Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 03:42

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 50
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 45
Σύνολο: 45

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 3 [4]   Κάτω
Εκτύπωση
"Ανύπαρκτο" το κράτος - "ανύπαρκτη" η σχολή - "ανύπαρκτοι" και μεις?
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 16070 φορές.
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #30 - 24 Φεβρουαρίου 2012, 23:40
-4

Αυτό να το λες για την σχολη σου και οχι για την δικη μας, γιατι προφανως μ'αυτα που λες δεν ξερεις τι γινεται...
Ολοι γινατε Ραμπο και μπορειτε να τα λυσετε ολα και μεις ειμαστε τα κακομαθημενα που απλα γκρινιαζουμε...σε γελασανε.

Αυτοι που διαμαρτυρονται για ποιο απο ολα τα προβληματα???

Για την ερωτηση που εκανε ο ανωνυμος απαντησα και ετσι ειναι. Αν δεν ξερεις, απλα μην μιλας και κυριως μην κατακρινεις.

Βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος.
Οτι καθηγητης μας κανει τον δυσκολο και δεν παιρνει παλιο μαθημα του και μας εχουν στο περιμενε απο το προηγουμενο εξαμηνο και το ιδιο ατομο θελει να κλεισει το ΤΕΙ για τους Χ Υ λογους του δεν σου λεει κατι...
Αξιοι τις μοιρας σας ειστε οσοι σκεφτεστε ετσι...λυπαμαι.
Θα σας κανω την χαρη να μην ασχολειθω αλλο, δεν αξιζει μαλλον ο κοπος. Εχετε δικιο, ειστε οι σωστοι.
Τελος.
Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
DorO
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 40
Θετικοί ψήφοι: +21

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #31 - 25 Φεβρουαρίου 2012, 00:02
0

Αν ισχύει αυτό που λέτε κάποιος να πει σε αυτούς του καθηγητές ότι πλέον υπάρχει και η εφεδρεία για αυτούς που δεν κάνουν τίποτα, ή θα βρεθούν πχ σε ένα ΤΕΙ Θεσ/νίκης με θεωρητικά 40 άτομα σύνολο.
Καταγράφηκε
unameit
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
**
Μηνύματα: 91
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #32 - 25 Φεβρουαρίου 2012, 02:45
+2

θα συμφωνησω με Pargalatsos & kostaspde .
δεν υπαρχουν μαθηματα που δεν περνιουνται, αλλα σπουδαστες που δεν αφιερωνουν τον απαραιτητο χρονο σε αυτα.
και φυσικα οταν δεν τα περνας στην ωρα τους και νοιωθεις την πιεση του χρονου , σου φταινε ολα τα αλλα εκτος απο την δικη σου αρχικη ασυνεπεια & αδιαφορια.
στην γερμανια μαθηματα τμηματος στα οποια αποτυγχανεις 2-3 φορες , διαγραφεσαι και πας για αλλη....
εδω ολοι πρεπει να παρουν πτυχιο με καθε τροπο, απλα για να εκπληρωθουν τα απωθημενα και ο
συμπλεγματισμος ενος "περιουσιου" λαου...
Καταγράφηκε

unameit speaks
anonym.me
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 258
Θετικοί ψήφοι: +203

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Remember remember the 5th of November

Απάντηση #33 - 25 Φεβρουαρίου 2012, 08:31
+1

Για την ερωτηση που εκανε ο ανωνυμος απαντησα και ετσι ειναι. Αν δεν ξερεις, απλα μην μιλας και κυριως μην κατακρινεις.

Δηλαδή εσύ το ξέρεις, έτσι; Δεν είναι εικασία. Στο είπε ο ίδιος γιατί σε εμπιστεύεται.

Γιατί σε διαφορετική περίπτωση ξέρω κι εγώ διάφορα σχέδια, πχ ένας φίλος μου που είχε έναν γνωστό του οποίου η γυναίκα ήξερε κάποιον που δούλευε στο κυλικείο μου είπε (εξακριβωμένα ε; πρώτο χέρι η είδηση) ότι χρησιμοποιούν χόρτο αντί για ρίγανη, για να μας κάνουν χαζούς και να κοβόμαστε στα μαθήματα γιατί είμαστε ζεστό χρήμα και δε θέλουν να φύγουμε.
Τελευταία τροποποίηση: 25 Φεβρουαρίου 2012, 08:32 από anonym.me Καταγράφηκε

