Νέα:
Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
24 Απριλίου 2024, 05:22

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 21
Σύνολο: 21

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
Εκτύπωση
Εξετάσεις 25/1/11 Ειλικρινά Μπράβο στον Κ. Χειλά!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 12376 φορές.
LiZa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 230
Θετικοί ψήφοι: +82

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #10 - 28 Ιανουαρίου 2012, 15:07
-6

anonym.me με κάλυψες απολύτως.. Οι φετινές εξετάσεις στην φυσική ήταν απλά μια ευγενική χορηγία του κ. Χειλά για να περάσει πολύς κόσμος..Και όσο για τα πανεπιστήμια όχι μόνο στο εξωτερικό αλλά και σε ΑΕΙ της χώρας το επίπεδο είναι πολύ πιο ανεβασμένο ας μην κοροϊδευόμαστε.


Ορίστε και θέματα απο τους μηχανολόγους Υ/Η του ΑΠΘ.

Τελευταία τροποποίηση: 28 Ιανουαρίου 2012, 15:57 από LiZa Καταγράφηκε
Isildur
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 196
Θετικοί ψήφοι: +43

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 28 Ιανουαρίου 2012, 15:41
-2

Και που το ξερετε δηλαδη?Εχετε σπουδασει εξω σε αντιστοιχη σχολη και γνωριζετε τι και πως διδασκεται?
Τελευταία τροποποίηση: 28 Ιανουαρίου 2012, 15:42 από Isildur Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #12 - 28 Ιανουαρίου 2012, 16:25
+2

Ο κ.Χειλας ειναι ενας απο τους καθηγητες αλλα και ανθρωπους που τον διακρινουν πολλες αρετες οπως ευγενεια ,κατανοηση και ενδιαφερον . Επραξε σωστα ωστε και να αποσυμφωρηθει το συστημα αλλα και να μπουν νεες βασεις για το μαθημα απο τα καινουρια εξαμηνα . Το θεμα ξερετε ποιο ειναι ? Να μπαινουν θεματα τα οποια και εχουν γινει στην αιθουσα αλλα και ενας μετριος διαβασμενος μαθητης να μπορει να γραψει 5 και ο πολυ καλος να μπορει να ξεπερασει το 7-8  . Αυτο λειπει απο το Τει μας δυστηχως.Εχω παρακολουθησει τα μαθηματα του και τα εργαστηρια του και εχω επιτυχει σε ολα με την πρωτη και με καλους βαθμους 7-8 .. εξηγει τα παντα και σε ολους και αν παρακολουθεις ολη τη χρονια με ενα σωστο διαβασμα και ενδιαφερον επιβραβευονται οι κοποι σου. Πραγμα που σε αλλα μαθηματα δεν γινεται .Και γιαυτο εχουν αρχισει ολοι και κανουν φροντηστηρια ...οπου ακομα και με αυτα η αποτυχια ειναι μεγαλη και ξερουμε καλα ολοι ποια ειναι αυτα τα μαθηματα . Καλη επιτυχια παιδια να εχετε
Καταγράφηκε
Fott1
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 414
Θετικοί ψήφοι: +58

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #13 - 28 Ιανουαρίου 2012, 17:05
+2

Επειδή μάλλον έχετε θεοποιήσει οτιδήποτε στο εξωτερικό , θα ήθελα να πω την γνώμη μου ακριβώς επάνω σε αυτό..

Έχοντας αδερφό καθηγητή πληροφορικής στο Βedford uni του Λονδίνου , ακούω πολλά για εξωτερικό και διαφορές με τα ελληνικά δεδομένα.

Η μόνη διαφορά με αυτούς βρίσκεται σε 2 σημεία. Στην οργάνωση και στην εξειδίκευση. Το επίπεδο δεν είναι πιο υψηλό και σε καμία περίπτωση δεν έχουμε να ζηλέψουμε κάτι. Ίσα ίσα Έλληνες εκεί έχουν καλύτερη απόδοση από πολλούς άλλους και μιλάμε για μεγάλο ποσοστό και όχι μερικές εξαιρέσεις.

Μην τρελένεστε λοιπόν με το εξωτερικό. Στο μάθημα της Φυσικής αυτά που έπεσαν, ίσως να έσωσαν πολύ κόσμο μαζί κι εμένα. Λέτε ο κύριος Χειλάς να μην είχε λόγο να βάλει κάτι τέτοιο; Σωστό τον βρίσκω.. Τα λάθη της παιδείας μας δεν είναι εκεί.

Καλή συνέχεια σε όλους..
Καταγράφηκε

ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ, ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ, ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ... ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!!!
Don't be like Water , become water
kuriaki
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 221
Θετικοί ψήφοι: +14

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #14 - 28 Ιανουαρίου 2012, 17:44
+2

Ο κ.Χειλάς έβαλε αυτά τα θέματα γιατί δήλωσαν το μάθημα 650 άτομα,μας λυπήθηκε ο άνθρωπος όπως και τον εαυτό του με τόσα γραπτά.Προσωπική μου άποψη χωρίς να θέλω να την "πώ" σε κανέναν
Καταγράφηκε
pg
*
Μηνύματα: 48
Θετικοί ψήφοι: +12

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #15 - 28 Ιανουαρίου 2012, 18:10
+1

Η μόνη διαφορά με αυτούς βρίσκεται σε 2 σημεία. Στην οργάνωση και στην εξειδίκευση.

Δεν έχουμε θεοποιήσει τίποτα φίλε. Εγώ αυτό που λέω ότι δεν θα βρεις σχολή στο εξωτερικό με πάνω από 25-30 μαθήματα (και πολλά σου λέω) , μπορείς να ρωτήσεις τον αδελφό σου.
Δεν κάνουν λίγο από όλα. Σπουδάζουν ένα τομέα συγκεκριμένο του αντικειμένου της πληροφορικής. Προγραμματισμό, WebDeisgn , κτλ κτλ.
Το επίπεδο γνώσεων για μένα δεν προσδιορίζεται από τα πολλά μαθήματα που κάνεις, όσο καλά και να τα κάνεις και όποιο να είναι το επίπεδο δυσκολίας , αλλά πόσο εξειδικευμένος είσαι στο τομέα σου , έτσι ώστε να υπάρξει μια ομαλή απορρόφηση σου στην αγορά εργασίας με τη εκπλήρωση τον σπουδών μας.
Εδώ στην Ελλάδα , ξέρουμε λίγο από όλα , παίρνουμε το πτυχίο μας , και δεν ξέρουμε τι ψάχνουμε (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).
Όταν λέω δεν ξέρουμε τι ψάχνουμε ,δεν εννοώ να ψάχνεις κάτι σχετικά/γενικά με πληροφορική , αλλά να ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο που τελείωσες.

Αυτή είναι η διαφορά επιπέδου - όπως το καταλαβαίνω εγώ - , σπουδάζεις - τελειώνεις , και είσαι έτοιμος για εργασία σε πολύ συγκεκριμένο τομέα.
Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός , ή αν διατυπώνω λάθος αυτά που θέλω να πω.
 
Καταγράφηκε
Scar
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 37
Θετικοί ψήφοι: +19

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 28 Ιανουαρίου 2012, 18:44
-2

@anonym.me
Αυτήν την λαγνεία για τα ανώτερα φυσικομαθηματικά και ότι ένα ίδρυμα πρέπει να τα διδάσκει αλλιώς δεν είναι σοβαρό δεν την καταλαβαίνω.
Το κατά πόσο ένα ίδρυμα είναι σοβαρό φαίνεται από το κατά πόσο έχει επαφή με την αγορά εργασίας και το πόσο επιτυχημένους επαγγελματίες βγάζει.
Αυτή η νοοτροπία ότι θα βγούμε "Επιστήμονες θετικών επιστημών" οπότε πρέπει τα μισά μαθήματα του προγράμματος σπουδών μας να είναι φυσικομαθηματικά είναι αναχρονιστική και εν τέλη άχρηστη για μας.
Ο πρακτικός λόγος που έχουν οι περισσότερες σχολές έχουν τόσα άσχετα μαθήματα φυσικομαθηματικών είναι για να έχουν δουλειά οι στρατιές μαθηματικών και φυσικών που παράγει η τριτοβάθμια εκπαίδευση της χώρας μας.
btw Φιλολογικό δεν είμαστε αλλά το να μάθεις να γράφεις είναι όντως χρήσιμο. Το να μάθεις ανώτερα φυσικομαθηματικά είναι τελείως άχρηστο για τον κλάδο μας.
Δυστυχώς λείπουν πολλά μαθήματα από το πρόγραμμα σπουδών μας σε σύγχρονα αντικείμενα για να γίνουμε τμήμα πληροφορικής. Java,C#,CMS, Διαχείριση και εγκατάσταση server, διαχείριση και εγκατάσταση ασύρματων και ενσύρματων δικτύων και πόσα άλλα. Όλα αυτά σε πρακτικό επίπεδο όχι μπλα μπλα και υψηλές θεωρίες. Αλλά εδώ μας δίνουν πτυχίο χωρίς να μας μάθουν τι έχει μέσα το κουτί ενός PC..         
Καταγράφηκε
Mixalis_drama
*
Μηνύματα: 128
Θετικοί ψήφοι: +30

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #17 - 28 Ιανουαρίου 2012, 18:50
+1

Ρε παιδια!Το να κλαιγομαστε για το ότι καθηγητες βαζουν δυσκολα θεματα σε μαθηματα χαμηλων εξαμηνων που δεν περνιουνται ειναι απολυτως συνηθισμένο και λογικο..τωρα κλαιγόμαστε και για το ότι εβαλαν μια φορα σε ενα μαθημα που το χρωσταει το μισο τει(και λιγα λεω) ευκολα θεματα για να περασει κοσμος?!!Πατε καλα?Και για το ΑΠΘ και τα θεματα που τους βαλανε συγκρινεται τα και με τα θεματα που εβαζε ο Βοζικης πριν μερικα χρονια με πυραυλους και διαστημόπλοια και ελικόπτερα!Και μιλήστε μετα!
Καταγράφηκε
Gary
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 346
Θετικοί ψήφοι: +80

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μην πατάτε το χόρτο...καπνίστε το

Γυναίκα
Απάντηση #18 - 28 Ιανουαρίου 2012, 19:05
0

Επιτέλους πέστα!!!μερικά άτομα δεν ειναι ευχαριστημένα με τίποτα!ας πούμε απλά ένα ευχαριστω και να τελειώσουμε!
Βλέπεται ότι ακόμη και όπως έχουν τα πράγματα τώρα υπάρχουν καθηγητές που σκέφτονται εμάς και μας βοηθανε!!!ας μην ψάχνουμε και εκει να βρούμε το κακό!! αν πήγαινε και έβαζε θέματα όπως των προηγούμενων εξαμηνων θα βγαίνανε οι καλοθελητές και θα έλεγαν "δεν μας καταλαβαίνουν" "τι ήταν αυτά πάλι" "δεν ντρέπονται να τραβάνε πίσω άτομα για ένα χαζό μάθημα" "και τώρα τι θα κάνουμε" και άλλα τέτοια ωραία που έχουν ακουστεί κατα καιρούς!
Καταγράφηκε

Φυσικά και υπάρχει πολλή γνώση στα πανεπιστήμια.Οι πρωτοετείς φέρνουν λίγη, οι τελειόφοιτοι δεν παίρνουν πολλή κι έτσι η γνώση συσσωρεύεται.
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #19 - 28 Ιανουαρίου 2012, 19:45
0

..τωρα κλαιγόμαστε και για το ότι εβαλαν μια φορα σε ενα μαθημα που το χρωσταει το μισο τει(και λιγα λεω) ευκολα θεματα για να περασει κοσμος?!!Πατε καλα?

Επιτέλους πέστα!!!μερικά άτομα δεν ειναι ευχαριστημένα με τίποτα!ας πούμε απλά ένα ευχαριστω και να τελειώσουμε!


Εγώ προσωπικά δεν είδα κανένα να παραπονιέται που ο κ. Χειλάς έβαλε εύκολα θέματα...αντιθέτως όλοι όσοι γράψανε σε αυτό το thread ανέφεραν ξεκάθαρα πως χαρήκανε...

Αυτό που λένε αρκετοί και συμφωνώ απολύτως μαζί τους είναι πως άλλο να χοροπηδάμε από την χαρά μας για αυτά που μπήκαν (κι εγώ μαζί γιατί δεν το κρύβω ότι σιχαίνομαι την φυσική) και άλλο να λέμε πως αυτό έπρεπε να είναι το επίπεδο εξαρχής και αυτό θα πρέπει να είναι και από εδώ και πέρα....(και φυσικά αναφέρθηκαν σε ξεκάθαρες περιπτώσεις)

Γιατί κακά τα ψέματα το επίπεδο των θεμάτων αυτής της εξεταστικής ήταν χαμηλότερο και από τις πρώτες τάξεις λυκείου, το αν έπρεπε να γίνει ή όχι, νομίζω έπρεπε για να ξεκαθαρίσει το τοπίο και φυσικά και ευγνωμονώ τον καθηγητή που μας βοήθησε....αλλά όχι πως αυτό αντιστοιχεί και στο επίπεδο της σχολής, μην ρίχνουμε μόνοι μας το επίπεδό μας, φτάνει πια...

Και επειδή είμαι σίγουρος πως θα υπάρχουν πάλι αρκετοί που δεν έχουν πιάσει το παλμό του μηνύματος μου και των υπολοίπων με τους οποίους συμμεριζόμαστε την ίδια άποψη, το πάω και πιο λιανά:

Δεν έχουμε πρόβλημα με τον κ. Χειλά και με τα θέματα που έβαλε, ούτε ήμαστε μαζόχες και μας χάλασε που δεν μας τον φόρεσαν από πίσω, αντιθέτως χαιρόμαστε απίστευτα...

Έχουμε πρόβλημα με όσους δεν καταλαβαίνουν πως αυτό που έκανε ο κ. Χειλάς ήταν δώρο προς το μέρος μας και όχι το αυτονόητο....

ΥΓ: Αν κάποιος από αυτούς που έβαλα στο ίδιο τσουβάλι με εμένα και μίλησα εκ μέρους του δεν συμμερίζεται την άποψη μου ας μιλήσει τώρα, αλλιώς ας σωπάσει για πάντα... :P
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
Εκτύπωση