Νέα:
Πέμπτη 9 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
09 Μαΐου 2024, 09:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 79
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 68
Σύνολο: 68

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Πίνακας Ανακοινώσεων Ανακοινώσεις και Έκτακτα Νέα ΤΕΙ: Ανακοινώσεις Σε πείσμα της απραξίας και της στασιμότητας έργων το ΤΕΙ Σερρών παρουσιάζει έργο
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Σε πείσμα της απραξίας και της στασιμότητας έργων το ΤΕΙ Σερρών παρουσιάζει έργο
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 2725 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
17 Ιουλίου 2009, 15:36
0

Το νέο κτίριο της σχολής Γραφιστικής, αλλά και το αθλητικό κέντρο, είναι τα επόμενα έργα που ετοιμάζει το ΤΕΙ Σερρών.

Λαμπρό και φωτεινό παράδειγμα αποτελεί το ΤΕΙ Σερρών, σε ένα νομό που έχει να «δει» έργο τουλάχιστον τέσσερα χρόνια και που χαρακτηρίζεται από απραξία και στασιμότητα στον τομέα αυτό. Το ΤΕΙ Σερρών αθόρυβα και μεθοδικά, αλλά κυρίως αποτελεσματικά, προχωρά το αναπτυξιακό του πρόγραμμα. Σύμφωνα με τον Πρόεδρο του ΤΕΙ Σερρών Δημήτρη Πασχαλούδη, φέτος ολοκληρώνονται και παραδίδονται τα νέα κτίρια για τα νέα τμήματα και συγκεκριμένα για τα τμήματα «Γεωπληροφορικής & Τοπογραφίας», καθώς επίσης και «Πληροφορικής & Επικοινωνιών». Τα νέα τμήματα εγκαθίστανται μετά το 15αύγουστο στα νέα κτίρια που έχουν ολοκληρωθεί. Παράλληλα, γίνεται και η παραλαβή του κτιρίου πολλαπλών χρήσεων, καθώς επίσης και της λέσχης των σπουδαστών. Μέσα στο σχεδιασμό εντάσσεται η άμεση κατασκευή των κτιρίων της νέας σχολής καλών τεχνών, που θα δεχθεί για πρώτη φορά σπουδαστές από το επόμενο ακαδημαϊκό εξάμηνο, δηλαδή η εσωτερική αρχιτεκτονική, διακόσμηση & σχεδιασμός αντικειμένων και από την επόμενη ακαδημαϊκή χρονιά η γραφιστική.

Επίσης, μέσα στα άμεσα πλάνα, δηλαδή στον τετραετή προγραμματισμό είναι να κατασκευασθεί το νέο κτίριο, ενώ η διοίκηση του ΤΕΙ Σερρών βρίσκεται σε επαφή με την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας για την κατασκευή του κτιρίου των αθλητικών δράσεων.
«Με το έργο αυτό θα ολοκληρωθεί όλη η πολιτεία που λέγεται ΤΕΙ Σερρών και θα υπάρχουν τα πάντα για τους σπουδαστές, αλλά όπως γνωρίζετε πάρα πολύ καλά, όχι μόνο για τους σπουδαστές, αλλά για όλη την κοινωνία των Σερρών. Αυτό θα γίνει μέσα στο χώρο του ΤΕΙ. Το μόνο έργο που είναι να γίνει εκτός του χώρου του ΤΕΙ και είναι μέσα στα ΣΔΙΤ είναι οι εστίες, αλλά αυτό είναι υπό συζήτηση. Αυτά που σχεδιάζουμε και είναι σε χρονοδιάγραμμα τετραετίας, είναι η νέα σχολή και οι αθλητικές εγκαταστάσεις,» δήλωσε ο Πρόεδρος του ΤΕΙ Σερρών Δημήτρης Πασχαλούδης.
Προς το παρόν, η Διοίκηση του ΤΕΙ το ζήτημα των εστιών δεν το «αγγίζει», γιατί βρίσκεται ακόμη σε διαπραγματεύσεις και συζητήσεις και εφόσον μιλάμε για ΣΔΙΤ, ο κ. Δ. Πασχαλούδης επεσήμανε πως χρειάζεται να υπάρξουν πολλά όμοια αιτήματα και δεν μπορεί να γίνει μόνο για το ΤΕΙ Σερρών και εξήγησε:
«Για να έρθει ο ιδιωτικός τομέας να αναλάβει ένα τέτοιο έργο, χρειάζεται να είναι πάνω από 100 εκατομμύρια. Συνεπώς πρέπει να βρεθούμε 4-5 ιδρύματα και από κοινού να καταθέσουμε την πρόταση. Γι’ αυτό το λόγο δεν το συζητάμε. Είναι μέσα στο πλάνο μας, εμείς έχουμε το οικόπεδο που είναι εκτός του ιδρύματος, με προοπτική να μπορούμε να φιλοξενήσουμε τους πρωτοετείς φοιτητές, όπως γίνεται σε όλα τα Ευρωπαϊκά ιδρύματα».
Ζωή Χειμωνίδου

Πηγή: http://el-vima.gr/content/view/3147/44/lang,el/
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #1 - 17 Ιουλίου 2009, 15:43
0

Δηλαδη απο τον Οκτωβρη θα κανουμε μαθημα στα νεα κτιρια και εμεις της Πληροφορικης?...Ελπιζω να μετακινηθουν και τα εργαστηρια αλλιως θα παρω μηχανακι για να μετακινουμαι μεσα στο χωρο του ΤΕΙ  :D :D
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 17 Ιουλίου 2009, 16:02
0

Είχα ακούσει ότι μόνο τα εργαστήρια μας θα μετακινηθούν και οι θεωρίες θα συνεχίσουν να γίνονται εκεί που είμαστε τώρα. Δεν ξέρω αν ισχύει.
Καταγράφηκε
mias
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Διαβασμα!!!

Άντρας
Απάντηση #3 - 17 Ιουλίου 2009, 16:15
0

Δυο χρονια ειμαι φοιτητης και ακουω οτι θα μεταφερθουμε στα νεα κτιρια.
Δε θελω να γινω κακος αλλα το ασμα Με ενα ονειρο τρελο μας το αφιερωνω.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 17 Ιουλίου 2009, 17:58
0

Από τη στιγμή που δεν είχαν ολοκληρωθεί τα κτίρια, από που άκουγες ότι θα μπούμε;
Που; Στο γιαπί;
Καταγράφηκε
larry
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 46
Θετικοί ψήφοι: +16

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ολη μου η ζωη συννενοχη και πως γουσταρω...

Άντρας
Απάντηση #5 - 17 Ιουλίου 2009, 22:48
0

Ρε γι'αυτό δε παίρνω πτυχίο ρε για να προλάβω τα καινούρια κτίρια θα έχανα τέτοια ευκαιρία; και μάλλον θα περιμένω να γίνουν και οι εστίες και μετά θα το πάρω το τιμημένο...
Καταγράφηκε

2003-2013 ΠΤΥΧΙΟ ΡΕΕΕΕ!!
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση