Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 02:31

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 47
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 44
Σύνολο: 44

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Κάτω
Εκτύπωση
"Ανύπαρκτο" το κράτος - "ανύπαρκτη" η σχολή - "ανύπαρκτοι" και μεις?
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 16069 φορές.
cfour_user
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +37

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #20 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 18:02
+2

@sainhs και @Pargalatsos

Η προσωπική διαμάχη(και οχι ανταλαγή απόψεων ) διαμέσου του forum ξέρετε καλά οτι στο 99% των περιπτώσεων δεν οδηγεί πουθενά.

@sainhs

Επειδή απ' οτι βλέπω σπουδάζεις πληροφορική , θέλω να σου πώ το εξής.
  Στο αρχικό σου άρθρο διαμαρτύρεσαι για πράγματα που κοπήκαν ή αλλάξαν και καλά κανεις γι' αυτό.Λές οτι κάτι πρέπει να γίνει να αλλάξουμε πράγματα που μπορούμε με διάφορους τρόπους κινητοποιήσεων.
Να σου αναφέρω λοιπόν το εξής, στο  παρον forum είχε ξεκινήσει συζήτηση όσο αφορά το θέμα των λειτουργικών συστημάτων ΙΙ.Την παρασκευή ξεκινήσαμε να μαζεύουμε υπογραφές και συντάξαμε ένα άρθρο το οποιο θα πάρει πρωτόκολλο και θα συζητηθεί στο συμβούλιο του ΤΕΙ.
  Είμαστε 2 μέρες στο ΤΕΙ , απο το πρωί ως το μεσημέρι γιαυτο το λόγο και το αποτέλεσμα είναι 100 υπογραφές μέχρι τώρα , χωρις βοήθεια απο κανέναν (ελάχιστα άτομα ενδιαφέρθηκαν).το 80% των φοιτητών μου λεεί το εξής "μην κοπούμε εμείς που το περάσαμε ".ΔΕΝ είναι αυτός ο σκοπός μας και αν δούμε οτι εκεί πάει το πραγμα τα αποσύρουμε όλα.
  Δεν ξέρω αν έχεις υπογράψει ή όχι και δεν με αφορά.Η ουσία είναι οτι δεν υπάρχει συναδελφική αλληλεγγυή τουλάχιστον σ' αυτό το θέμα που μέχρι και οι πέτρες λένε οτι είναι αγανακτισμένες.Είμαστε ένα τμήμα που ο καθένας κοιτάει την πάρτυ του(αυτή είναι η άποψη μου ).

Πραγματικά, δεν έχω κανέναν απολύτως λόγο να σου κάνω προσωπική επίθεση ,ούτε τα έχω βάλει με κανενα.

Με εκτίμηση,
Καταγράφηκε

Ο τζόγος δεν έχει να κάνει με τα λεφτά... Ο τζόγος έχει να κάνει με το να μην αντιμετωπίζεις την πραγματικότητα και να αγνοείς τις πιθανότητες.
desp1234
*
Μηνύματα: 36
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #21 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 18:30
-2

Έχεις απόλυτο δίκιο. Πρέπει να σταματήσουμε επιτέλους να φαγωνόμαστε μεταξύ μας αλλιώς είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Πρέπει να αναλάβουμε όλοι τις ευθύνες μας, να έχουμε έστω μια φορά σύμνποια για να βγει κάτι καλό. Είναι προς όφελος όλων μας.
Καταγράφηκε
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #22 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 19:05
-4

Και για μενα η ουσια ειναι αυτο που λες και συ. Εγω προσωπικα εχω κυνηγησει 2-3 μαθηματα που πιστευα οτι με αδικησαν, ακομα και μονος μου, ασχετα που δεν βγηκε ακρη (ως συνηθως). Σας νιωθω γιατι εκτος απο τα 4 μελη της ομαδας μου που πιασαμε καθηγητες, ελαχιστοι ηρθαν απο τους 10αδες που καναν +1 ή ποστ στο φορουμ. Και οσοι ηρθαν, εκτος απο το "κυριε γιατι μας κοψατε?" δεν ειχαν κατι αλλο ουσιαστικο να πουν, ως 20αριδες ωριμοι φοιτητες πανεπιστημιου.
Και δεν τους κατηγορω, καλα κανανε.
Τωρα που εκανα θεμα, αναφερθηκα σε αρκετα απο τα θεματα-προβληματα που αφορουν ή θα αφορουν συντομα τους περισσοτερους απο μας.
Ουτε επιτεθικα σε κανεναν, ουτε ξυπνησα ενα πρωι με ορεξη να "κλαψουρισω" ή να κραξω.

