Νέα:
Πέμπτη 18 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
18 Απριλίου 2024, 20:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 26
Σύνολο: 26

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 3 4 5 [6]   Κάτω
Εκτύπωση
Θέματα Ιουνίου 2012 ??
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 35826 φορές.
Mixalis_drama
*
Μηνύματα: 128
Θετικοί ψήφοι: +30

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #50 - 23 Ιανουαρίου 2013, 12:39
0

Ναι ναι αυτό είναι φίλε Thanos K. το βρηκες..αυτο φταίει που καποιοι με κίνδυνο καθονται και βγαζουν φωτο τα θεματα μεσα στην αιθουσα και εσυ  και ολοι οι αλλοι έχετε μια άποψη για το πως είναι και εχετε καποιες σοβαρες ασκήσεις να λύσετε για να πάτε να γραψετε απο το να λύνεται αυτα που κανει στο μάθημα του και δεν τα βάζει ποτε..Αλλιώς κάθε εξεταστική θα έβαζε ολόιδια θεματα!!!
και τα θέματα αυτα που έβαλε χτες τα έχει ξαναβαλει στις εξεταστικες του 2008..
Καταγράφηκε
kuriaki
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 221
Θετικοί ψήφοι: +14

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #51 - 23 Ιανουαρίου 2013, 13:06
0

Ναι ναι αυτό είναι φίλε Thanos K. το βρηκες..αυτο φταίει που καποιοι με κίνδυνο καθονται και βγαζουν φωτο τα θεματα μεσα στην αιθουσα και εσυ  και ολοι οι αλλοι έχετε μια άποψη για το πως είναι και εχετε καποιες σοβαρες ασκήσεις να λύσετε για να πάτε να γραψετε απο το να λύνεται αυτα που κανει στο μάθημα του και δεν τα βάζει ποτε..Αλλιώς κάθε εξεταστική θα έβαζε ολόιδια θεματα!!!
και τα θέματα αυτα που έβαλε χτες τα έχει ξαναβαλει στις εξεταστικες του 2008..


Βασικά τα θέματα δεν τα έχει ξαναβάλει,εκτός απο το 4ο θέμα όλατα υπόλοιπα ήταν περιιιίπου παρόμοια αλλά όχι ίδια, δινω το μάθημα πολλές πολλές εξεταστικές.Όσο για τα υπόλοιπα που είπες συμφωνώ
Καταγράφηκε
Spegar
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 70
Θετικοί ψήφοι: +34

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #52 - 23 Ιανουαρίου 2013, 13:48
0

kuriaki Θα διαφωνήσω μαζί σου, τα θέματα είναι ίδια παιδιά με παλαιότερες εξεταστικές ,τα έχει ξανά βάλει,απλά είχε μικρές παραλλαγές που για παράδειγμα στην 1η άσκηση δεν επηρέαζε τίποτε απολύτως..!!! Στο 3ο θέμα ήταν μια άλλη διαφορά που αντί να δώσει παλμό ανά 2bit έδωσε παλμό ανά 4bit!  Όλα τα υπόλοιπα ήταν γνωστά,και εάν ερχόσασταν στα μαθήματα και ειδικά στο τελευταίο το επαναληπτικό του Γεωργιάδη, τα λύσαμε όλα αυτά που έβαλε χθες!! 
Καταγράφηκε

Όταν θα σβήσει η φωτιά
τη στάχτη μη σκαλίζεις
ανάστησέ την αν μπορείς
ή μην ξαναγυρίζεις.
kuriaki
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 221
Θετικοί ψήφοι: +14

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #53 - 23 Ιανουαρίου 2013, 14:15
0

kuriaki Θα διαφωνήσω μαζί σου, τα θέματα είναι ίδια παιδιά με παλαιότερες εξεταστικές ,τα έχει ξανά βάλει,απλά είχε μικρές παραλλαγές που για παράδειγμα στην 1η άσκηση δεν επηρέαζε τίποτε απολύτως..!!! Στο 3ο θέμα ήταν μια άλλη διαφορά που αντί να δώσει παλμό ανά 2bit έδωσε παλμό ανά 4bit!  Όλα τα υπόλοιπα ήταν γνωστά,και εάν ερχόσασταν στα μαθήματα και ειδικά στο τελευταίο το επαναληπτικό του Γεωργιάδη, τα λύσαμε όλα αυτά που έβαλε χθες!!

Δεν διαφωνώ στο ότι τα έλυσε στην τάξη, το ξέρω.
 Στο 1ο θέμα ζητούσε QPSK και μια διαμόρφωση που θα δώσει 3πλασιασμό του ρυθμού.Δεν έχει ξαναβάλει κάτι τέτοιο παραμόνο ξεκαθαρίζοντας ποια διαμόρφωση ψάχνουμε.
Στο τρίτο θέμα έδινε 2 στάθμες με +5V και -5V κάτι που εγώ δεν έχω ξαναδεί και στο τελευταίο θέμα ζητούσε για ίση μέγιστη τιμή,κάτι που δεν θυμάμαι να ξανάβαλε παραμόνο για ίση μέση τιμή.
Το είπα και παραπάνω,τα θέματα ήταν παρόμοια όχι διαφορετικά.Τώρα αν πραγματικά δεν έχει τύχει να δώ αυτά τα θέματα,αν και δεν μου λείπει καμία εξεταστική,τι να πω...λάθος μου!! Το θέμα είναι ένα: δεν έγραψα :(
Καταγράφηκε
Spegar
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 70
Θετικοί ψήφοι: +34

