Νέα:
Τρίτη 23 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
23 Απριλίου 2024, 13:15

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 34
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 28
Σύνολο: 28

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Κάτω
Εκτύπωση
"Ανύπαρκτο" το κράτος - "ανύπαρκτη" η σχολή - "ανύπαρκτοι" και μεις?
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 16064 φορές.
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #10 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 08:53
0

Επιτρέψτε μου κάποια σχόλια...

1)να μας κάνουν και καλά πανεπιστήμια
2)να μας κόψουν την μια εξεταστική (ενώ αλλού έχουν κ διπλή για τα Εργ)
3)να μας κάνουν την μπαρούφα με τα μονά-ζυγά εξάμηνα
4)να είμαστε λίγα μαθήματα πριν το τέλος και να πρέπει να δίνουμε κάποια απ'αυτά ένα χρόνο μετά επειδή ο καθηγητής έχει υπαρξιακά
5)Αντί να μας διευκολύνουν (όχι περνάνε) να τελειώνουμε να βγούμε στην (ανύπαρκτη) αγορά εργασίας και να ξαλαφρώσουμε και τους γονείς μας από τα έξοδα μιας και τους έχουν ξεζουμίσει με τα μέτρα.

1)Πανεπιστήμιο (τουλάχιστον "στα χαρτιά") είσαι...όλες αυτές οι αναδιαρθρώσεις έχουν σκοπό απλά και μόνο τον περιορισμό των δαπανών των Α.Ε.Ι.!
2)Το μόνο στο οποίο θα συμφωνήσω είναι ότι τα εργαστήρια με το νέο εξεταστικό "σύστημα" όντως θα έπρεπε να δίνονται άλλη μια φορά το Σεπτέμβρη...κατά τ'άλλα καμία εξεταστική δεν σου "κόπηκε",απλά η 2η πήγε Σεπτέμβρη...
3)Η "μπαρούφα" όπως λες εφαρμόστηκε σταδιακά στο Τ.Ε.Ι. μας,οπότε αν όντως είχες παλιές εκκρεμότητες (από 1ο,2ο κ.α. εξάμηνο) είχες ολόκληρη την περσινή χρονιά να της καλύψεις!Αν μια μέρα του περσινού Οκτώβρη ξύπνησες και διαπίστωσες ότι δεν μπορείς να δηλώσεις 1ο εξάμηνο,είναι δικό σου πρόβλημα!
4)Τι θέλεις να πεις μ'αυτό;! ???
5)Από που είσαι αν επιτρέπεται;

1)Πλέον που βιαζόμαστε να τελειώνουμε λόγο κρίσης, με μέσο όρο αποφοίτησης 6,5 χρόνια και τέλος να ελαττώνετε και το μέγιστο των χρόνων που μπορούμε να φοιτήσουμε ,νομίζω ότι έχουμε ένα καλό λόγο να το ζητήσουμε.

2)...Να βάλουμε τις παρατάξεις μας να κάνουν και κάτι χρήσιμο.

1)Σου ελαττώθηκε το μέγιστο όριο σπουδών;Πως;!Εσύ που είσαι παλιός "2ν" δεν έχεις ακόμα;
2)Είσαι χορατατζής πάντως...
Τελευταία τροποποίηση: 06 Φεβρουαρίου 2012, 08:57 από Pargalatsos Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #11 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 09:10
+3

Ξεχνάς ότι στα Πανεπιστήμια οι επί πτυχίω φοιτητές δίνουν ότι μαθήματα θέλουν, ακόμα και αν αυτά δεν διδάσκονται στο τρέχων εξάμηνο.
Καταγράφηκε
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #12 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 09:33
-2

