scilab.

Με αυτά μπορείτε να γλυτώσετε μνήμη, αλλά και για τις επιχειρήσεις πολλά χρήματα.

Enjoy  ;)

Ας κρατήσουμε το topic καθαρό από ανούσια posts, για να μην ψάχνουμε σε χάος μελλοντικά.
 
Τελευταία τροποποίηση: 08 Φεβρουαρίου 2010, 19:35 από synzeus Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #1 - 04 Απριλίου 2008, 22:16
0

Ένα πρόγραμμα CD Ripping, το όποιο έχει γίνει freeware είναι το Audiograbber.
Image Viewer, το καταπληκτικό Faststone Image Viewer.
Audio Editor και Recorder, το Audacity.

Όλα τα προαναφερθέν τα χρησιμοποιώ στον υπολογιστή μου και έχω μείνει ευχαριστημένος.  :)
Καταγράφηκε
iLaRiO
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 605
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 05 Απριλίου 2008, 04:08
0

ίσως είναι λίγο άκυρο αλλα το καινούργιο το nero γραφει blue-ray ?? και επίσης μήπως έχουμε κανά πρόγραμμα να σπάει blue-ray??
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #3 - 05 Απριλίου 2008, 13:53
0

Το Nero 8 (αυτή τη στιγμή 8.3.2.1) υποστηρίζει Blue-ray και HD DVD. (Το CDBurnerXP που αναφέρω, γράφει και αυτό Blue-ray και HD DVD)
Όταν λες "να σπάει", εννοείς να αφαιρεί την προστασία, ώστε να μπορέσεις να κάνεις αντίγραφο της αγορασμένης σου ταινίας ή να την συμπιέσεις για να χωρέσει σε ένα 4.7GB χωρητικότητας DVD;
Τελευταία τροποποίηση: 05 Απριλίου 2008, 13:56 από synzeus Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 19 Μαΐου 2008, 16:16
0

Λοιπόν, για τους κατόχους Windows Mobile based συσκευής υπάρχει το εξής προγραμματάκι : My Mobiler, το οποίο σου επιτρέπει να δεις την οθόνη του κινητού σου στην επιφάνεια εργασίας της οθόνης του υπολογιστή σου, να χειριστείς το κινητό σου μέσω του πληκτρολογίου και ποντικιού, αντιγραφή/αποκοπή/επικόλληση κειμένου μεταξύ του κινητού και υπολογιστή, "απαθανάτιση" της εικόνας του κινητού κ.τ.λ.
Καταγράφηκε
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 14 Σεπτεμβρίου 2008, 14:52
0

 Συνεχίζω την προσπάθεια:

 Κατηγορία Multimedia - Players:
  • GOM Player: Είναι ο player που χρησιμοποιώ για να βλέπω ταινίες και βιντεάκια, είναι πολύ πρακτικός και παίζει τα πάντα. Θα τον βρείτε εδώ ενώ υποστηρίζει τα παρακάτω formats (AVI, DAT, MPEG, DivX, XviD, WMV, ASF more).
  • VLC (VideoLAN Client): Το χρησιμοποιώ για να βλέπω χαλασμένα αρχεία video. Θα τον βρείτε εδώ
  • K-Lite Mega Codec: Eίναι το πιο πλήρες πακέτο με codecs που κυκλοφορεί στο intenet, αν το εγκαταστησετε σίγουρα δεν θα υπάρχει video που να μην τρέχει. Θα τον βρείτε εδώ.
  • Winamp: Το χρησιμοποιώ εδώ και 10 χρόνια περίπου για να ακούω μουσική και δεν βρίσκω λόγο να ψαχτώ για καλύτερο. Θα το βρείτε εδώ.
  • QuickTime Alternative: Μόνο σε περίπτωση που θέλετε να δείτε μέσω explorer/firefox κάποια videακια. Θα το βρείτε εδώ.
  • Real Alternative: Για αρχεία που παίζει μόνο ο Real Player (.rm κλπ), δεν έχω δοκιμάσει αν τα παίζει ο GOM, είναι alternative έκδοση του real player (πιο ελαφρiά). Θα το βρείτε εδώ.
Τελευταία τροποποίηση: 18 Σεπτεμβρίου 2008, 14:31 από Chrisp Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #6 - 14 Σεπτεμβρίου 2008, 19:01
0

Quick Media Converter : Μετατρέψτε με ευκολία οποιοδήποτε αρχείο ήχου και video σε όποιο format θέλετε.

taskTome : Οργανώστε το χρόνο και τις επικείμενες εργασίες σας.

Minimem : Ελαττώστε τη δέσμευση μνήμης ανά εφαρμογή κατά βούληση.

Debut Video Capture Software : Καταγράψτε σε video οτιδήποτε εμφανίζεται τη δεδομένη στιγμή στην επιφάνεια εργασίας.

Pismo File Mount : Προσαρτήστε αρχεία ZIP και ISO ως εικονικές συσκευές (drives) στα Windows XP/Vista.

AmoK DVD Shrinker : "Συρρικνώστε" ταινίες DVD έως και στο 1/5 του μεγέθους τους, χωρίς εμφανή απώλεια στην ποιότητα της εικόνας.

DK Finder : Εντυπωσιακά γρήγορο εργαλείο αναζήτησης αρχείων.
Καταγράφηκε
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 15 Σεπτεμβρίου 2008, 21:55
0

ReactOS : Το ReactOS® είναι ένα δωρεάν, σύγχρονο λειτουργικό σύστημα, βασισμένο στο σχεδιασμό των Windows® XP/2003. Έχει γραφτεί από την αρχή και αποσκοπεί να ακολουθήσει την αρχιτεκτονική των Windows® που έχει σχεδιάσει η Microsoft, από το επίπεδο υλικού ως το επίπεδο εφαρμογών.
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
kexa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 77
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

egram.teiser.gr developer

Άντρας
Απάντηση #8 - 16 Σεπτεμβρίου 2008, 00:09
0

Να σας πώ και εγώ ένα ?

Linux ειναι όλο FREE  ::)
Καταγράφηκε

Όποιος θέλει έχω καλούς ιούς...
PM για να τους δοκιμάσετε.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 18 Σεπτεμβρίου 2008, 14:03
0

Editors:

SciTE
Notepad++
PSPad
jEdit
Vim
TopStyle Lite (CSS Editor)
PHP Designer
HTML-Kit
Notepad2
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 8   Πάνω
Εκτύπωση