Νέα:
Πέμπτη 2 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
02 Μαΐου 2024, 06:31

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 158
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 83
Σύνολο: 83

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
Εκτύπωση
Νέα σύνδεση!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 7979 φορές.
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #10 - 27 Αυγούστου 2009, 21:54
0

Έκανα, απλώς μια τυπική μέτρηση της στιγμής. Δεν κατέφυγα σε σχολαστική εξέταση του θέματος και της σύνδεσης μου. Με αυτό μπορεί να ασχοληθεί όποιος ψαχνει "την σύνδεση" του στο πλήρες.
mias συμφωνώ μαζί σου σε όλα τα πλαίσια. Βέβαια, δεν σύγκρινα τίποτα. Απλώς μίλησα για την περίπτωση μου. Παρόλαυτά, έχεις δίκιο η Ελλάδα σε τεχνο-υλικό εξοπλισμό είναι μόνο στις πόλεις-κέντρα. Τα χωριά μένουν εκτός.
Τέλος, σχετικά με την εξυπηρέτηση της Forthnet, είναι χάλια, γιατί
1ον μου άλλαξαν τον αριθμό ενώ στην αίτηση δεν το ζήτησα. Έκανα λοιπόν, μια ιστορία από τηλεφωνήματα, παρατηρήσεις, φωνές κ.τ.λ. καθώς για μία βδομάδα δεν είχα τηλέφωνο.
2ον Ενεργοποίησαν την σύνδεση στα 1Mbps ενώ είχα ζητήσεις 24Mbps.
3oν όταν τους είπα ότι έχω συσκευή συναγερμού που λειτουργεί με ξεχωριστή γραμμή (όχι του τηλεφώνου) με "κλάσανε", την πειράξανε κι έκανα πόσες μέρες να αποκαταστήσω το πρόβλημα.
Τους έβαλα, λοιπόν τις φωνές για όλα αυτά και μου έλεγαν ότι φταίει ο ΟΤΕ. Μπούρδες. Αυτοί κάνανε τις βλακείες γιατί δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Μετά απ'όλη αυτή την ιστορία, μου ζήτησαν συγνώμη και τα αποκατέστησαν όλα σταδιακά. Για όλους αυτούς τους λόγους προτείνω ΟΤΕ. Αν δεν είχα 12μηνο συμβόλαιο θα την έκανα. Αυτά για την Forthnet.. παρόλαυτα από τότε πάμε καλά, χωρίς κανένα πρόβλημα, εκτός από το συναγερμό που κάνει νούμερα μερικές φορές. Όλα αυτά για τη περιοχή που μένω στη Θεσ/νίκη.

Αυτά από εμένα...καλή συνέχεια!
Καταγράφηκε
Celestia
Διοίκησης Επιχειρήσεων
*
Μηνύματα: 21
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #11 - 28 Αυγούστου 2009, 17:05
0

Για να είμαι ειλικρινείς παιδιά μπερδεύτηκα  :preoccupied: από ότι καταλαβαίνω και η fothnet "τρέχει" καλά στις Σέρρες..αλλά αυτό εξαρτάτε από την περιοχή σου?? γιατί όσων αφορά τις τιμές δεν το συζητώ είναι ασυναγώνιστη.. αλλά το θέμα είναι να έχουμε κιόλας αυτό που θα πληρώνουμε(έστω σχεδόν την ταχύτητα που λέει) :P :P για HOL ξέρει κάνεις τι παίζει..? :think:
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #12 - 28 Αυγούστου 2009, 18:29
0

Σε οποια πολη και να εισαι ισχυει αυτο,οτι δηλαδη η ποιοτητα της συνδεσης εξαρταται απο την περιοχη που βρισκεται η τηλεφωνικη γραμμη,αφου οσο πιο μακρια εισαι απο το dslam τοσο χειροτερη θα ειναι η ταχυτητα/ποιοτητα της συνδεσης σου.

Στις Σερρες λογω του οτι ειναι μικρη πολη οι περισσοτερες περιοχες εντος του δημου δεν απεχουν πολυ απο τα dslam οποτε οι περισσοτεροι εχουν καλη ποιοτητα,οπως και εγω που ειμαι 1,2 χιλιομετρα απο το τηλεφωνικο κεντρο (πλατεια ελευθεριας οπως λεει) και πιανω 16-18 Mbps..πολυ καλα πιστυω.
Για να πιασεις περισσοτερο πρεπει να εισαι πολυ κοντα στο dslam.24 Mb/s πιανουν μονο αυτοι που μενουν απενταντι  :P.


Ισως αν μας πεις και σε ποια περιοχη προκειται να κανεις τη νεα συνδεση να σε βοηθουσε καποιος που μενει κοντα και εχει forthnet..
Καταγράφηκε
mias
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Διαβασμα!!!