Καλημερα.
1) Αυτο το ξεραμε. Αλλα ολα στο ονομα της "αναβαθμισης" γινονται.
Και για το "στα χαρτια" δε με νοιαζει, στην πραξη απεχω πολυ. (Οχι και οτι ολα τα πανεπιστημια ειναι καλα)
2-3) Kαι οχι εξυπνε φιλε μου, δεν ειχα εκρεμοτητες και ναι ηταν καλο το "σταδιακα" ή η εξεταστικη του Σεπτ, αλλα το να τα εφαρμοζεις ολα αυτα ενω ξερεις την τραγικη κατασταση στα ΑΕΙ/ΤΕΙ εν μεσω κρισης, ειναι το λιγοτερο αστειο...
4) Αμα θες να μαθεις ψαξε στα προσφατα ποστ για το μαθημα Λειτουργικα Συστηματα 2 Εργαστηριο.
5) Απο μακρια απο δω. Ποια η σημασια?

Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #13 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 09:39
-1

Το έχω υπόψη μου,αν και νομίζω (χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος βέβαια) ότι με το νέο νόμο καταργήθηκαν αυτές οι "επι πτυχίω εξεταστικές"...διόρθωσέ με αν κάνω λάθος!

synzeus προφανώς και κάποια πράγματα πρέπει να αλλάξουν,όμως τα σχόλια του χρήστη sainhs πιο πολύ με ιντερνετική "κλάψα" μοιάζουν παρά με λογικά "αιτήματα"...στο κάτω-κάτω αυτοί είναι οι κανόνες και όπως τόνισα,τους ξέραμε πολύ καλά από την αρχή κι εφαρμόστηκαν αρκετά "βελούδινα"!
Το να βρίζουμε τους πάντες σ'ένα forum και να μας φταίνε όλα επειδή "αλλού είναι έτσι" δεν οδηγεί πουθενά!Φοιτητικούς συλλόγους έχουμε,στόμα έχουμε,ότι παράπονο έχουμε μπορούμε να το διαβιβάσουμε με χίλιους τρόπους!
Μου θυμίζει τους συνοπαδούς μου τους Ηρακλειδείς που τους φταίει η Ε.Π.Ο. και η Super League για το χάλι μας...

2-3) Kαι οχι εξυπνε φιλε μου, δεν ειχα εκρεμοτητες και ναι ηταν καλο το "σταδιακα" ή η εξεταστικη του Σεπτ, αλλα το να τα εφαρμοζεις ολα αυτα ενω ξερεις την τραγικη κατασταση στα ΑΕΙ/ΤΕΙ εν μεσω κρισης, ειναι το λιγοτερο αστειο...
5) Απο μακρια απο δω. Ποια η σημασια?

2-3)Ακριβώς επειδή είναι τραγική η κατάσταση από οικονομικής πλευράς,είδαν στο Υπουργείο ότι στα Τ.Ε.Ι. διδάσκουν μαθήματα 7 εξαμήνων ανεξαιρέτως σε ΚΑΘΕ εξάμηνο και ότι προσλαμβάνουν βοηθούς για τους...εργαστηριακούς συνεργάτες και είπαν "τους κάνουμε κι αυτούς μονά-ζυγά να γλυτώσουμε λεφτά από αμοιβές καθηγητών"...
5)Γιατί αν είσαι από εδώ κοντά (=Βορειοελλαδίτης) και πληρώνεις ενοίκια μπορείς να ξενοικιάσεις αν θέλεις να "ξαλαφρώσεις" τους γονείς σου...αν όχι φυσικά πάω πάσο!
Τελευταία τροποποίηση: 06 Φεβρουαρίου 2012, 10:19 από Pargalatsos Καταγράφηκε
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #14 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 09:53
-3

Οταν λες το ξεραμε καλα απο την αρχη τι εννοεις?
Γιατι εγω οταν εκανα την αρχη πριν καποια χρονια σ'αυτη τη σχολη αυτοι οι κανονες δεν ηταν ετσι...