The only verdict is vengeance
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #34 - 25 Φεβρουαρίου 2012, 16:47
+1

Αυτό να το λες για την σχολη σου και οχι για την δικη μας, γιατι προφανως μ'αυτα που λες δεν ξερεις τι γινεται...
Ολοι γινατε Ραμπο και μπορειτε να τα λυσετε ολα και μεις ειμαστε τα κακομαθημενα που απλα γκρινιαζουμε...σε γελασανε.
Αυτοι που διαμαρτυρονται για ποιο απο ολα τα προβληματα???
Ασχολίαστα...
Το μόνο που θα πω είναι ότι το ποιός είμαι δεν μπορείς να το ξέρεις και ούτε θα το κρίνεις εσύ.

Αξιοι τις μοιρας σας ειστε οσοι σκεφτεστε ετσι...λυπαμαι.
Καταρχάς κύριε η μοίρα μου είναι κάτι περισσότερο από καλή. Και όπως το είπες είναι: στο ΤΕΙ είμαι ΑΞΙΟΣ της μοίρας μου. Δεν μου την φόρτωσαν και την ακολουθώ μοιρολατρικά, αλλά εγώ τη διαμόρφωσα. Οπότε αυτά που λες περιττεύουν και στην καλύτερη θα τα χαρακτήριζα ατυχή και άστοχα.

Θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του unameit πιο πανω.
Τελευταία τροποποίηση: 25 Φεβρουαρίου 2012, 16:55 από kostaspde Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
kontheod
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Θεοδωρίδης Κώστας

Άντρας WWW
Απάντηση #35 - 27 Απριλίου 2012, 22:44
0

+1000

Και επιπλέον έχω να δηλώσω ότι Δεκέμβρη ορκίστηκα, έχω κάνει έναρξη επαγγέλματος και ακόμη δεν έχω δεί ούτε ένα ευρώ ...αντίθετα πληρώνω για συνδρομές , για αριθμό μητρώου από την ΕΕΤΕΜ, και το μόνο που έχω δεί είναι μια γενική υποτίμηση ... "Υπομηχανικός είσαι;;;" "Τει έβγαλες;;;"

Βέβαια , αυτό που μου περνάει από το μυαλό, είναι ότι ίσως φοβούνται πολλές φορές τον νέο μηχανικό , γιατί μπορεί να κάνει πιο πολλά (Σχέδια σε Η/Υ,3Δ Σχέδια) και σε χαμηλότερη τιμή !

Όπως και να έχει , από τη μία πρέπει να κρατήσουμε την αισιοδοξία μας και την αυτοπεποίθηση μας αλλά ταυτόχρονα πρέπει να ζητήσουμε ξεκάθαρα Επαγγελματικά Δικαιώματα (Αναφέρω τα ΕΔ γιατί είναι ανάλογα της μάθησης,οπότε ή αναβαθμίζονται τα ΤΕΙ άρα και τα ΕΔ ή όχι!)
Καταγράφηκε

Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε
Πτυχιούχος της σχολής "Πολιτικών Δομικών Έργων" των Σερρών
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #36 - 04 Ιουνίου 2012, 18:08
+1

Ρε κωστα που ζεις ? Εδω εκλεισαν γραφεια 20ετιας με  40 πολυκατοικιες ιστορικο . Ποια αισιοδοξια να εχουμε ? Που μαθαινω οτι μεγαλη εταιρια πληροφορικης δινει Project σε εταιρια στην Ινδια επειδη τα κανουν σε  2 βδομαδες και τους στοιχιζει το  1/5? Και εκαναν μειωσεις 600--700 ευρω σε υπαλληλους που ειναι ολοι ενας και ενας και εκαναν την εταιρια τρανη  μεσα σε 4 χρονια ?
Τα εδ δεν θα σου φερουν τα λεφτα στην τελικη  μακαρι να τα ειχες και να τα ειχαμε αλλα δεν θα γινει ποτε αυτο ... απλα εκει ειναι ο πονος μας ..η αγορα ειναι νεκρη παει και τελειωσε ή θα γινει ευελικτος και θα δεις την παρουσα τι μπορει να σου αποφερει χρηματα για να ζησεις η θα περιμενεις την καλη η οποια...δυσκολα ερχεται πλεον .
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]   Πάνω
Εκτύπωση