Άντρας
Απάντηση #13 - 29 Αυγούστου 2009, 01:53
0

Για να είμαι ειλικρινείς παιδιά μπερδεύτηκα  :preoccupied: από ότι καταλαβαίνω και η fothnet "τρέχει" καλά στις Σέρρες..αλλά αυτό εξαρτάτε από την περιοχή σου?? γιατί όσων αφορά τις τιμές δεν το συζητώ είναι ασυναγώνιστη.. αλλά το θέμα είναι να έχουμε κιόλας αυτό που θα πληρώνουμε(έστω σχεδόν την ταχύτητα που λέει) :P :P για HOL ξέρει κάνεις τι παίζει..? :think:

Για να γινω ξεκαθαρος.Σερρες εχουμε δυο dslam καλκανη και πλτ ελευθεριας οσοι μενουν στην νοητη ευθεια του γηπεδου των Σερρων και προς τα κατω δηλαδη τρενα εχουν καλκανη ή υπολλοιποι πλτ ελευθεριας.Στο πλατ Ελευθ dslam εχεις δυνατοτητα συνδεσης σχεδον με ολους τους εναλλακτικους παροχους ενδικτικα ονοματα forthnet,tellas,hol, φυσικα ΟΤΕ.Στο δε καλκανη ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ FORTHNET KAI OTE!!!Το αν ειναι καλη η ποιοτητα το ειπαμε πιο πανω οπως προανεφερε και ο Sport_Billy.BY THE WAY Φοιτηττικο φθηνο μεσω διοδος εχει μονο η HOL και ο ΟΤΕ αλλα εκει πληρωνεις παγιο.(και κερατιατικα αν θες 24αρα).Η δε forthnet εχει μια προσφορα εκτος προγραμματος διοδος και πληρωνεις 14.90 μονο για 6 μηνες μετα κανονικα 24.90.Απλα πρεπει να ξερεις σε πιο dslam εισαι για να επιλεξεις αναλογο πακετο.Φυσικα η ποιοτητα ειναι λογικο να διαφερει από εταιρια σε εταιρια και  αποσταση.Το dslam του καλκανη βρισκεται λιγο πιο μετα από την νομαρχια συγκεκριμενα στο στενο πισω από τον Καντζα επι μεραρχιας οδου.Αυτα καλη επιλογη και καλη υπομονη διοτι θελει και χρονο για να συνδεθεις.Στην καλυτερη 2-3 βδομαδες.
Τελευταία τροποποίηση: 29 Αυγούστου 2009, 02:02 από mias Καταγράφηκε
Celestia
Διοίκησης Επιχειρήσεων
*
Μηνύματα: 21
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #14 - 29 Αυγούστου 2009, 17:30
0

Σε ευχαριστώ πολύ mias  :D :D το ξέρω ότι έχει σχέση που μένεις για την ταχύτητα, αλλά άλλο αυτό και άλλο να κάνεις σύνδεση 24 και να σε συνδέουν με 1-2 όπως είπε ένα παιδί παραπάνω :P τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ  :D  ;)
Καταγράφηκε
mias
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Διαβασμα!!!

Άντρας
Απάντηση #15 - 29 Αυγούστου 2009, 20:48
0

Σε ευχαριστώ πολύ mias  :D :D το ξέρω ότι έχει σχέση που μένεις για την ταχύτητα, αλλά άλλο αυτό και άλλο να κάνεις σύνδεση 24 και να σε συνδέουν με 1-2 όπως είπε ένα παιδί παραπάνω :P τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ  :D  ;)

Δυστυχώς αυτά είναι τα χάλια κατά την στελέχωση της εταιρίας. ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΥ : ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣTΙΚΑ
μπλε μάτια(οπωσδήποτε) ,στήθος πλούσιο, ξανθό μαλλί ,βαμμένο νύχι κ.τ.λ. Προαιρετικές γνώσεις  πτυχίο  δευτεροβάθμιας η ΤΕΕ-επαλ οποιασδήποτε ειδικότητας (άσχετη με το αντικείμενο δεν μας ενοχλεί αρκεί να κατέχει τα παραπάνω για να τραβάει πελάτες).

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΣΚΑΤΟΚΕΡΔΟΥΣ!!!!ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΠΟΥ ΕΔΩ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ!!!!ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 24ΑΡΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 2ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΟΛΟΚΡΑΤΟΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΝ ΠΡΟΣΦΥΓΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΩΝ ΝΕΥΡΩΝ!!!! >:(  >:(  >:(

Υ.Γ Υπαρχουν και εξαιρεσεις φυσικα αλλα λιγες!!!

Κατ αλλα αυτααααααααααααααα!!!Ελληνικο Ιντερνετ για παντα!!
Καταγράφηκε
Celestia
Διοίκησης Επιχειρήσεων
*
Μηνύματα: 21
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #16 - 30 Αυγούστου 2009, 19:59
0

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό... ;) γι' αυτό ρώτησα άλλωστε τι παίζει με τις εταιρίες  :D
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #17 - 31 Αυγούστου 2009, 00:03
0

Ε καλά δεν είναι όλες έτσι. Άλλες κάνουν πολύ χειρότερα... χαχα! :P  :D  π.χ. Vivodi  :preoccupied: ???
Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 31 Αυγούστου 2009, 00:10
0

...ή tellas που έχει ένας φίλος μου και έχω ακούσει τα χειρότερα.

@mias: μια χαρά ακούγονται τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις, δε σε καταλαβαίνω :P :P :P
Επίσης πρόσθεσε στα χαρακτηριστικά την ύπαρξη γνωριμιών ;)
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #19 - 01 Σεπτεμβρίου 2009, 14:32
0

Για οσους ενδιαφερονται για νεα συνδεση στις Σερρες απο οτι ειδα ακομη και στο κεντρο της πολης επιδοτειται απο ενα νεο προγραμμα της Κοινωνιας της Πληροφοριας..
Ριξτε μια ματια και εδω στο adslgr.com οπου τα εξηγει πολυ αναλυτικα..
Και Εδω οι προσφορες της forthnet που εχει και ιδοκτητο στις Σερρες..

Οποιος ξερει κατι σχετικο με αυτο το προγραμμα ας μας ενημερωσει,ισως να συμφερει και σε καποιους που ληγει η συνδεση τους να μπουν σε αυτο το προγραμμα..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
Εκτύπωση