Κανεις δεν εβρισε κανεναν, ουτε ειπα "επειδη εκει ειναι ετσι να γινουμε κ μεις" αλλα αφου ειμαστε ολοι Πανεπιστημια ή θα ισχυουν τα ιδια για ολους ή τιποτα.
Επισης με καποια απο τα μετρα συμφωνω αλλα το θεμα δεν ειναι εκει, ειναι στο οτι οι σχολες ειναι "φρακαρισμενες" για 1002 λογους και οτι αυτα τα μετρα την παρουσα στιγμη το μονο που κανουν ειναι να δυσκολευουν και οχι να αποφορτιζουν.

Αυτο ακριβως λεω σε καποιο ποστ, να μην αρκουμαστε μονο στα λογια εδω αλλα και σε κατι παραπανω.
*Αν κρατας μονο αυτα που θες για να περασεις αυτο που θες τοτε παμε αλλου.
Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #15 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 10:11
+1

1)Οταν λες το ξεραμε καλα απο την αρχη τι εννοεις?
Γιατι εγω οταν εκανα την αρχη πριν καποια χρονια σ'αυτη τη σχολη αυτοι οι κανονες δεν ηταν ετσι...

2)Κανεις δεν εβρισε κανεναν, ουτε ειπα "επειδη εκει ειναι ετσι να γινουμε κ μεις" αλλα αφου ειμαστε ολοι Πανεπιστημια ή θα ισχυουν τα ιδια για ολους ή τιποτα.
3)Επισης με καποια απο τα μετρα συμφωνω αλλα το θεμα δεν ειναι εκει, ειναι στο οτι οι σχολες ειναι "φρακαρισμενες" για 1002 λογους και οτι αυτα τα μετρα την παρουσα στιγμη το μονο που κανουν ειναι να δυσκολευουν και οχι να αποφορτιζουν.

4)Αυτο ακριβως λεω σε καποιο ποστ, να μην αρκουμαστε μονο στα λογια εδω αλλα και σε κατι παραπανω.
*Αν κρατας μονο αυτα που θες για να περασεις αυτο που θες τοτε παμε αλλου.

1)Μαζί σου,αλλά στην Ελλάδα ζεις ρε αγόρι μου...κι ο συνταξιούχος θα σου πει ότι "τα ένσημα που πλήρωνα εδώ και 40 χρόνια ήταν για σύνταξη 900€ και όχι για σύνταξη 400€" κι ο παραγωγός ενέργειας από Α.Π.Ε. θα σου πει "εγώ υπέγραψα συμβόλαιο για τιμή 0,55€ την κιλοβατώρα" τώρα που θα του τη μειώσουν,τι να κάνεις;Στα Α.Ε.Ι. δεν θα έβαζαν χέρι;
Όταν λέω "το ξέραμε από την αρχή" θέλω να πω ότι ενημερωθήκαμε εγκαίρως για τις αλλαγές και είχαμε το χρόνο να προσαρμοστούμε σε αυτές!
Ο synzeus π.χ. ήξερε από την αρχή ότι στα Τ.Ε.Ι. επί πτυχίω εξεταστικές δεν παίζουν...τι μου το λέει τώρα;
2)Διάβασε ξανά αυτό που έγραψες και θα δεις ότι στην ίδια πρόταση αυτοαναιρείσαι!
3)Δεν διαφωνώ,σου εξήγησα όμως τον λόγο που έλαβαν τα μέτρα αυτά!Τι θες να κάνουμε από εκεί και πέρα;Μήπως να πληρώσουμε κι απ'την τσέπη μας για να προσλάβουμε ωρομίσθιους;
4)Ωραία ρε μάγκα,τράβα στη γραμματεία τότε όπως ο Θάνος και δώσε υπόμνημα με τα παράπονά σου!Ή κάτι άλλο τελοσπάντων αφού έχεις φτάσει στο αμήν!
Εδώ τι κάνεις,forum therapy;!

*Σε ό,τι δεν σχολιάζω προφανώς συμφωνώ...από που είσαι όμως δε μου είπες;
Τελευταία τροποποίηση: 06 Φεβρουαρίου 2012, 10:29 από Pargalatsos Καταγράφηκε
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 10:45
-4

Αυτο το "ελα μωρε στην Ελλαδα ζεις" ειναι που μας εφερε ως εδω.
Και το οτι ειχαμε χρονο να προσαρμοστουμε δε σημαινει οτι πρεπει να τις δεχτουμε κιολας.