Και ωραια, καλα κανετε και μαζευετε υπογραφες για να σταλει το αρθρο στο συμβουλιο. Θες μηπως να σου πω εκ των προτερων την καταληξη του ολου εγχειρηματος? (πραγματικα μακαρι να πεσω εξω)
Γιαυτο μιλησα για κατι διαφορετικο, διαφορετικο απο αρθρα-πρωτοκολλα-πορειες-καταληψεις. Οταν εχεις 3-4 τροπους να πιεσεις και βλεπεις οτι πλεον δεν κανουν, τοτε δεν κανεις παλι ανακυκλωση, απλα ψαχνεις καινουριους...
Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #23 - 07 Φεβρουαρίου 2012, 04:42
0

1. Πολύ κράξιμο βλέπω, αν έχετε τίποτα προσωπικά το καλύτερο θα ήταν να τα λύσετε αλλού..
λες: Εγώ θα σου πρότεινα κάτι πιο "πρακτικό", δώσε την ιδέα σου και μη την κρατάς για σένα :)
ΥΓ. Εγώ είμαι από Αθήνα, τι προτείνεις να κάνω; Μια λες ότι είναι τραγικές οι καταστάσεις στην Ελλάδα και μια λες να βρούμε δουλειά.
ΥΓ2. Τον sainh δεν τον ξέρω, αλλά αν βλέπω μαλακίες μαζεμένες αντιδρώ, το forum είναι για γνωστοποίηση προβλημάτων και αν γίνεται λύση αυτών, τώρα αν το είδες εσυ ως χώρο ξεκαυλώματος δεν είναι δικό μου θέμα..

Τη "λύση" δε την έχω αγαπητέ,αν την είχα θα είσασταν οι πρώτοι με τους οποίους θα τη μοιραζόμουν!
Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο όμως δεν μπαίνω στα fora να παριστάνω τον επαναστάτη της πλάκας και τον κατατρεγμένο και αναξιοπαθούντα δύσμοιρο φοιτητή,αναμασώντας προβλήματα χιλιοειπωμένα και γνωστά εδώ και χρόνια,λες κι έτσι θα αλλάξει κάτι!
Η λύση ήταν και παραμένει το διάβασμα και από εκεί και πέρα ό,τι μπορεί ο καθένας επί προσωπικού...το εύκολο είναι να τα φορτώνουμε όλα δεξιά κι αριστερά και να μη ρίχνουμε την παραμικρή ματιά στα "δικά" μας!

Στο Τ.Ε.Ι. δεν είναι όλα ρόδινα,ούτε όμως και μαύρα...έλα όμως που τύποι σαν το sainh είναι "των άκρων",τα θέλουν όλα και τους φταίνε οι πάντες και τα πάντα!
Με συγχωρείς,αλλά έχω προ καιρού εξαντλήσει την ευγένειά μου προς τέτοια άτομα και όταν βλέπω ξανά και ξανά παρόμοια θέματα μου ψιλογυρνάνε τα μυαλά!

Ελπίζω να ξανασκεφτείς το ποιος "ξεκαυλώνει" εδώ μέσα...

Υ.Γ. Δεν είπα τίποτα για σένα που μένεις τόσο μακριά,μη βάζεις λόγια στο στόμα μου!
Τελευταία τροποποίηση: 07 Φεβρουαρίου 2012, 04:46 από Pargalatsos Καταγράφηκε
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #24 - 07 Φεβρουαρίου 2012, 05:52
-4

Τωρα εσυ ή εισαι κανα τρελο troll και μας δουλευεις, ή χωρισες προσφατα ή πηγε fail η εξεταστικη...δεν εξηγειται αλλιως.
Με κουρασες ηδη, αλλα θα ασχοληθω μαζι σου για τελευταια φορα.