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #54 - 23 Ιανουαρίου 2013, 14:56
0

Να σου τα απαντήσω,χωρίς να το παίξω έξυπνος!
Στο πρώτο θέμα ζητούσε μεγαλύτερο φασματικό περιεχόμενο από την QPSK , έχει και ίδια άσκηση ακριβώς στα παλιά θέματα που δίνει QPSK και 16-QAM!!! Άρα επέλεγες πολύ εύκολα την 16-QAM και τελείωνε λυνόταν μετά το ίδιο!!!
Στο τρίτο θέμα οι στάθμες που σου έδινε τα +5V -5V είναι για να καταλάβεις τι είναι το σήμα! που ήτανε τετραγωνικός παλμός,σε παλαιότερες εξεταστικές απλά αυτό δεν το έδινε αλλά έλεγε τετραγωνικός παλμός!
Στο τελευταίο θέμα ήθελε να πάρεις απλά την μέγιστη τιμή των διαμορφώσεων αντί να κάθεσαι να βρίσκεις μέση τιμή , ζητούσε απλά την μεγαλύτερη τιμή 7α^2+7α^2/R=  98a^2/R!!
Όπως και να έχει εύχομαι σε όλους καλά αποτελέσματα, εγώ θα πρόσθετα ότι απλά ήθελαν ελάχιστη σκέψη τα θέματα και τα έλυvες σχεδόν όλα :) :) Kαλά αποτελέσματα!!!!!
Καταγράφηκε

Όταν θα σβήσει η φωτιά
τη στάχτη μη σκαλίζεις
ανάστησέ την αν μπορείς
ή μην ξαναγυρίζεις.
kuriaki
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 221
Θετικοί ψήφοι: +14

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #55 - 23 Ιανουαρίου 2013, 15:05
0

Να σου τα απαντήσω,χωρίς να το παίξω έξυπνος!
Στο πρώτο θέμα ζητούσε μεγαλύτερο φασματικό περιεχόμενο από την QPSK , έχει και ίδια άσκηση ακριβώς στα παλιά θέματα που δίνει QPSK και 16-QAM!!! Άρα επέλεγες πολύ εύκολα την 16-QAM και τελείωνε λυνόταν μετά το ίδιο!!!
Στο τρίτο θέμα οι στάθμες που σου έδινε τα +5V -5V είναι για να καταλάβεις τι είναι το σήμα! που ήτανε τετραγωνικός παλμός,σε παλαιότερες εξεταστικές απλά αυτό δεν το έδινε αλλά έλεγε τετραγωνικός παλμός!
Στο τελευταίο θέμα ήθελε να πάρεις απλά την μέγιστη τιμή των διαμορφώσεων αντί να κάθεσαι να βρίσκεις μέση τιμή , ζητούσε απλά την μεγαλύτερη τιμή 7α^2+7α^2/R=  98a^2/R!!
Όπως και να έχει εύχομαι σε όλους καλά αποτελέσματα, εγώ θα πρόσθετα ότι απλά ήθελαν ελάχιστη σκέψη τα θέματα και τα έλυvες σχεδόν όλα :) :) Kαλά αποτελέσματα!!!!!


Στο 1ο θέμα η διαμόρφωση που έπρεπε να επιλέξεις ήταν η 64-QAM γιατί λόγω της φασματικής απόδοσης που είναι 6Bits έχεις τον 3πλασιασμό του ρυθμού. Και εγώ με την σειρά μου έυχομαι καλή τύχη
Καταγράφηκε
Spegar
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 70
Θετικοί ψήφοι: +34

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #56 - 23 Ιανουαρίου 2013, 15:16
0

Χμ...!!! Σωστά έχεις δίκαιο όντως λογικά 64 ήθελε!!!
Και πάλι καλή συνέχεια!!!
Καταγράφηκε

Όταν θα σβήσει η φωτιά
τη στάχτη μη σκαλίζεις
ανάστησέ την αν μπορείς
ή μην ξαναγυρίζεις.
sev
*
Μηνύματα: 1
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #57 - 03 Ιουνίου 2013, 21:32
0

παιδια καλησπέρα!! μήπως μπορει καποιος να ανεβασει τις λύσεις των θεμάτων?
Καταγράφηκε
paokg4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 72
Θετικοί ψήφοι: +13

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #58 - 05 Ιουνίου 2013, 21:20
0

Παιδια οποιος εχει τα θεματα κ τις λυσεις αστα ανεβασει....η τις τελευταιες ασκησεις που κανατε στιν αιθουσα! θα σωσετε πολυ κοσμο να το ξερετε!
Καταγράφηκε
Ntr
*
Μηνύματα: 24
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #59 - 01 Μαΐου 2015, 16:22
0

ΟΟΟ ευχαριστώ για την διόρθωση παιδια..οποτε το Θεμα 5 γινεται καπως έτσι?

αυτά τα 3α^2, 5α^2 κλπ πως βγαίνουν;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 5 [6]   Πάνω
Εκτύπωση