Δεν αυτοαναιρουμαι καθολου, ξερω καλα τι εγραψα κ τι εννοω. Ισως εσυ δεν το επιασες.

Και το τι ρολο βαραει η γραμματεια ή το συμβουλιο το ξερω πολυ καλα, πολυ καλυτερα απο σενα, για να μου λες να απευθυνθω εκει...

Εδω μοιραζομαστε σκεψεις και συζηταμε οτι μας απασχολει, αμα δε σαρεσει το forum therapy μην μας διαβαζεις στην τελικη. Τοσο απλο ειναι.

Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
Pargalatsos
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 143
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Είστε γκόμενες μου!

Άντρας
Απάντηση #17 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 10:55
+1

1)Αυτο το "ελα μωρε στην Ελλαδα ζεις" ειναι που μας εφερε ως εδω.
2)Και το οτι ειχαμε χρονο να προσαρμοστουμε δε σημαινει οτι πρεπει να τις δεχτουμε κιολας.

3)Δεν αυτοαναιρουμαι καθολου, ξερω καλα τι εγραψα κ τι εννοω. Ισως εσυ δεν το επιασες.

4)Και το τι ρολο βαραει η γραμματεια ή το συμβουλιο το ξερω πολυ καλα, πολυ καλυτερα απο σενα, για να μου λες να απευθυνθω εκει...

5)Εδω μοιραζομαστε σκεψεις και συζηταμε οτι μας απασχολει, αμα δε σαρεσει το forum therapy μην μας διαβαζεις στην τελικη. Τοσο απλο ειναι.

1)Δυστυχώς αυτή είναι και έτσι την έκαναν οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας,όχι οι εξωγήινοι...ή προσαρμόσου,ή αγωνίσου ή άλλαξε χώρα!Αν νομίζεις ότι κλαψουρίζοντας εδώ μέσα μπορείς να την αλλάξεις,καλή επιτυχία!Εγώ θα σου πρότεινα κάτι πιο "πρακτικό"...

2-3)Απαντήσεις 10χρονου,"μπαμπά δε με νοιάζει που δεν έχεις λεφτά,εγώ θέλω χαρτζιλίκι!"...άμα δεν σ'αρέσουν οι αλλαγές,πλήρωσε καθηγητή να σου κάνει μάθημα ότι ώρα θες!Δεν έχεις καταλάβει μου φαίνεται πόσο τραγική είναι η κατάσταση κι ότι αύριο όχι μονά-ζυγά και βλακείες,ούτε Τ.Ε.Ι. μπορεί να μην υπάρχει για να αποφοιτήσεις!

4)Τότε τράβα κάνε αυτό που θες και σταμάτα την κλάψα!Έχω πραγματικά σιχαθεί να διαβάζω σχόλια που καταγγέλουν πράγματα που όλοι ξέρουμε αλλά κανένας δεν ΚΑΝΕΙ κάτι γι'αυτό...

5)Έχεις δίκιο!Και η κλάψα και η μίρλα είναι μέσα στο πρόγραμμα...δεν έχω να σου πω τίποτ'άλλο!Καλή εκτόνωση επαναστάτη του πληκτρολογίου!

Υ.Γ. Από Θεσσαλονίκη είσαι απ'ότι φαίνεται...βρες καμιά δουλειά και κόψε το νοίκι αν θες να κάνεις καλό στους γονείς σου!Έλεος με τους dolcevitάδες των Σερρών,σας πιάσανε ξαφνικά οι ευαισθησίες...
Τελευταία τροποποίηση: 06 Φεβρουαρίου 2012, 11:05 από Pargalatsos Καταγράφηκε
sainhs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 144
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #18 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 11:05
-4

Κρα Κρα Κρα (ξε)....μπορεις να το κανεις και καλυτερα....
Καταγράφηκε

Live for ever or Die trying...
chric23
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 31
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #19 - 06 Φεβρουαρίου 2012, 13:42
+5

Παράθεση
1)Δυστυχώς αυτή είναι και έτσι την έκαναν οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας,όχι οι εξωγήινοι...ή προσαρμόσου,ή αγωνίσου ή άλλαξε χώρα!Αν νομίζεις ότι κλαψουρίζοντας εδώ μέσα μπορείς να την αλλάξεις,καλή επιτυχία!Εγώ θα σου πρότεινα κάτι πιο "πρακτικό"...