Αφου δεν εχεις την λυση, κατσε στην ακρη και σκεψου μπας και σου ρθει αντι να καθεσαι και να κραζεις χωρις καν να ξερεις τι εχουμε κανει.
Αυτο
Παράθεση
Η λύση ήταν και παραμένει το διάβασμα και από εκεί και πέρα ό,τι μπορεί ο καθένας επί προσωπικού
μαζι με το προηγουμενο
Παράθεση
αλλά στην Ελλάδα ζεις ρε αγόρι μου
δειχνουν το τροπο σκεψης και το επιπεδο σου, τα οποια ας κρινει ο καθενας οπως νομιζει.

Παράθεση
Στο Τ.Ε.Ι. δεν είναι όλα ρόδινα,ούτε όμως και μαύρα...τα θέλουν όλα και τους φταίνε οι πάντες και τα πάντα!
Πραγματικα εισαι προκατειλημμενος. Χαιρομαι που ειμαι σε αυτο το ΤΕΙ αντι σε καποιο αλλο, οχι δεν ειναι ολα ροδινα αλλα ουτε και ολα μαυρα. Απλα τα μαυρα με ενοχλουν και αυτα μ'απασχολουν.
Δεν τα θελω ολα, θελω μονο οσα αξιζω και δικαουμαι.
Τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο.

Αιντε καλο βραδυ, παιξε με τον παργαλατσο σου και καλο "ξεκαυλωμα"...
Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #25 - 07 Φεβρουαρίου 2012, 09:25
0

Αν δε σταματήσετε τις προσωπικές επιθέσεις θα αναγκαστώ να το κλειδώσω.
Καταγράφηκε
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #26 - 24 Φεβρουαρίου 2012, 13:20
-3

Και έτσι για να ενημερώνεστε και να μην ξεχνιόμαστε κιόλας...
Κυκλοφορεί η πληροφορία (όχι φήμη) ότι καθηγητής ο οποίος είχε το μάθημα που αυτό το εξάμηνο δεν γίνετε προς το παρόν λόγο έλλειψης καθηγητή, δεν θέλει να το αναλάβει οδήγώντας μας να το χάσουμε το προηγούμενο εξάμηνο (δεν διδάχθηκε μονο εξετάστηκε) αλλά δικαίωμά του είναι φυσικά, θέλει επίσης να κλείσει το ΤΕΙ Σερρών με την προοπτική να συγχωνευτεί με κάποιο άλλο ίδρυμα. Το ίδιο φυσικά πρότειναν και 2-3 άτομα ακόμα (ονόματα δεν λέμε) στο συμβούλιο.
Αυτοί είναι που νοιάζονται για μας και θα κάτσουν να ακούσουν και τα προβλήματά μας??
Και μετά κράζετε εμένα για αυτό το πόστ ως δήθεν επαναστάτη. Λουστείτε τα τώρα....
Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
anonym.me
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 258
Θετικοί ψήφοι: +203

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Remember remember the 5th of November

Απάντηση #27 - 24 Φεβρουαρίου 2012, 13:51
+2

Ο οποίος καθηγητής τι συμφέρον θα είχε από το να κλείσει (έστω, συγχωνευτεί) το ΤΕΙ δεδομένης της θέσης που έχει;
Καταγράφηκε

The only verdict is vengeance
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #28 - 24 Φεβρουαρίου 2012, 16:02
-1

Να ικανοποιήσει την φιλοδοξία του να διδάσκει σε μεγαλύτερο ίδρυμα....μπορεί να σου φαίνεται "αστείος" ο λόγος αλλά έτσι είναι.
Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #29 - 24 Φεβρουαρίου 2012, 18:33
+1

Σαν αφορμή το ποστ για τα 40.000 ευρώ υπερωρίες ενώ στη σχολή κάποια μαθήματα δεν γίνονται και το άλλο με τα "παράπονα" για την εξέταση του μαθήματος ΛΣ2 Εργ:

  Αυτό που προσωπικά με τρελαίνει περισσότερο είναι ότι στα πρόθυρα της κρίσης θυμήθηκαν
  • να μας κάνουν και καλά πανεπιστήμια
  • να μας κόψουν την μια εξεταστική (ενώ αλλού έχουν κ διπλή για τα Εργ)
  • να μας κάνουν την μπαρούφα με τα μονά-ζυγά εξάμηνα
  • να είμαστε λίγα μαθήματα πριν το τέλος και να πρέπει να δίνουμε κάποια απ'αυτά ένα χρόνο μετά επειδή ο καθηγητής έχει υπαρξιακά
Αντί να μας διευκολύνουν (όχι περνάνε) να τελειώνουμε να βγούμε στην (ανύπαρκτη) αγορά εργασίας και να ξαλαφρώσουμε και τους γονείς μας από τα έξοδα μιας και τους έχουν ξεζουμίσει με τα μέτρα.
  Και άντε και τελείωσες τα μαθήματα, άμα θες καλό θέμα-καθηγητή για πτυχιακή ψάχνε και περίμενε κάνα χρόνο αλλιώς κάνε τον καραγκιόζη σε κάθε καθηγητή για να σου δώσει στα μουλωχτά καμιά πτυχιακούλα να τελειώνεις...

Ε αι μαμηθείτε και σεις και το σύστημά σας. Και μεις μαζί που τα καταπίνουμε όλα και τα κάνουμε γαργάρα.
Σε πληροφορώ ότι όλα αυτά που γράφεις είναι στο χέρι σου να τα αποφύγεις. Και δεν εννοώ καταλήψεις ή διαμαρτυρίες. Στη σχολή όπως στρώνεις κοιμάσαι. Στο λέω με πλήρη επίγνωση.
Τη "λύση" δε την έχω αγαπητέ,αν την είχα θα είσασταν οι πρώτοι με τους οποίους θα τη μοιραζόμουν!
Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο όμως δεν μπαίνω στα fora να παριστάνω τον επαναστάτη της πλάκας και τον κατατρεγμένο και αναξιοπαθούντα δύσμοιρο φοιτητή,αναμασώντας προβλήματα χιλιοειπωμένα και γνωστά εδώ και χρόνια,λες κι έτσι θα αλλάξει κάτι!
Η λύση ήταν και παραμένει το διάβασμα και από εκεί και πέρα ό,τι μπορεί ο καθένας επί προσωπικού...το εύκολο είναι να τα φορτώνουμε όλα δεξιά κι αριστερά και να μη ρίχνουμε την παραμικρή ματιά στα "δικά" μας!

Στο Τ.Ε.Ι. δεν είναι όλα ρόδινα,ούτε όμως και μαύρα...έλα όμως που τύποι σαν το sainh είναι "των άκρων",τα θέλουν όλα και τους φταίνε οι πάντες και τα πάντα!
Με συγχωρείς,αλλά έχω προ καιρού εξαντλήσει την ευγένειά μου προς τέτοια άτομα και όταν βλέπω ξανά και ξανά παρόμοια θέματα μου ψιλογυρνάνε τα μυαλά!

Ελπίζω να ξανασκεφτείς το ποιος "ξεκαυλώνει" εδώ μέσα...

Υ.Γ. Δεν είπα τίποτα για σένα που μένεις τόσο μακριά,μη βάζεις λόγια στο στόμα μου!
Συμφωνώ απολύτως με το pargalatso.
Από όσους γνωρίζω, είναι μια πολύ συγκεκριμένη ομάδα αυτοί που διαμαρτύρονται. Θέλεις να μπω σε λεπτομέρειες;
Ο οποίος καθηγητής τι συμφέρον θα είχε από το να κλείσει (έστω, συγχωνευτεί) το ΤΕΙ δεδομένης της θέσης που έχει;
Ανώνυμε, μην κάνεις τέτοιες ερωτήσεις. Ορισμένους ανθρώπους όταν τους βάλεις να σκέφτονται, καταρρέει ο κόσμος γύρω τους. Είναι ό,τι χειρότερο μπορείς να τους κάνεις.
Τελευταία τροποποίηση: 24 Φεβρουαρίου 2012, 18:48 από kostaspde Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Πάνω
Εκτύπωση