2-3)Απαντήσεις 10χρονου,"μπαμπά δε με νοιάζει που δεν έχεις λεφτά,εγώ θέλω χαρτζιλίκι!"...άμα δεν σ'αρέσουν οι αλλαγές,πλήρωσε καθηγητή να σου κάνει μάθημα ότι ώρα θες!Δεν έχεις καταλάβει μου φαίνεται πόσο τραγική είναι η κατάσταση κι ότι αύριο όχι μονά-ζυγά και βλακείες,ούτε Τ.Ε.Ι. μπορεί να μην υπάρχει για να αποφοιτήσεις!

4)Τότε τράβα κάνε αυτό που θες και σταμάτα την κλάψα!Έχω πραγματικά σιχαθεί να διαβάζω σχόλια που καταγγέλουν πράγματα που όλοι ξέρουμε αλλά κανένας δεν ΚΑΝΕΙ κάτι γι'αυτό...

5)Έχεις δίκιο!Και η κλάψα και η μίρλα είναι μέσα στο πρόγραμμα...δεν έχω να σου πω τίποτ'άλλο!Καλή εκτόνωση επαναστάτη του πληκτρολογίου!

Υ.Γ. Από Θεσσαλονίκη είσαι απ'ότι φαίνεται...βρες καμιά δουλειά και κόψε το νοίκι αν θες να κάνεις καλό στους γονείς σου!Έλεος με τους dolcevitάδες των Σερρών,σας πιάσανε ξαφνικά οι ευαισθησίες...
1. Πολύ κράξιμο βλέπω, αν έχετε τίποτα προσωπικά το καλύτερο θα ήταν να τα λύσετε αλλού..
λες: Εγώ θα σου πρότεινα κάτι πιο "πρακτικό", δώσε την ιδέα σου και μη την κρατάς για σένα :)
2. Συνεχίζεις να κράζεις απλά.. Τέσπα ας συνεχίσω γω, ΤΕΙ θα υπάρχει, δε μπορούν (ή πιο σωστά, είναι δύσκολο) να τα κόψουν. Αυτό που μπορούν να κάνουν όμως είναι να κλείσουν σχολές και να μας στείλουν αλλούν. Με λίγα λόγια: Στην επικράτεια της Ελλάδας έχουμε 8 τμήματα Μηχανολογίας, μπορούν να τα μειώσουν σε 3-4 και να μας πουν αν θέλουμε να πάμε κει να φοιτήσουμε..
3. Στα άλλα δεν απαντώ, γιατί ουσιαστικά είναι προσωπικές επιθέσεις...

ΥΓ. Εγώ είμαι από Αθήνα, τι προτείνεις να κάνω; Μια λες ότι είναι τραγικές οι καταστάσεις στην Ελλάδα και μια λες να βρούμε δουλειά.
ΥΓ2. Τον sainh δεν τον ξέρω, αλλά αν βλέπω μαλακίες μαζεμένες αντιδρώ, το forum είναι για γνωστοποίηση προβλημάτων και αν γίνεται λύση αυτών, τώρα αν το είδες εσυ ως χώρο ξεκαυλώματος δεν είναι δικό μου θέμα..
Καταγράφηκε

“...όταν ο εχθρός σου σε επαινεί, γύρνα πίσω σου και κοίταξε που έχεις κάνει λάθος...”

http://narcohypnosis.wordpress.com/
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Πάνω
Εκτύπωση